387 Shares 9548 views

Lek "Tizin Xylo". Instrukcje użytkowania oraz opis

Medycyna „instrukcje Tizin Xylo” do stosowania odnosi się do sympatykomimetyczne. Składnik aktywny pochodną imidazolu – ksylometazoliny. Środek sympatykomimetyczne produkuje oznaczone efekty: zwęża naczynia i likwiduje obrzęk błony śluzowej nosa, poprawić oddychanie nosa, wyciek z nosa zapobiega. Po użyciu leku „Tizin Xylo” (instrukcje użytkowania przekazują takie informacje) po tylko pięć do dziesięciu minut rozwija efekt terapeutyczny. W przypadku podawania donosowego ksylometazoliny wchłanianie do krążenia ogólnego może występować.


wskazania do

Oznacza „Tizin Xylo” (spray) stosuje się zapaleniem błony śluzowej nosa (ostre, przewlekłe), o różnej etiologii (bakterie naczynioworuchowych, wirusowe, alergiczne). przewidziane również lek w terapii zapalenia zatok (ostre, przewlekłe) i ostrego zapalenia ucha środkowego, w postaci (w kompleksie).

uwalnianiu i składu

Wytwarzany lek w postaci aerozolu do nosa zapakowano w butelki dziesięciu mililitrów. Do niego przyłączony opakowaniu rozpylania dyszy. Lek jest dostępny w różnej zawartości substancji czynnej w odniesieniu do dzieci i dorosłych. Na przykład, jeden mililitr leku przeznaczonego dla dzieci po sześciu lat i osób dorosłych, chlorowodorek ksylometazoliny w ilości 1 mg, a „Tizin ksylo” (dzieci), przeznaczony dla niemowląt od dwóch do sześciu lat, obejmuje w jednym mililitrze tej substancji w ilości od 0, 5 mg.

zastosowanie metody

Przed zastosowaniem leku „Tizin Xylo” instrukcja obsługi zaleca czyszczenia nosa. Podczas korzystania z sprayem, trzymaj aerozol się do pozycji wyprostowanej, wydech, wprowadzić końcówkę i delikatnie nacisnąć, aby produkować. Wymaga to na przemian powtórzyć procedurę dla obu przewodów nosowych. Dawka i czas trwania kursu ustala lekarz. Zwykle przewidziane trzy razy dziennie, jednej dawki aerozolu. Czas trwania leczenia – nie więcej niż pięć dni. Jeśli to konieczne, po trzy do pięciu dni można przypisać do innego przebiegu leczenia. W przypadku długotrwałego stosowania u pacjentów z nieżytem nosa (chroniczne) lek „Tizin Xylo” Instrukcja w sprawie stosowania ostrzega przed zanikiem błony śluzowej nosa.

skutki uboczne

Można na tle leczenia farmakologicznego otrzymać takie nieprzyjemne skutki jako reaktywne przekrwienie, uczucie pieczenia w błonie śluzowej nosa, częstoskurcz, wysokie zmęczenie, bóle głowy, nadciśnienie, bezsenność. Jeśli negatywne zjawiska muszą zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

W leczeniu ludzi z suchym zapaleniem błony śluzowej nosa leku nie stosuje się. Jego celem jest przeciwwskazany u pacjentów z jaskrą i do tych, którzy trójpierścieniowe lub inhibitorów monoaminooksydazy. Lek należy stosować ściśle przestrzegając kryteria wiekowe. W czasie ciąży, laktacji rozpylać „Tizin Xylo” zakazanego do użytku.