511 Shares 4523 views

Jak usunąć historię w programie Skype.

Użyteczność komunikatorów internetowych nie może być zbytnio podkreślana: umożliwiają rozmowę, odpowiadanie, a nawet zobaczenie przyjaciela lub bliskiej osoby, która znajduje się w odległości kilkuset kilometrów, a nawet za grosz! Być może najbardziej popularnym programem jest dziś Skype (Skype). Płynnie wyrzucając takie mastodony komunikacji internetowej jako ICQ lub QIP, Skype od dłuższego czasu trzyma dłoń. Nic dziwnego w tym: umożliwiając klientom nie tylko wymianę wiadomości on-line, ale także połączenia (zarówno między komputerami, komputerami, telefonami na całym świecie), możliwość obsługi wideo, program pozostaje całkowicie wolny.


I, oczywiście, wszyscy kiedykolwiek byli w sytuacji, gdy jest chęć zwrotu ich słów z powrotem, a nie powiedzieć, co już zostało powiedziane. Ale niestety "słowo nie jest wróbelem, będzie latać – nie złapiesz go", nie będzie można przewinąć nieprzyjemnej rozmowy, ale nie możesz pozbyć się niechcianej rozmowy, usuwać nieprzyjemne frazy, kłótnie lub słowa, wypowiadane głupotą lub gniewem, tak aby "Twoje oczy nie były obojętne" Jest całkiem możliwe. Albo ta opcja: korespondencja zawiera brudu i niepożądane informacje, których nie należy sięgać do oczu innych ludzi i które muszą być usunięte z powierzchni Ziemi, a przynajmniej usunięte z Skype.

W tej sytuacji bardzo pomocna będzie wiedza na temat kasowania historii w programie Skype. Niestety, bieżąca wersja programu nie przewiduje możliwości usunięcia korespondencji z jednym konkretnym kontaktem – trzeba usunąć całą historię. Dlatego przed usunięciem historii w Skype warto zwrócić uwagę na wszystkie zalety i wady oraz upewnić się, że korespondencja z innymi kontaktami i innymi ważnymi informacjami jest przechowywana w oddzielnym pliku. W takim przypadku można przejść bezpośrednio do usuwania okien dialogowych. W tym celu przejdź do karty Narzędzia znajdujące się w lewym górnym rogu okna Skype, a następnie w menu, które się pojawi, musisz przejść do podtytułu Ustawienia. Tam musisz wybrać kartę Zabezpieczenia, a w niej – Ustawienia zabezpieczeń. W otwartym oknie znajdź historię Zapisz historię … Następnie kliknij przycisk Wyczyść historię. To wszystko. Łatwiej było usunąć historię w skype niż pobrać e-mail.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że historia została usunięta tylko z komputera. Ponieważ wszystkie informacje są zapisywane na serwerze Skype, jest oczywiste, że druga osoba zapisała historię swojej korespondencji na swoim komputerze. Jeśli oczywiście nie był zainteresowany tym, jak usunąć historię w Skype.

W samej sobie Skype, jak już wspomniałem, nie ma żadnej funkcji, dzięki której można pożegnać się z korespondencją z jednym kontaktem, ale istnieje specjalny program, który pozwala na to szybko i łatwo. Więc zapoznaj się z opiekunem Skype – niezbędnym programem dla tych, którzy chcą nauczyć się usuwać historię w programie Skype. Można go łatwo znaleźć w internecie, jest tam swobodnie dostępny.

Algorytm do pracy z nim jest również bardzo prosty:

1. Przed rozpoczęciem pracy należy zamknąć Skype.

2. Na przykład należy utworzyć kopię zapasową profilu. Bądź spokojniejszy. Znajduje się w folderze Dokumenty i ustawienia – Twoje konto – Dane aplikacji – Skype – Twój profil. Jest to folder i musisz go skopiować przed usunięciem historii w programie Skype.

3. Otwórz Skype na liście, która się pojawi, poszukaj swojego pseudonimu w programie. Następnie trzeba znaleźć pseudonim rozmówcy, korespondencję, którą chcemy usunąć. Pozostaje kliknąć Usuń historię czatu. Sporządzono! Historia komunikacji, która powoduje tak wiele niedogodności, pozostawiała komputer na zawsze.

Jak widać, całkiem realistyczne jest usunięcie historii Skype nawet z jednym rozmówcą, a to nie jest nawet trudne, jeśli naprawdę tego potrzebujesz. Jeszcze lepiej – po prostu spróbuj nie napisać czegoś, co po pewnym czasie chce zostać usunięty!