695 Shares 2107 views

Cenne rośliny ozdobne, żywnościowe, lecznicze i pastewne amarantus: sadzenie i pielęgnacja

Amarantus jest znany jako wieczny, lub nie wyrzeźbiony kwiat. W niektórych starożytnych plemionach Ameryki Południowej był nawet kultowym zakładem, symbolem nieśmiertelności. W ludziach niewykorzystanych gatunków amarantusa nazywa się shirits. Do tej pory amarantia, sadzenie i pielęgnacja, które prowadzone są na wielu działkach gospodarstwa domowego, jest raczej wartościową kulturą o szerokim zakresie zastosowania: rolnictwo, gotowanie, projektowanie krajobrazu, florystyka. Jaki jest sekret tej rośliny i co musisz wiedzieć o tym, aby z powodzeniem rosnąć w witrynie?

Amarantus: charakterystyka ogólna

Amarantia, sadzenie i opieka nad nimi prowadzona jest na działkach zagospodarowania terenu w Rosji, jest roczną rośliną ziół, która może wynosić 2 m wysokości, z licznymi liśćmi jajowymi, które przemieniają się na pniu i luksusowe kwiatostany śródpolne. Barwienie pnia, liści i kwiatostanów może być żółtawo-zielone lub bogate w fiolet. Najbardziej rozmarynowane szarłatki, w których zbierane są małe, delikatne kwiaty, mają opadający wygląd, ale są gatunki ozdobne z kwiatostanami prostymi. Amarantus, dbając o to, co jest właściwie przeprowadzony, może dać do 6 milionów nasion z każdego krzaku. Te nasiona są bardzo małe, mogą mieć fioletowy lub zielony kolor, w zależności od koloru rośliny matki. Ich kiełkowanie trwa kilka lat. Korzeń amarantusa może przeniknąć do gleby przez 2,5 m i osiągnąć poziom wody gruntowej, dlatego też, jeśli gleba jest nadmiernie zwilżona w okolicy, shiren może być stosowany jako znakomity środek osuszający.

Amarantus: sadzenie i pielęgnacja

Amaranth – roślina bezpretensjonalna. Czuje się świetnie na jakiejkolwiek glebie, nawet solance, dobrze toleruje susze i zmiany temperatury. Doskonałe szmaragdowe wschody, sadzenie, które jest przeprowadzane jako samo siew i celowo w szklarni lub na otwartych łóżkach. Wiosną sadzonek amarantusa może być bardzo wiele, więc można je wypluwać. W pierwszych 2-3 tygodniach młody shiite bush daje całą siłę do rozwoju potężnego systemu korzeniowego i dopiero wtedy buduje część nad ziemią, więc musisz upewnić się, że chwasty i inne rośliny rosnące po prostu nie zmiażdżą amarantusa. Bardzo dobrze, ta kultura odpowiada na wprowadzenie organicznych i złożonych nawozów mineralnych.

Zastosowanie amarantusa w projektowaniu krajobrazu i florystyce

W większości przypadków amarantia, sadzenie i pielęgnacja wykonywane są na działce, służy do dekoracji. W tym amarantencie sadzonym i masywnym, w formie żywopłotu i osobno stojącymi roślinami, aby dać pełne spojrzenie na łóżka.

Fakt, że amarantus nazywany jest "wiecznym" kwiatem jest prawdziwą, ponieważ jej pocięte i suszone panele zachowują swoje właściwości dekoracyjne przez długi czas, dlatego są szeroko stosowane do wyrobu kompozycji z suszonych kwiatów.

Amaranth w gotowaniu

Długie, ponieważ powstało ziarno mąki amarantowej. Dziś jest dodawany do ciasta na herbatniki, pierniki, ciasta i ciasta. Cenne właściwości mają również olej amarantowy, który dodaje się do sałatek, przed posiłkami w celu wzmocnienia odporności, przetarte w skórę dłoni i twarzy. Do robienia sałatek, zimnych letnich zup, a także podczas trawienia warzyw używamy świeżych liści amarantusa.

Amarantowy w rolnictwie

Z łodyg i liści amarantusa otrzymuje się doskonałą kompost i kiszonkę dla zwierząt.

Krótko mówiąc, amarantus to nie tylko piękna roślina ozdobna, ale również cenna żywność, roślina lecznicza i pastewna, której wartość jest często niezmiernie zaniżona.