872 Shares 8344 views

Akredytacja stomatologów: procedura

Podstawowym Dental Akredytacja stała się ostatnio obowiązkowa procedura. Został on zaprojektowany w celu potwierdzenia, że osoba ubiegająca się właścicielem umiejętności lekarza i posiadające skorupę kształcenia specjalistycznego, a prawda może pracować w wybranym kierunku. Akredytacja niezbędne dla wszystkich tych, którzy mają wykształcenie farmaceuty, lekarza, lub w inny sposób związane z medycyną jest. Jednakże Komisja Akredytacyjna spełnione dentyści wcześniej niż wielu z ich odpowiednikami w innych dziedzinach medycyny.


Jak to działa?

Aby uzyskać akredytację, dentysta będzie musiał stawić się przed komisją profilu. Procedura ta jest konieczna, aby przejść od razu po ukończeniu studiów. Jednakże, jeśli zawód „dentysty” i zostało potwierdzone souped specjalisty, a Komisja zdecydowała, że jego poziom umiejętności jest wystarczające, to nie znaczy, choć saga się kończy. Zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami, niezbędne jest, aby regularnie powtórzyć procedurę. „Dentysta” Zawód musi być ponownie potwierdzone co pięć lat. Oznacza to, że co pięć lat będzie musiał stanąć przed Komisja udowodnić zgodność posta.

Wielu ludzi, którzy studiowali u dentysty od dawna i od tego czasu nie działa, może być zaskoczony, to normalne. Rzeczywiście, została wprowadzona dopiero w 2016 według kolejności przyjętej na nr 127n. Wcześniej wymagania te nie były, choć nie był podobny system certyfikacji. Musimy przyznać, że wprowadzenie nowej normy prawnej spowodował burzę niezadowolenia, a nawet panikę wśród lekarzy, który aktualizowany prawo wydawało na pierwszy rzut oka niezrozumiałe.

Jak, gdzie, do kogo?

Oczywiście, każdy dentysta jest ważne, aby wiedzieć, jak akredytacja, do których musi nastąpić, a kto jest na interakcji z Komisją aż uratowany. Wynika z rzędu, które będą musiały być akredytowane do tych, którzy otrzymali wykształcenie wyższe w dziedzinie medycyny, stomatologii, a także średniego poziomu w leczeniu ludzi z wykształceniem. Ponadto, konieczne jest Komisja Akredytacyjna i wszystkich tych, którzy posiadają różne kategorie edukacji od szkoły podstawowej wymagającej akredytacji. Tego rodzaju kategorii powiedzieć standardów edukacyjnych przyjętych w naszym kraju.

Jeżeli dana osoba przeszła szkolenie wysoko wykwalifikowanego personelu lub szkolenie na temat programu dodatkowego kształcenia, który zwykle pojawia się w oficjalnych dokumentach jako „przekwalifikowanie”, a potem także do stawienia się przed komisją. Kwalifikacje Dentyści muszą zostać potwierdzone przez Komisję i jeśli lekarze badali za granicą.

Jak to wszystko się zaczęło?

Od początku studiów przypadku dentystów akredytacyjne nie zostały sformułowane na tyle jasno, że mogą znaleźć drogę nonprofessionals tej dziedzinie. Ale to było jasne od pierwszych chwil, że największy wpływ będzie nowych zamówień na początku kariery dentystów, farmaceutów. Wszystko zaczęło się wraz z wprowadzeniem tych nowych podejść do oceny kwalifikacji. Jednak wiele zgodzić, akredytacja specjalista w dziedzinie medycyny w naszym kraju od dawna jest słabym punktem. Ludzie nie mają zaufania do lekarzy, a środek ten przyczyni się do przywrócenia wiary w pomoc ekspertów. Przynajmniej było brane pod uwagę przy przyjmowaniu ustawy.

Jednocześnie należy zauważyć, że akredytacja nie jest specjalistą stał się czymś zupełnie nowym. Wcześniej lekarze powinni posiadać certyfikat, który formalnie zastąpiona przez nową Komisję.

Co mówią eksperci?

Po pierwsze, wiele wątpliwości, że poprawnie z wyjątkiem dentystów akredytacji i przeprowadzenie innych specjalistów, w tym farmaceutów. Jak zauważył analityków, farmaceuci są również pracownicy systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju, więc logiczne jest, aby objąć nimi te same zasady. Jednak prognozy zostały wykonane, to odstraszyć ludzi od prawdziwej pracy i wkrótce kraju zmierzy brak personelu w tej dziedzinie. Jednak dopóki ostateczne dane statystyczne dotyczące emisji podniesiona jeszcze nie było.

Kolejną kwestią, która dotyczy bezpośrednio stomatolodzy mają akredytacji – to kwestia wyboru członków komisji. Do dziś nie jest dokładne i jasne wskazówki dotyczące standardów zawodowych i metod oceny zgodności do nich. Początkowo ogłoszono, że Komitet Ekspertów być przeszkoleni specjalnie, ale rzeczywista skuteczność tego programu jest nadal duży problem.

Co daje?

Zgodnie z nowym prawem, ma obowiązek przekazać akredytację dentystów, w wyniku której lekarze otrzymują specjalny certyfikat. Bez dowodów nie jest możliwe dzisiaj do pracy. Jednak nawet dentystów i ptaszki jako pierwsi, już w 2017 roku praktyka rozprzestrzenił się do innych gałęzi medycyny.

Akredytacja odbywa się w trzech etapach stomatologów:

  1. Test.
  2. Ocena umiejętności w urządzeniu aplikacji.
  3. Modelowanie zadań klinicznych.

Już w 2016 roku, przed praktyce akredytacji potencjalni lekarze na zapoznanie się z tym, co się spodziewać. Ministerstwo Zdrowia stronie centrum metodycznego odpowiedzialnej za potwierdzeniem poziomie ekspertów, kilka tysięcy testów próbnych zostały opublikowane na podstawie którego miała ocenić wydajność stomatologów w przyszłości. Oczywiście, taka objętość na nikim zasugerował egzaminy, ale te wstępne zasady wybrane zestawy pytań, aby poszczególne zadania. Nawiasem mówiąc, zasoby wirtualne pozwalają utworzyć zaznaczenie za siebie, aby sprawdzić swoje siły i uczyć się ich wyniki to stresująca sytuacja. W klasycznej wersji trwania szkolenia – jeden i pół godziny, podczas której trzeba rozwiązać 60 pytań. Kwestie proponowane odpowiedzi – cztery opcje.

Wszystko na raz?

Dla wielu ciekawych pojawił się podejście państwa do wyboru tych, którzy będą akredytowane, a ci, którzy jeszcze nie zagrażają. Zdecydowano, że w tym samym czasie w całym kraju do transferu nowych rozwiązań, nie trzeba. Tak więc, do roku 2021 tych już pracujących, daje świadectwo, że jest ważny do 2026 roku.

Co nowego?

Wydawałoby się, że niewiele się zmieniło, a to wpływa głównie absolwentów. Czy to prawda? W 2016 roku zdecydowano się na wprowadzenie nowego mechanizmu w dziedzinie edukacji medycznej – podjęli próbę wprowadzenia tzw ciągły. Oznacza to, że lekarze i pielęgniarki muszą pereprohodit szkolenie co pięć lat, ale regularnie, aby dowiedzieć się nowych rzeczy.

A co to znaczy?

Eksperci chwalili tę innowację jako technika istniała wcześniej beznadziejnie przestarzałe przez długi czas. Według dotychczasowych przepisów, lekarze mogli polegać jedynie na powolne odnowienie budynków, dlatego system pomocy na ziemi beznadziejnie nadąża za światowymi rzeczywistych praktyk i tendencji – po prostu nie wiem.

Nauka aktywnie rozwija, pojawiają się nowe metody, podejścia, leki, a zwykły i znany wszystkim leki znikają z powodu wykrywalnych skutków ubocznych. Oczywiście, jeżeli informacja o tych zmianach w medycynie idzie do lekarza tylko raz na pięć lat, z których żadna nie spełnia oczekiwań klientów może być mowy. I coś do ukrycia, większość szkoleń dla dentystów – to tylko powtórzenie tego, co już się nauczyliśmy w szóstym roku na uniwersytecie, bez dbałości o rzeczywistej sytuacji w świecie medycyny.

Dodatkowa edukacja i akredytacja

Oczekuje się, że system będzie aktualizowany uczynić system produkować dodatkowe wykształcenie stomatologiczne bardziej skuteczne. Jeśli wcześniej można było liczyć na 144 godzin nauki w odstępie pięciu lat pomiędzy tymi dwoma „partii” wiedzy, można teraz otrzymać 250 godzin rozłożonych równomiernie w przedziale pięciu lat. Nawiasem mówiąc, według starych norm, te 144 godzin dopchać zaledwie 4 tygodni. Oczywiście, wpływ na przyswajanie wiedzy, nie wspominając o tym, że znaczenie nie zawsze jest zgodne z oczekiwaniami.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia jest teraz stomatolodzy zobowiązuje się przez cały rok, aby uzyskać 50 punktów lub godzin związane z działalnością w sferze doskonalenia wiedzy i umiejętności. W tym przypadku, aby wszystkie punkty na raz, choć możliwe, ale niekoniecznie. Na przykład, można otrzymywać regularne programy szkoleniowe krótkoterminowych – powiedzmy, 18-godziny. Można także wziąć udział w konferencjach i program kształcenia na odległość. Wszystko to pozwala na zbieranie punktów i obserwować, że w przyszłości będą akredytowane gdy są one wymagalne.

Akredytacja i wyniki: jedno bez drugiego jest niemożliwe?

Realizacja i potwierdzania i dalszą poprawę poziomu umiejętności systemu odbywa się stopniowo, w krokach. Więc, po pierwsze pochodzą one atakowane, który wychodził pierwszy akredytację w życiu, który dostał ostatni certyfikat. W 2017 roku rozpoczął następną partię. Według wstępnych szacunków, każdego roku do 250 000 ekspertów będzie zaangażowany w nowej metodologii. Oznacza to, że są tacy, którzy jeszcze muszą być akredytowani w tym dniu. Jednak urzędnicy obiecali, że prędzej czy później zostaną pokryte bez wyjątku.

Nie poślizgu. I czy jest to konieczne?

Jeśli dany lekarz, który miał wejść w nowy etap akredytacji, aby uniknąć przekazując Komisji, to nie będzie działać. Ale także uzyskać akredytację nie może każdy, ale tylko tych, którzy już mają profil na stronie kształcenia ustawicznego CME.

Na przykład sytuacja jest taka, że jeśli dana osoba otrzymała certyfikat do 2016 roku, a obecnie pracuje jako dentysta, ale będzie on aktualizuje 2017, 2018, co oznacza, że trzeba dołączyć do CME, które gromadzą punkty. Oznacza to, że w 2017 roku, inny lekarz otrzyma certyfikat na starej formy, ale od teraz odliczanie – trzeba zapisać w swoim profilu wynosi nie mniej niż 250 punktów w ciągu pięciu lat. Jeśli to się uda, można założyć, że akredytacja i następnym razem będą przekazywane, co oznacza, że dentysta zachowa prawo do pracy w tym obszarze.

A jeśli nie?

Oczywiście, są ludzie, którzy nie mają wystarczająco dużo pięć lat, aby uzyskać wymaganą liczbę punktów. Tak dzieje się zawsze, bez względu na system edukacyjny nie jest wstrzykiwany. Eksperci obiecują jednak, że dodatkowe wyjście z sytuacji zostaną opracowane specjalnie dla tej grupy osób. Uważa się, że dobry efekt będzie wprowadzenie intensywnych kursów, które pozwolą zebrać brakującą ilość punktów. Alternative – lekarz będzie mieć więcej czasu, aby rozwiązać ten problem.

Patrząc na Zachód

System został wprowadzony nie od zera, Ministerstwo przeanalizowano pozytywne doświadczenia z krajów rozwiniętych, które już mają podobną logikę edukacji i przechodząc stomatolodzy akredytacyjnych. W większości tych krajów wprowadziło, a okazją do podjęcia dodatkowego czasu, a wiele kursów. Wystarczy skopiować system może być dostosowany do mocy realiów naszego kraju. Eksperci obiecują, że system kształcenia w dziedzinie medycyny będzie regularnie poprawie. Między innymi przepisy dotyczące godzin teraz wziąć tylko te, które stosuje się do europejskich lekarzy.

Wady mają zawsze

Oczywiście, niezależnie od tego jak wyglądał obiecujących niedawno wprowadzony akredytację dentystów, system ten ma pułapek. Tak, nowy produkt jest bardzo różni się od metod nauczania praktykowanych w instytucjach szkolnictwa wyższego w tym kraju, to nietypowe dla lekarzy i profesorów i urzędników państwowych. Gwarantuje to, że po raz pierwszy będzie dużo niechęci i niezrozumienia. W rzeczywistości, trwają prace, które pomogą zoptymalizować przejście z wyższego do drugorzędowej podczas kariery.

opracował również krótkie kursy, które umożliwiają pracodawcom zwolnić w przyszłych dentystów trenować przez kilka dni w roku, co roku. Pomoże to, aby nie stracić pracownika raz od dłuższego czasu, a lekarz daje możliwość zdobycia odpowiedniej ilości punktów.