443 Shares 2299 views

House Museum Paustovskogo w Kuzminki: zdjęcia i opinie

Konstantin Paustovsky – klasyka literatury rosyjskiej, jego opisy przyrody są zaznajomieni ze szkoły i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Jego głównym zawodem było dziennikarstwo i powołanie – filozofia i literatura.

Historia wystąpienia

Paustovskogo Muzeum Kuzminki powstały na skutek inicjatywy ludowej w 1975 roku. Grupa trzech osób został stworzony przez publiczne muzeum K. G. Paustovskogo. Pierwsza ekspozycja mieściła się w klubie „Sputnik-2” na ulicy Jasna Polana w Moskwie. Eksponaty na koncert dzieje wypraw do miejsc życia pisarza, główne robotników w tej dziedzinie byli uczniowie szkoły Moskwie liczby 456, uczestnicy pracowni literackiej i teatralnej. Ekspozycja trwała jedenaście lat (1975-1986 lat).

W 1984 Paustovskogo Muzeum otrzymało tytuł People. Był żywym organizmem, odbywa odczyty literackie, wieczory kreatywności, gdzie zaproszone postacie literatury, takich jak B. Paustovsky, Okudżawy, M. Aliger i innych. W 1987 roku Muzeum Narodowe przeniosła się do „Dom Ogrodnika”, który znajduje się na terenie dawnego majątku książąt Golicyna.

W 1991 roku zakład jest zmiana z założycieli i przyjęcie Karty, zgodnie z którym instytucja stała się znana jako Muzeum Literatury Centrum KG Paustovskogo. Po pewnym czasie, z powodu leczenia zbiorowego kultury w rządzie Moskwie muzeum zostało przejęte przez władze miasta, które otrzymały status instytucji publicznej.

muzeum

House Museum Paustovskogo w Kuzminki ma dużą kolekcję materiałów związanych z życiem i twórczością pisarza. Zbiór zawiera ponad 17.000 przedmioty, dokumenty, świadectwa i wspomnienia. Kolekcja prezentowana jest w sekcjach:

 • Paustovskogo rzeczy osobistych, wartości rodzinnych, kolekcję okresie między dwiema wojnami światowymi, rewolucje, wojny domowej w Rosji.
 • Dokumenty. Ta sekcja zawiera pamiętniki, rękopisy pisarza i członków rodziny. Ta sama sekcja zawiera materiały naukowców, którzy studiowali kreatywność Paustovskogo.
 • Archiwum, który obejmuje prace opublikowane w postaci książek, gazet i wydawnictw prasowych w języku rosyjskim i przetłumaczone na języki obce, rzadki funduszu książek.
 • Iconic fundusz. Sekcja Treści są ilustracje do dzieł pisarza, dzieła sztuki należące do członków rodziny (żona, syn), prace artystów okres 20-40 lat, współczesne dzieła.
 • Sekcja filmowe, fotograficzne, fonograficzne dokumenty. Materiały nagrywania Paustovskogo głosy zdjęciami z jego udziałem, filmowej adaptacji dzieła. Również w kolekcji zawiera materiały związane z rodziny, bliskiego otoczenia.
 • Archiwum naukowe zawiera dokumenty i materiały dotyczące działalności muzeum od jego powstania do współczesnej scenie.
 • Biblioteka, która przechowuje literacką, literaturę lokalnej. Istnieje duża Paustovskogo dzieła (książki, czasopisma, czasopisma, książki i tak dalej. D.).

"ECOS" Paustovskogo

W 2013 Paustovskogo Kuzminki Muzeum otwarto wystawę, znajduje się na pierwszym piętrze budynku. wystawa tematyczna poświęcona twórczości pisarza, jego wyjątkowość polega na aktywnym udziale użytkowników w przestrzeni wystawy, wycieczki teatralnych. Podłączanie działka ekspozycja jest twórcze poszukiwanie swojego prawdziwego domu, lub „Ecos”, w pracach i losu Paustovskogo. Pięć odcinków wydatkach gościem na twórczym i filozoficznym sposób:

 • „Miasto”. W miejscu, gdzie urodził się dusza. Jest wypełniona obrotów, kłopotów, wojen i wewnętrznych problemów selekcji znalezieniem miejsca do życia, harmonii i spełnienia.
 • „Morze”. Zmiana miejsca, pełne radości, słońca, ale czasami nie poruszają się ołowiane chmury, burzowe elementem prowadzi łodzie w drzazgi. Przestrzeń kojarzy się z miłością, zostaje przekształcony kreatywności.
 • „Las”. Buduje środowisko wypełniony życia zarówno jawnego i ukrytego. To uczy praw i czci szacunek dla wszystkich rzeczy stworzonych.
 • "Peace". Skład związane z życiem pisarza w wysokości jego sława, kreatywności, jest to miejsce, gdzie wykłady, spektakle, uczestniczyć w działaniach, kształcenie studentów, spory ze źle sympatyków.
 • „Dom”. Ten „ECOS” – idealnym świecie pisarza, który harmonijnie łączy wszystkie z poprzedniego wcielenia. Znalazł schronienie w Tarusa na rzece Oka, gdzie jego stałymi towarzyszami stała rodzina, kreatywności i inspiracji.

wycieczki

Paustovskogo Muzeum Kuzminki oferuje dla dzieci i dorosłych uczestniczyć wycieczki i wykłady, mówi nie tylko życie i twórczość pisarza, ale także poświęcony badaniu lokalnej tradycji, historii:

 • Zwiedzanie dla młodszych dzieci „w kraju podróżujących Paustovskogo”.
 • Zwiedzanie „Nasze życie – historia i geografia”, skierowany jest do uczniów klas 6-8.
 • Starsi uczniowie i dorośli silnie uzupełniać wiedzę Paustovskii i jego pracy, odwiedzając objazd „Literatura – przeznaczenie, cła, życia …”.
 • "Paustovsky – uczeń". Aktywny, że pracownicy muzeum powiedzieć o pierwszym roku akademickiego pisarza w Kijowie Gimnazjum, jakie różnice występują w nowoczesnym systemie edukacji szkolnej i przedrewolucyjnej, co było i co harmonogram uczono. Uczestnicy wykładu mogą spróbować swoich sił w kaligrafii, która będzie nauczyć się pisać używając długopis pióro i atrament.
 • Wykład „Paustovskogo Moskwa” – historia Moskwy, gdzie pisarz odwiedził pokazane są zdjęcia oraz materiały wideo.
 • Interaktywna lekcja „Opowieść będzie żył na wieki” opowiada historię dzieciństwa pisarza, a on pisał baśnie.
 • „Tajemnice zawodu muzeum”. W interaktywny sposób dzieci uczą subtelności pracy pracowników muzeum, funkcjonowania muzeum, badając pojęcie „kolekcji”, „przechowywania środków” i tak dalej.
 • Master Class "Troska kwiat." Dzieci lekcji nauczyć się tworzyć zielnik, zrobić pocztówkę z naturalnych materiałów.
 • „Tajemnica starych walizek.” Podczas sesji tematycznych, muzeum z dziećmi odkryć tajemnice prac Paustovskogo „Mieszkańcy starego domu” i przejść w poszukiwaniu antyków. Korona klasy staje się zbiorowym widok z filmu animowanego opartego na twórczości.
 • „Podróż do Tarusa”. Jest to małe miasteczko, gdzie w jednym czasie lubił rozstrzygać przedstawicieli zawodów twórczych – artystów, poetów, pisarzy, reżyserów. Przez wiele lat oblicze Tarusa nie zmieniła się, a teraz jest to obiekt dziedzictwa kulturowego, a dom jest tam Paustovskogo. Wycieczki prowadzone są tylko w ciepłych porach roku, w zimie (z wyjątkiem wakacji) zamknięty dom.

Oprócz tych działań plan muzeum oferuje jeszcze wiele ekscytujących, wycieczek edukacyjnych, wykładów, spotkań, które sprawiają, centrum kultury Paustovskogo Muzeum w Kuzminki. Zdjęcia z raportów o zdarzeniach pokazać bogactwo programów i ich popularności.

Pozostała działalność muzeum

Od 1992 Paustovskogo Muzeum Kuzminki jest zaangażowany w publikacji, wydanie czasopisma „Świat Paustovskogo”. Wiele prac naukowych na studia, organizować zbiory, archiwa funduszy. Pracownicy inicjowane i konferencje naukowe w miastach gdzie został pisarzem, wiele uwagi poświęca się w okresie Moskwa twórczości i życia Paustovskogo.

Jednym z ważnych celów i celów muzeum jest promowanie dzieł literackich pisarza, zachować pamięć o nim w Rosji i krajach WNP. Stale aktualizowana i program edukacji koncentruje się na dzieci oraz dorosłych odbiorców, mających na celu pogłębienie wiedzy o literaturze rosyjskiej i miejsce Paustovskogo niej rozszerzony. Jako część działań w muzeum odbywają się wieczory literackie, muzyczne, spotkania z postaciami i pisarzy kulturalnych.

opinie

Dom-Muzeum Paustovskogo interesujący zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Odwiedzających wyniosła o tym bardzo pozytywną opinię. Wiele zauważyć niezwykłość muzeum, powiedział z entuzjazmem o możliwość usłyszeć głos pisarza, aby zobaczyć i dotknąć jego rękopis dzieła. Byli powiedzieć, że po trasie muzeum znowu zaczął czytać dzieła pisarza.

Ponadto, większość osób biorących udział w wycieczce chciałby podziękować etatów dla reakcji, kompletność, historie, oryginalny wykładu, który różni Paustovskogo Muzeum w Kuzminki. Opis życia i twórczości pisarza przeplata się z dokumentami z czasów, w których żył i pracował. Duża pozytywna reakcja wywołała możliwość uczestniczenia pokazy filmowe, które pokazują filmy nakręcone na dziełach pisarza.

Negatywne opinie muzeum tam, ale niektórzy użytkownicy powiedział, że aby transport publiczny nie jest bardzo wygodne.

przydatne informacje

Godziny otwarcia: Muzeum od kwietnia do listopada – od 11:00 do 18:00 od listopada do marca – od 10:00 do 17:00.

Każde wydarzenie czwartek „Noc w muzeum” (w programie – wykłady, wycieczki, pokazy filmowe, spotkania), to harmonogram dni praca zmieniła i muzeum czynna jest od 13:00 do 21:00. Do udziału strony muszą zrobić. W każdy wtorek w Muzeum – dzień wolny, ostatni piątek miesiąca – dzień sanitarny.

Paustovskogo postanowiliśmy odwiedzić muzeum w Kuzminki? Jak się tu dostać, a my powiemy ci:

 • Od „Riazań Prospekt” stacji metra autobusem (numer 29) do przystanku „Muzeum Paustovskogo” lub na trasie autobusu numer 725, aby zatrzymać „Akademia Weterynarii”, od niej chodzić aleją parku do budynku muzeum.
 • Od stacji metra „Kuzminki”, aby przejść do przystanku „Cinema” wysokość „” siedzieć na numer trasy wózek 27 lub 38, aby zatrzymać «Akademia Weterynarii», z którego przechodzą przez aleja parku do muzeum.

Koszt biletów dla dorosłych – 200 rubli, dla dzieci i dla osób uprawnionych do kosztów biletów – 100 rubli. W trzecią niedzielę każdego miesiąca za darmo dostęp do muzeum dla wszystkich użytkowników.

Paustovskogo Muzeum Kuzminki, ma następujący adres: Moskwa, ulica Kuźmińska, budynek 8.