80 Shares 2177 views

Najbardziej tajemnicza rasa kotów – Sfinks

Jest to wspaniały, bardzo przyjazny i kochający istota nie pozostawi nikogo obojętnym. Kiedy on objąć swoimi łapami za szyję i lizać twarz, serce zawsze będzie należeć do niego. Uważa się, że brak włosów w ten cud okazuje sfinksy w uścisku kochanków. To jest niesamowite rasa kotów. Sfinks uwielbia być w centrum uwagi, nie jest absolutnie boi się obcych. Bo to jest bardzo ważne, aby być najbardziej lubianym. Czasami zwierzęta te są porównywane do małej małpy. Niektóre funkcje są „pożyczone” pies – Sfinks może spędzić godziny spaceru do swojego ulubionego gospodarza.

Niezwykle ciekawy i bardzo energiczny, ten kot jest dość często wpada w kłopoty. Więc jeśli zostawisz swój sen domowych na kanapie, nie zdziw się, że w ciągu kilku sekund, byłby w zupełnie innym, niespodziewanym miejscu.

Hodować koty Sfinks całkowicie pozbawiony agresji. Zwierzę będzie bardzo ostrożny grając z małym dzieckiem, nie drapać, nawet przypadkowo. Starają się poprawić relacje z innymi zwierzętami, jeśli mieszkają w domu. Sfinksy są skłonni do komunikowania się ze wszystkich żywych istot. Zaskakująco, to jest łatwo wyszkolić kot rasy. Sfinks jest w stanie zrozumieć swego pana od pierwszego słowa. Cieszę się chodzić na smyczy w ustach nosi zabawki.

Czasami zwierzęta te są nazywane cudzoziemców. Jest to całkowicie zależne od ludzkiej rasy kotów. Sphinx czuje istotną potrzebę komunikowania się z hostem. Ludzie, którzy spędzają dużo czasu z dala od domu, kot nie powinien zacząć. Ona po prostu nie mogła znieść długą samotność.

Istnieją pewne cechy opieki potrzebne tej rasy kotów. Sphinx w związku z fizjologicznych cech nie może być długo w palącym słońcu. W upalne dni, konieczne jest, aby kąpać się raz w tygodniu lub pocierając skórę za pomocą specjalnego balsamu. Gdy pogoda robi się zimno, zwierzę musi mieć odpowiednią odzież sezonu, ale w pomieszczeniu powinno być wyposażone w ciepłym i przytulnym miejscu. Na przykład, w „Domu Cat” można umieścić ciepłe poduszki. Hipotermia może powodować choroby zwierząt.

Sfinks kot rasy potrzebuje dobrego wymianę energii. W tym celu wymagane jest wysokiej kaloryczności diety. Średnio Sfinks zużywa prawie dwukrotnie więcej żywności niż zwykły kot.

Istnieją trzy rodzaje sfinksów:

– Don (Don Lisak);

– Petersburg (Peter Bold);

– kanadyjski.

Obecnie międzynarodowe uznanie otrzymała tylko jedna rasa kotów. Sfinks – stabilny rasy z 40-letniej historii. Przenosi ono genetyczne cechy recesywnej sposób. W Związku Radzieckim pierwszy kanadyjski Sfinks pojawiła Tatiana Smirnova. Zostały one sprowadzone z Ameryki Północnej. Były słynny kot i kot Pelmen Nefertiti, który pierwszy dał potomstwo w naszym kraju.

Często miłośnicy zwierząt interesuje się pytanie, ile jest Sfinks kot rasy. Kociak może kosztować od 5 do 30 tysięcy rubli. Cena zależy od rodowodu zwierzęcia, zasługi jego przodków, perspektywy jej udziału w wystawie w przyszłości. Jeśli chcesz kupić dorosłego zwierzęcia, a następnie przygotować kwotę dwa do trzech razy większe. A kot jest w stanie przynieść potomstwo, jest droższe niż kot.