591 Shares 4179 views

Co zrobić wenezuelski flagę i herb

Wenezuela, Boliwariańskiej Republiki znajduje się w północnej części Ameryki Południowej. Chwalebne, bohaterska historia tego państwa – żywym przykładem tego, jak ludzie mogą tworzyć historię swojego kraju i podawać swoje przeznaczenie. Herb i flaga republiki można powiedzieć o najciekawszych i najbardziej dramatycznych wydarzeń z jej przeszłości.


duch wolności

5 lipca roczne Wenezuelczyków obchodzą swoje święto narodowe – Dzień Niepodległości hiszpańskiego panowania kolonialnego. Zdarzenie miało miejsce w 1811 roku, a jego echa stanowią podstawę symboli państwowych. Flaga Wenezueli stanowi barwny spektakl. Ten tricolor prostokątny kształt składający się z taśm o tej samej średnicy: żółty, niebieski, czerwony. W jego centrum stoi łuk 8 White pięcioramiennych gwiazd. Każdy z elementów stanowiących wenezuelski flagi ściśle rozplanowany i ma zasadnicze znaczenie.

Patrząc w przeszłość

Schemat kolorów tkaniny została ustalona przez etnicznego składu uczestników Powstania popularnych mieszkańców kraju przeciwko hiszpańskiej reguły. W 1797 roku nastąpił pierwszy poważny fala ruchów narodowowyzwoleńczych. Następnie wenezuelskiego flagi, które zostały wykonane w plotery pomocniczym, umieszczony także 4 koloru i było chetyrohpolosnym. Biały symbolizuje skórki zwolenników walki, niebieski – czarny, czerwony – Red Indian i żółty – Mulat. W ten sposób został zrealizowany ideę jedności ludu przeciwko wspólnemu wrogowi, kolonizatora.

Nawiasem mówiąc, ten sztandar stał się podstawą dla późniejszego flagi narodowe więcej opcji i Ekwadorze i Kolumbii. Flaga Wenezueli wymyślił Fransisko Miranda, jednego z najwybitniejszych przywódców ruchu oporu południowoamerykańskiego narodami. Symbolika tego była pojemna i znaczące. Żółty pasek związany z Ameryki Południowej, gdzie podłoże było bogate w złoto i innych minerałów, które przyciągnęły do kontynentu chciwych Hiszpanów. Czerwony kolor krwi sama uosabiał Hiszpania – znienawidzony okrutną porabotitelnitsu. Niebieski – bezdenna przestwór oceanu, który oddziela kraj od porabotitelnitsy zniewolonej. Chciałem powiedzieć, że cały ten Miranda: Ameryka Południowa jest niezależną, zamożnych, z dala od ich zdobywców, kiedy zrzucić jarzmo niewoli. Trzy razy sztandar wolności wzrosła powyżej nieustraszonych ludzi w ich rewolucyjnych prób zrzucenia jarzma hiszpańskiego. Pod nim był atak armii Bolivar wreszcie wyzwolony krajów. Stało się to w 1816-1822 gg.

gwiazdek wynurzania

Wyjaśnienie, co rozumie się przez wenezuelski flagi, byłoby niepełne, gdyby nie ujawniają symbolikę gwiazdy. Początkowo było ich tylko 7. Każda reprezentuje jedną z prowincji – jednostek administracyjnych, dla których kraj został podzielony. Są one umieszczone w środku, postać zakresie sześciu gwiazdek, a siódmy był w środku. W 2006 roku Flaga „świeciło”, kolejny, ósmy gwiazdka – „Bolivar Star”. Dodajemy go z inicjatywy kraju zmarłego prezydenta Chaveza – w pamięci bohatera narodowego Ameryki Południowej. Wskazuje również, że gwiazda i Gujana Essequibo-Land.

godło państwa

Nie tylko flaga – emblemat Wenezueli również przeszedł kilka zmian w czasie. Pierwsza wersja została wydana w 1836 roku, drugi – w 1954, trzeci, obecny – w 2006 roku. jego główny element – tarcza podzielona na barwach narodowych. Na czerwonym polu – snop żyta, symbolizujące pomyślność rolnictwa i jedności narodowej. Snop uszy 20 – liczba państw. Żółte pola – wojsko, przedstawiono tam broń i flagi narodowe związane Laurel oddział. Jest to przypomnienie o wielkości tych bohaterskich minionych dni.

Poniżej, na niebieskim tle galopującego śnieżnobiałym pięknego konia – symbol woli i niepodległość Wenezueli. Przekreślony rogi obfitości nad tarczą – to bogactwo ziemi Ameryki Południowej. Wokół tarczy – gałęzi palm i drzew oliwnych. Oni są skręcone trzech kolorów wstążki, gdzie można przeczytać pamiątkowy napis. Zgodnie z reformą Chavez, na ramionach konia zamienił się w przeciwnym kierunku, a także dodawać elementy, takie jak maczetami i łuk i strzały, wskazując na rdzennej ludności na terytorium Wenezueli i jedności w walce przeciwko wspólnemu wrogowi.