670 Shares 3624 views

Minimalistyczne wnętrze.

Coraz więcej ludzi w naszych czasach w projektowaniu domów wolą minimalistyczne wnętrze. Ten styl jest odpowiedni dla osób twórczych, samowystarczalnych i pewnych siebie, które odnoszą się do życia filozoficznie.


Minimalizm wewnątrz sugeruje zastosowanie zwartych konstrukcji i form, wyróżnia się prostotą. Nie ma luksusu i wystrój, i jest zdominowany przez dużych ilościach i jasnych kolorach. To Dekoratorskoye kierunek jest bardzo logiczny i funkcjonalny.

Minimalistyczny styl we wnętrzu jest pokazany poniżej:

  • Minimum akcesoriów, mebli i sprzętu
  • Ukryte źródła światła i oświetlenie otoczenia
  • Lampy i proste kształty, lub nieistniejące
  • Obfitość struktury przezroczystych
  • Główne kolory – szare i białe, dodatkowo – kolor cegieł, drewna, metali
  • Przy użyciu naturalnych materiałów, często szorstką, chropowatą teksturę: beton, cegła, kamień, stiuk, drewno
  • Formy są proste, geometryczne

Nie każdy może poczuć komfort i urok wnętrza. To dlatego, że styl nie wygląda nasz zwykły projektowania mieszkań, w których główną ideą – ozdobnych dekoracji przestrzeni. Wnętrza w stylu minimalistycznym charakteryzuje się prostym wykończenia, bezpretensjonalny meble, dużą ilością przestrzeni i braku naszych zwykłych dodatkowych akcesoriów. W pokoju znajdują się elementy dekoracyjne, należy wykonać ściśle określone funkcje.

Minimalizm we wnętrzu koncentruje się na prostych, geometrycznych kształtów mebli regularnie. Łóżko nie powinno zawierać dodatkowe elementy, plecy powinny być płaskie i proste. Sofy – bez dodatkowych wolumenów i zgięcia, tabela – prostokątnym szczycie. Ważne jest, że wszystkie meble w mieszkaniu nie był wysoki.

Konstrukcja może być uzupełniona niezbyt jasny z obrazami artysty abstrakcyjnego. Wnieść w minimalistycznym wnętrzu odrobinę oryginalności, można dodać kilka akcesoriów w duchu ekspresjonizmu lub neoplastitsizma.

Kolorystyka wnętrza nie musi zawierać barwne odcienie. Kolor, w ogóle, powinny być małe. Korzystnie wszystkie – czysty biały odcień można go rozcieńczyć dowolnego obiektu, zimny nasycony odcień. Kolor jest w stanie wizualnie zwiększyć przestrzeń pokoju, a to jest to, co osiąga minimalizm. A oddzielne obiekty o innym kolorze pomoże postawić właściwą wagę i zwracać uwagę na żądanej części wnętrza. Dwa kolorowe mogą być stosowane, kontrastujące ze sobą. W tym przypadku, ściana powinna być światła w lewo (biały lub naturalne). Pomoże to podkreślają wyrazisty wszystkie kształty i linie obecne we wnętrzu.

Bardzo ważne jest, że powierzchnia podłogi, ścian i mebli była gładka i nie zawierał tekstury. Wielki, jeśli są błyszczące.

Minimalizm we wnętrzu nie używa okien zasłony tekstylne. Lepiej zostawić je otwarte lub używać niewidzialny, przepuszcza światło, rolety.

Nie najmniej rolę we wnętrzu w stylu minimalizmu odgrywa oświetlenie. Mieszkanie musi być wypełniona światła rozproszonego, co stwarza niepowtarzalną atmosferę i poczucie powietrzu ze względu na fakt, że odbija się od podłogi, sufitu i ścian świetlnych.

Należy również pozbyć wewnętrznych przegród. Jednakże, jeśli nie ma podziału na strefy nie może zrobić, można użyć partycji przesuwne wykonane ze szkła i prześwitujących tkanin z oświetleniem na ścianach.

Minimalizm – dzisiaj jest to sposób życia i stan umysłu wielu ludzi. Nie ma nic zbędne i uciążliwe, to jest dość surowe i wymagają nienaganne wyczucie stylu i działania. Minimalizm nie wybacza błędów i gwaru.