166 Shares 2930 views

Jak załatać dziurę w suchej zabudowy: materiałów, narzędzi, wskazówki naprawcze

W nowoczesnym budownictwie i pracach remontowych płyt kartonowo-gipsowych jest bardzo popularny materiał. Wraz z nim wykonane są ściany wewnętrzne, linii ściany, sufity, a także stworzyć eleganckie przedmioty dekoracyjne do dekoracji wnętrz. Dzięki prostocie i uniwersalność tego materiału ma jedną wadę – ekspozycję na uszkodzenia mechaniczne. Silne uderzenia, nieostrożny przegrupowania mebli i gry nawet aktywnych dzieci może być przyczyną niepożądanych defektów na powierzchni ściany. W związku z tym pytanie, jak załatać dziurę w płyt kartonowo-gipsowych, aktualne dla wielu właścicieli domów, więc w tym artykule będziemy zwracać szczególną uwagę na ten temat.

Pierwsze kroki

W przypadku wykrycia takiej wady w ścianie lub suficie, nie ma powodu do paniki, ponieważ sytuacja ta zostanie naprawiona i nie wymagają właściciele dużych kosztów finansowych. Przywrócenie tych struktur – dość łatwy proces, który można wykonać samodzielnie, przy użyciu najprostszych materiałów.

Przed rozpoczęciem pracy należy oczyścić otwór w płyt kartonowo-gipsowych – zdjąć wiszące kawałki papieru i usunięcie słabych i przytrzymaj zdeformowane elementy. Ponadto jest to konieczne do określenia wymiarów uszkodzonej części. Pomiary należy prowadzić w wszystkie szczeliny, wiórów lub zarysowaniem. Jeśli część ścianki nie udało wskutek zalania wodą, nasączone cały arkusz, który otrzymuje. Skupiając od stopnia uszkodzenia określano jako naprawiony w otworze płyty gipsowo-kartonowej w konkretnym przypadku.

Główne metody naprawy

W zależności od wielkości otworu jest wybrany sposób, aby wyeliminować wady. Naprawa uszkodzonych ścian można zrobić w jeden z następujących sposobów:

 • za pomocą wypełniaczy i wzmocnienia taśmy;
 • Sposób tworzenia plastra;
 • nakładki plastrów znanych ze stanu skrzynki układ.

Małe szczeliny i otwory o średnicy 50 mm, płyty gipsowo-kartonowej są usuwane przez pierwsze metody. W tym przypadku uszkodzonej dostateczną serpyanku pasty i nanosi się na nią warstwa kitu 2-3 (w małych odstępach czasu). Po rozpuszczeniu suszenia konieczne przywrócone powierzchni szlifowanego papierem ściernym, aby osiągnąć maksymalną gładkość.

W celu wyeliminowania otworów do 100 mm, w grubości suchej zabudowy równej grubości arkusza do naprawy. Otwory 100 mm należy wyeliminować trzeci sposób. Obie te opcje wymagają obróbki wstępnej i dostępności pewnych narzędzi i materiałów.

Przygotowanie: wybór narzędzi i materiałów

Podczas instalacji skrawku suchej zabudowy będą potrzebne następujące narzędzia:

 • montaż noża lub Piła do cięcia i przetwarzania materiałów;
 • Krawędzie strugarki do usuwania powłok z blachy;
 • Narzędzia pomiarowe (linijki, miarką, itd.);
 • znacznik;
 • metalu i gumy szpatułki;
 • Wkrętak śrubokręta;
 • wkręty;
 • wymieszanie kitu.

Jeśli zainstalować poprawkę, należy utworzyć skrzynkę, należy przejść do przygotowania kawałków drewna i piły na drewnie. Z materiałów trzeba będzie nowe tynki i płyty gipsowo-kartonowej. Naprawy małe otwory mogą być wykonane przy użyciu starych skrawków blachy gipsu. Jeśli te nie są dostępne, można je kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.

Niuanse wybór kit

Idąc za wypełniacza, konieczne jest, aby w pełni zrozumieć, jakie trzeba wymieszać. Wiele osób w celu ratowania preferencji zwykłego gipsu, ale wkrótce żałować swojej decyzji. Wynika to z faktu, że materiał ten jest silnie kurczy się i pęka po wyschnięciu, więc najlepiej jest zakupić specjalną mieszankę płyt gipsowo-kartonowych.

Wybór mieszaninę kit należy pamiętać, że jeśli chodzi o pracę w łazience lub kuchni, najlepiej jest stosować mieszaninę cementu. Kompozycje gipsowo odpowiednie do pracy w ciepłym i suchym. Jeśli naprawa planowana jest w kilku pomieszczeniach, należy użyć preparatów polimerowych, ponieważ są one uniwersalne. Gdy wszystkie materiały są gotowe, można przystąpić do pracy.

Jak załatać dziurę w płyt gipsowo-kartonowych z użyciem łaty

Jeśli średnica niepożądanych otworów jest większa niż 10 cm, to jest konieczne, w celu skorygowania defektów plastra nakładki podobnego materiału. Aby to zrobić:

 • Z pomocą hacksaws obsłużyć szorstką krawędź otworu.
 • Starannie wycięto uszkodzonego odcinka arkusza, dając gładką kształt otworu (kwadratu, trójkąta lub prostokąta).
 • Przy użyciu linijki, aby zabrać swoje pomiary z nową dziurę.
 • Za pomocą noża, z wszystkich stron otworu do usunięcia przedniej warstwy kartonu do 2 cm. Masy gipsu w tym samym czasie, nie powinna być modyfikowana.
 • Poławianych arkusz płyty gipsowo-kartonowej, aby wyciągnąć podobny kształt, ale większa niż 2 cm od każdej krawędzi. Na odwrotnej stronie plastra, wokół jego obwodu pozostać 2 cm i płyty gipsowej, pozostawiając tylko warstwę zewnętrzną z papieru.
 • Cięcia płyt gipsowo-kartonowych, którego grubość odpowiada grubości ścianki materiału, przykładowo z otworu.
 • Otwierając obwód zastosowanie mieszaniny gipsu.
 • Zainstalować plastra i mocno nacisnąć.
 • Wygładzić powierzchnię i umieszcza dwa arkusze dokowania przy użyciu szpachli.
 • Po wysuszeniu poziom roztworu powierzchni przez szlifowanie papierem ściernym.

Również możliwość nałożenia plastrów listwą krawędzie jego otworu, pod kątem 45 stopni. W tym przypadku, obrabiany przedmiot należy traktować obrys wewnętrzny i otwór – zewnętrzna.

Instalacja do produkcji plastra z skrzynek

Teraz zastanowić się, jak uszczelnić dziury w płyty gipsowo-kartonowej, gdy jest większa niż 10 cm. W takich przypadkach konieczne jest zainstalowanie drewnianej skrzyni, która zapobiega przedostawaniu się do przestrzeni między arkusza nakładki i ściany rdzenia gipsowego.

Taki proces naprawy dzieli się na następujące etapy:

 • Pomiar uszkodzonej części ściany lub sufitu.
 • Tworzenie rysunku przyszłych plastrów na jednej stronie (po jednym na każdej stronie rysunku znajduje się zapas 2 cm).
 • Cięcia plastrów na rysunku.
 • Wytwarzanie listwy paski. Następnie małe kawałki drewna są stosowane, którego długość jest większa niż 4 cm szerokości otworów.
 • Zainstalować pasy. Na wewnętrznej stronie płyty gipsowej zamontowany pasek (górny i dolny otwór) i są zamocowane za pomocą śrub na krawędzi otworu lub w środku.
 • Instalacja patcha. Zamontowanej skrzynki ułożone plastra gotowe i zamocowany za pomocą śrub na każdym boku.
 • Leczenie stawów i wypełniacz łata powierzchniowa.

Jeżeli uszkodzenie zajmują dużą część arkusza, łatwiej będzie całkowicie wymienić całą płytę.

wykończeniowy

Po zakończeniu pracy, gdy powierzchnia jest otynkowany i wygładzony, nadszedł czas, aby rozpocząć wykończeniowe. Tutaj można używać farby, tynki dekoracyjne i sztukaterie, najważniejsze, że przywrócona witryna nie jest widoczna i nie zwrócić na siebie uwagę. Świetnym rozwiązaniem byłaby decyzja, aby ukryć odnowionych suchej zabudowy pod tapety. liść papier doskonale ukryć wszelkie niedoskonałości powierzchni, więc szkoda z przeszłości będzie skończona.

Kilka słów o naprawy sufitu płyt gipsowo-kartonowych

Być może wielu zaznajomieni z sytuacją, gdy powierzchnia ścian i sufitów są zepsute w wyniku zalania sąsiadów na górze. W tym przypadku rzadko rozwiązać problem instalacji poprawek, często trzeba zmienić cały płyt kartonowo-gipsowych.

Naprawa może kosztować znacznie mniej, jeśli w momencie wykrycia wycieku na dnie, aby sufitach podwieszanych parę otworów do wyprowadzenia wilgoci. Ich dalsze maskowanie zajmuje mniej niż 30 minut i nie trzeba zmieniać w tym samym czasie cały sufit. Jeśli woda wpłynęła niewielka część zawiasowo strukturę, jest możliwe, aby przywrócić żadnej z powyższych metod.