250 Shares 4972 views

Następstwa urazów kolana. Protetyka i rehabilitacja

Staw kolanowy jest uważany za największy w organizmie człowieka, ponieważ jest tworzony przez rzepki, kości udowej i piszczelowej, jak również wzmocnionymi mocnych więzadeł. Gładka przegub przesuwny zapewnia płynu maziowego, który znajduje się w szczególnym worka. Normalne funkcjonowanie stopy podczas chodzenia i biegania zależy więzadeł, mięśni i łąkotki – organy wewnątrz płyt. Stanowi on podstawę kolana jest mięsień czworogłowego, który przechodzi do rzepki, zarówno boczne jak i więzadeł krzyżowych. Wszystko to pozwala osobie do poruszania się i czuć się swobodnie i komfortowo.


Częste uszkodzenia stawu kolanowego wynikać z faktu, że są one zlokalizowane powierzchownie. Jeśli mamy ustalić stopę i obrócić tułów ostro, nie będzie nadmierne obciążenie więzadeł kolanowych, powodując ich rozerwanie. Takie urazy są powszechne u sportowców, którzy grają piłka nożna, gimnastyka, narciarstwo, lekkoatletykę i zapasy.

Wskazania do protezami stawów kolanowych

Należą do nich:

 • Pourazowa choroba zwyrodnieniowa stawów ;
 • Rozwój nowotworów stawu kolanowego;
 • aseptyczna martwica;
 • śródstawowe złamania kości udowej lub piszczeli;
 • choroba rzepki;
 • reumatoidalne zapalenie stawów;
 • stawów łuszczyca, zapalenie stawów, skaza moczanowa;
 • zwyrodnieniowych patologii, dystroficznych;
 • niewłaściwe forniru stawów kolanowych po złamaniach;
 • Zmiany w tkance kostnej lub więzadeł uszkodzenia urządzenia;
 • Bechterew choroby towarzyszą choroby zwyrodnieniowej stawów.

Endoproteza stawu kolanowego jest jedynym sposobem na przywrócenie utraconych funkcji kończyn dolnych. Operacja ta charakteryzuje się wysoką dokładnością, przy czym przeguby pacjentów powrócił do zdrowia. Ten rodzaj procedury zwykle wyznaczony przez osoby starsze, ponieważ są one mniej aktywne styl życia niż osoby młodsze. Należy zauważyć, że wszczepione stawy może trwać dłużej niż dwadzieścia lat.

Rehabilitacji kolana po urazie

Dużą rolę odgrywa szczególną ćwiczeń w eliminacji i zapobiegania pourazowych konsekwencjami, które są głównymi czynnikami wspierającymi warunków życia ludzi zdrowych i stymulujące
Procesy naprawcze u pacjentów. Gdy kompleks Leczenie chorób stawu kolanowego wymagane jest wyznaczony wykonywania odnowy, co ma korzystny wpływ na ciało uniwersalne sterowania żylnej odwadniania, zapobiega stagnacji krwi, normalizuje mikrokrążenie i zapobiega zmian degeneracyjnych. Przy wyborze właściwego zestawu ćwiczeń w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę stopień i charakter obrażeń, stan psychiczny pacjenta, jak również jego stopień sprawności fizycznej.

W leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego takich powszechnie stosowanych metod fizycznych, jak leczenie magnetycznego UHF i ultradźwięków. Procedury te pomagają zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć ból. mogą być również podawane w celach rehabilitacyjnych laser, elektrostymulacji mięśni oraz Fonoforeza pomocą różnych leków. Ponadto, należy terapię manualną, pomaga wzmocnić mięśnie i poprawić nierównowagi, które występuje po długotrwałym unieruchomieniu kończyny.