748 Shares 9359 views

Wiktor Baturin: biografia i życie osobiste

Wiktor Baturin, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców współczesnej Rosji, był w stanie zrobić błyskotliwą karierę. Był jednym z liderów w przemyśle lotniczym, pełnił funkcję rządu w Kałmucji, a obecnie zarządza około połowę firmy „Inteko”. Jednak nie wszystko jest takie proste. Wiktor Baturin brał udział w licznych skandali, a jego kontrowersyjna biografia wypełniona jest naprawdę zaskakujący fakt, że wiele razy opisaną w tabloidach. Więc kto jest rzeczywiście Baturin? Uczciwy przedsiębiorca, oszustem lub osoby, którym udało się skorzystać z pokrewieństwa z żoną burmistrza Moskwy?


Rozpoczęcie działalności: „Inteko”

W 1983 roku Wiktor Baturin ukończył Moskiewski Instytut Zarządzania i natychmiast dostał fabrykę „na sucho”.

1991 był punkt zwrotny w losach młodzieńca, objął stanowisko dyrektora firmy „Inteko”, a jednocześnie jego siostra Jelena Baturina, odegrała ślubu z Yuriem Luzhkovym, przyszłego szefa kapitału. Nie jest zaskakujące, że firma „Inteko” specjalizuje się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, ponieważ sam Łużkow był jednym z liderów Instytutu Naukowo-Badawczego Plastics.

Sam Wiktor Baturin wyjaśnia sukces „Inteko” wysokiego poziomu profesjonalizmu i jakości produktów, ale wiele z dziennikarzami wielokrotnie zwracał uwagę na fakt, że miejskie zleceń otrzymanych przez spółkę, jest zbyt korzystne. Po otwarciu spółki nabył własną produkcję, która powstała na podstawie Moskwie Rafinerii, do pracy, co nie jest zaskakujące, pod patronatem rządu w Moskwie.

Skandal w Szachowego Miasta

Mimo podejrzeń, kariera Viktora Baturina poszedł w górę. W późnych latach 90-tych, postanowił zająć branży budowlanej, wykonywanie wykonawcy w budowie Szachowego Miasta Kalmyk. Miasto, zgodnie z planem rządu, został przeznaczony na konkurencję wśród arcymistrzów. Wkrótce jednak były zarzuty, że budżet przeznaczony na budowę miasta Chess, koszty nie są tak jak powinny. Jednak Wiktor Baturin znowu szczęście, a on, zamiast dostać się do stacji dokującej, objął w rządzie Kalmyk. Jednak oficjalna Wiktor Baturin nie długo: trochę mniej niż jeden rok.

"Inteko-Agro"

Od 2003 roku, Wiktor Baturin i jego siostra przejęła firma „Inteko-Agro”, który nabył wiele posiadanych gruntów w regionie Biełgorod. Początkowo wszystko szło gładko, ale już w 2005 oskarżenia zaczął znowu: stróżów prawa twierdził, że firma kupuje ziemię na zbyt niską wartość, a następnie zajmuje się ich odsprzedaży. Jednak dziennikarze udało się dotrzeć do prawdy: okazało się, że działalność spółki zapobiega władze lokalne do opracowania jeden z miejscowych kopalń.

Byli tacy, którzy naprawdę chcą „usunąć” niechcianych rywali: seria ataków miało miejsce w 2003 roku na życie przywódców „Inteko-Agro”. Baturin jest naprawdę przestraszony, Elena, a nawet szukać poparcia Władimira Putina, ale on nie jest znaczna pomoc nie miała.

Rozstanie z siostrą

W 2006 roku Elena i Victor postanowił „oddać” firma została podzielona na dwie części. Victor sam twierdził, że lewica jest całkowicie dobrowolne, ale, zgodnie z Elena, zdecydowano się usunąć z przypadków z powodu nadmiernego skandalu i konfliktu, a także tendencji uzurpować pieniądze należącej do firmy. Później wyraził Viktor Baturin trzeci punkt widzenia, powiedział dziennikarzom, że został odwołany nielegalnie.

Aby przywrócić sprawiedliwość w 2006 Baturin pozywa „Inteko”, domagając się przywrócenia go do pracy i zapłacić 6 mld rubli, co należne mu za urlop, którego nie używał tak długo, jak piętnaście lat. Nic dziwnego, że sąd postanowił odrzucić ten wniosek.

W 2007 roku Elena Baturina postanowiłem zrobić swój ruch i dał swego brata tak samo jak 4 pozew żądając zwrotu niektórych z jej przynależności do firmy Victor, a także naprawienia szkody w wysokości 300 mln rubli. Debata sądowa spełzły na niczym, a rodzina zdecydowała się zawrzeć traktat pokojowy, którego dane nie zostały opublikowane.

życie osobiste

Wiktor Baturin był trzykrotnie żonaty i ma czworo dzieci: dwie córki i dwóch synów. Drugie małżeństwo z biznesmenem, a dokładniej, rozwód, który zakończył się przyczyną skandalu. Druga żona Baturina był Yana Rudkovsky, który zażądał 5 milionów dolarów odszkodowania. Sfrustrowany wyraził ilość Buchanan pokazał zaniedbania i zrobił dość ostre wypowiedzi w adresie najbardziej Yana, Dima Bilan i Jewgienij Pluszczenko. Trzech rannych gwiazda odwróciła z roszczeniami do sądu, żądając pół miliona za szkody moralne, ale zdecydowano się zapłacić tylko 50 tysięcy rubli.

Wiktor Baturin i Yana Rudkovsky nie mógł dzielić nie tylko pieniądze, ale także dwoje dzieci. Victor chciał Ian miał prawo nie widać z jego synów, ale Rudkovsky nie zamierza się wycofać, a koszt ogromnych wysiłków czynionych własnej. W wywiadach, sukces producent twierdzi, że powodem były mąż zabronił jej dzieci wydaje się być wyjątkowym miejscem dla rannego męskiego ego.

Jednak Buchanan zasmucony długo: po rozwodzie, znów żonaty od modelu o nazwie Ilona. W 2009 roku urodziła córkę z mężem.

W tym celu umieścić Wiktor Baturin

Pięć lat temu, Wiktor Baturin po raz kolejny znalazł się w polu widzenia funkcjonariuszy organów ścigania. Był oskarżony o oszustwa w nieruchomości. W 2011 roku Victor został uznany winnym wszystkich tych przestępstw. Został skazany na trzy lata w zawieszeniu w areszcie i nakazano zapłacić grzywnę. Wkrótce otrzymał nową opłatę, tym razem w fałszowanie rachunków „Inteko” za ogromne sumy. Wreszcie, w 2013 roku, na siedem lat więzienia za nielegalne działalności gospodarczej jest jednym z najbardziej odrażających rosyjskich osobistości – Wiktor Baturin. Gdzie jest przedsiębiorca? Myślę, że w więzieniu.

Zamiast epilogu

Oczywiście, los Wiktor Baturin nie można nazwać trywialne. Można powiedzieć, że ta osoba zdecydowała się osiągnąć wszystko i być na szczycie świata, mając dość dobry kapitał startowy: pochwalić pokrewieństwo z najbogatszą kobietą w Rosji, nie każdy może. Jednak, jak to często bywa, podsumował nadmierną chciwość, konflikty i skłonność do skandali. Może Baturin stanie zarobić i wykorzystać każdą sytuację na swoją korzyść, ale, niestety, do rozwiązywania konfliktów drogą pokojową nie mógł prawie nigdy.