576 Shares 8795 views

Kavist – kim jest, co robi? elitarnej specjalisty alkoholu

W ciągu ostatniego stulecia świat zmienił się nie do poznania. Raz gładkie i mierzone na życie, fundamenty i tradycji odwiecznych przerwie na potoku nowoczesności. Naukowcy, inżynierowie i ludzie utalentowani i uporczywe codziennie wymyślanie czegoś nowego i ekscytującego. W jaki sposób przeciętny człowiek, aby śledzić wszystkie te innowacje i być na bieżąco z wydarzeniami, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej najważniejsze i istotne? Nie zgubić się w tej czy innej pytanie każdy zainteresowany może pomóc specjalne przewodniki, przewodnicy, którzy będą rozmawiać o wszystkich subtelności i niuansów nauki lub po stronie życia.


Teraz nikt nie będzie zaskoczony osobisty stylista, osobistego doradcy finansowego lub duchowego guru. Niezależnie od działalności gospodarczej, jeżeli w swoim posiadaniu jest przedstawicielem nowej i niezwykle ekscytujący zawód – kavist. Kim jest, co robi i gdzie mieszka?

Kavist: Fakty

Słowo „kavist” ma francuskie korzenie i brzmi jak jaskini w oryginale, który języku rosyjskim nie może być interpretowane jako „piwnicy”. Aby być precyzyjnym, to jest winiarnia. Więc kavist – kto to jest? Osoba, która sprawia, że z piwnicy? Nie, to jest ktoś, kto wie wszystko o cennych treści ciemnych, wilgotnych i chłodnych warunkach – o winie.

Taki zawód jako kavist teraz usłyszeć od wielu, ale nie każdy wie o jego funkcji. Najczęściej jest to związane z tymi, którzy są degustacji elitarną alkoholu. Ziarno prawdy w tym, ale chodzi nie tylko alkohol zasięg, ale tylko wino.

wieloaspektowe osobowości

Jednak jest to tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste i romans. „Co tak trudno o tym?” – poprosić niewtajemniczonych osoby. Walka każdy inny wina, znać podstawowe różnice między suche i słodkie, doradzić, co lepiej jest użyć biały jak czerwony kolor – że ty i wszelkiej mądrości, które powinien znać kavist. Kto powie nie rozumie głębię zawodzie i ile potrzeba, aby móc poznać i zrozumieć osoba pracowała jako konsultant w dobrym sklepie z winami.

Pole kavistov są wyspecjalizowane sklepy z winem. Jest to bardzo specyficzny sklepy, które sprzedają alkohol nie są elity, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży detalicznej. W dobrym sklepie wina powinny być tworzone wszystkie warunki do właściwego przechowywania towarów i jej pracowników, który nazywany jest również asystent sprzedaży – jest na ogół specjalne ludzi.

Osoba ubiegająca się o kavista, musi mieć rozwinięty zmysł smaku i węchu, aby móc komunikować się z całkowicie różnych ludzi, być towarzyski, erudyta i literat, posiadają przyjemne maniery i wygląd. Wymień wszystkie wymagania i preferencje pracodawców jest po prostu niemożliwe, a wiele z nich jest inna. Jedna ważna osoba mieć przynajmniej podstawową ideę wina, a reszta to będą prowadzone na miejscu, podczas gdy inni koncentrują się przede wszystkim na osobistych cech przyszłego kavista, a nawet do rozwoju smaku i węchu pamięci gotowy do podjęcia specjalnie wyszkolonych ludzi.

Man-psycholog

Głównym celem zawsze będzie kavista sprzedaż. Gość, a więc potencjalny nabywca w butiku wina może być biedny, w takich miejscach ludzie przychodzą świadomie, choć nie zawsze w pełni zrozumieć to, czego potrzebują. Zawód kavista sugeruje, że ludzie będą mogli dotrzeć do swojego rozmówcy, aby porozmawiać z nim i zaoferować mu doskonały napój.

Aby to zrobić, ważne jest, aby mieć pewne umiejętności psychologiem, trzeba być w stanie pracować z różnymi ludźmi, wśród których często są dość ponure i trudny przypadki. Konsultant potrzebne do zaspokojenia swoich klientów, jak również przypomnieć sobie historię komunikacji z każdym klientem, aby zbadać zakres jego zainteresowań i upodobań, mieć pomysł, co lubi, a czego nie zaakceptować.

człowiek festiwal

Wiele z nich jest także zainteresowany w tej kwestii: dobry kavist – kto jest mężczyzną czy kobietą? Czy istnieją jakieś preferencje seksualne na tej drodze? Odpowiedź jest prosta: nie. Udane konsultant wino mogą być członkami obu płci. Jednym z ważnych klientów do współpracy z męskim dostawcy, inni bardziej komfortowy i przyjemny porozmawiać z dziewczyną. Ponieważ w naszym kraju, zawód ten jest bardzo młody, a następnie zbadać jego wielu dare, osiągając stałe sukcesy w jak najkrótszym czasie.

Ważne jest ciągłe doskonalenie. Ważne samo karmienie, rozwój własny. Kavisty, którzy pracują w branży wina przez wiele lat, w końcu „nabyć” swoje własne bazy klientów hojnych klientów, wysłuchać opinii jej sprzedawcy i podziękować mu za dany wakacje.

Ale w czasie komunikacji z kavist klient powinien stworzyć specjalną, poufnej atmosferze, to musi być w stanie werbalnie komunikować, co wie o osobistych uczuć, musi przez prymitywnych słów, aby wyrazić pełny smak wina, aby to soczyste, kolorowe i zrozumiałe.

Menedżer Man

Oprócz bezpośredniej pracy na parkiecie w codziennych obowiązków listy sprzedawcy win elitarnych mają dość codziennych i rutynowych sprawach. Musi utrzymać dobry zasięg w swojej instytucji, za to kavist komunikuje się z istniejącymi dostawcami, szukając nowej, rozwijającej się bazy klientów, odfiltrowanie tych, którzy oferują niskiej jakości albo towary mogą zostać sprzedane, zastępując je bardziej opłacalnych partnerów.

Przyjęcie towaru, jego obrót, mydlenie – wszystko to tak prosto jak konsultant w butiku wina. Często mamy do czynienia z konkretnych klientów, ich szukać do unikalnych win, dostać rzadkich i rzadkich okazów. Nazywamy to zadania łatwe i bezpyłowe kompleks. Aby zrozumieć, co jest kavist i co robi, trzeba dołączyć do tego zawodu, poczuć swoje wady i zalety dla siebie.

człowiek encyklopedia

Dla tych, którzy parał w tej dziedzinie jest często przeszkodą nie do pokonania staje się wyzwaniem, aby pamiętać, wiele informacji, a inny charakter. Kavist nie tylko wie wszystko o winie, wie również o tym, gdzie, jak, kiedy i co zrobił. Musi pamiętać takie szczegóły jak klimacie różnych regionach, gdzie rośnie winogron, w co rok był dobrym rokiem dla jego uprawy, a gdy lato było mokre i deszczowe. Wszystkie te niuanse wpływają na smak produktu, który ma być zapamiętany na zawsze, gdy próbowałem.

Oprócz aromatów i smaków elitarnych odurzających napojów kavistu aby pomóc klientowi wybrać posiłki. Ten proces można odwrócić, ponieważ zdarza się, że klient przychodzi w konkretnym celu, aby kupić wino w pewnym naczyniu, którego smak musi być całkowicie otwarty przez dobrych duchów. Zdarza się, że kavistu konieczne, aby pomóc nie tylko wina do klienta, ale również do przedstawienia jego przybliżoną menu na wieczór.

Nie należy mylić z sommelier

Podobny, ale nieznacznie różnią się pod względem złożoności i celów, jest to zawód sommeliera. Kavist – osoba pracująca go w sklepie, sprzedaje wina, konieczne jest, aby zrozumieć, setki, a nawet tysiące jej formach, aby móc zapoznać się z ulotką, tak aby zapamiętać smak i zapach zawartości butelki, kupujący dać wyczerpujące informacje na temat napoju.

Sommelier również dokładnie zorientowani w wina i innych napojów alkoholowych elity, ale działa z tym, co jest dostępne w jego zakładzie. Lista win restauracji rzadko jest ponad sto produktów, większość wyborów tam są znacznie uboższe. To nie znaczy, że się degustator i konsultant w restauracji łatwiejsze, a nie w ogóle. Podczas pracy, sommelier musi nie tylko poznać smak wina, powinien on być w stanie połączyć je z jedzenie serwowane, aby mieć udany duet, zamiast utonięcia siebie.

trudności zawód

Kavistom być bardzo ciekawe i ekscytujące, ale ten zawód jest związany z szeregiem konkretnych wyzwań i możliwości. Smak i receptory węchowe – narzędzia jest konsultantem wino, które musi być chronione, opracowany i starannie zabezpieczone.

Niewtajemniczonych wydaje się jakby to praca granice na stałe duchów raspivaniem, co pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje w postaci alkoholu, ale tak nie jest. Aby uniknąć takiego scenariusza, należy kavist być w stanie kontrolować siebie. W obszarze jej dostępu stale mieć alkohol: wysyłać darmowe próbki wina twórców, przychodzą nowe partie, częste prezentacje i degustacje żądać od sprzedawcy dosłownie smak wina dziennie. Przed objęciem kavistom, trzeba zadać sobie pytanie: czy mogę po prostu smakować wino i nie uzależniony odurzający napój? Doświadczenie bukiet smaku ewentualnie jeszcze spożycie alkoholu, wdychania zapach wystarczająco w szkle, małej ilości łyka napoju i wypluć.

kształcenie ustawiczne

Wiele osób pyta o tym, jak uzyskać tę specjalizację jako kavist. Szkolenie odbywa się w specjalnych kursach bezpośrednio w butiku wina, gdzie konsultant będzie działać szybko. Jednakże dość krótka odprawa będzie podać tylko ogólne pojęcie o pracy z wyprzedzeniem, będą uczyć się podstaw, a reszta – w rękach młodego specjalistę.

Będzie miał codziennie samodoskonalenia, ciężkiej pracy nad sobą. Kavist musi stale doskonalić swój węch i zmysł smaku. W tym celu opracowano uniwersalny zbiór aromaty wina, jest nazywany „nos wina.” Ten zbiór najbardziej popularnych zapachów, które mają do czynienia z konsultantem, bez wiedzy tej podstawie, że po prostu nie będzie działać.

Wielu specjalistów uczestniczyć w kursach i wystawy w innych krajach, na różnych winnic, aby nauczyć się perfekcyjnie historię i proces tworzenia napoje każdego producenta, który pomaga im w ich przyszłej pracy.