363 Shares 7847 views

„Diphenhydramine”: instrukcje użytkowania, forma wydania, analogi

Obecnie trudno jest znaleźć kogoś, kto nie byłby zaznajomiony z alergiami. Nieszkodliwe na pierwszy rzut oka, zjawisko może prowadzić do poważnych konsekwencji. Że tylko jest wstrząs anafilaktyczny, który może być śmiertelne. Jest zatem bardzo ważne, aby natychmiast zapewnić pomoc medyczną pacjenta w pierwszych objawów alergii. Przyjdź do jakości pomocy leków przeciwhistaminowych. zatrzyma rozwój reakcji alergicznych i normalizuje stan całego organizmu.


Korzysta z narkotykami „Diphenhydramine” popularny wśród profesjonalistów. Instrukcje użytkowania opisuje zasady przyjęć, a także odczyt.

informacje farmakologiczne

Związek ten wykazuje antyalergiczne, przeciwwymiotne działanie. Posiada ona także środki uspokajające, nasenne i wskaźników mestnoanesteziruyuschimi. Blokuje receptory histaminowe. Obniża się lek i usuwa skurcze indukowane histaminą mięśniowe, obrzęk tkanek, zaczerwienienie, świąd i wysypka. Kiedy lek dostanie się do organizmu, jest to uczucie drętwienia błon śluzowych w jamie ustnej. W wielu chorobach może pomóc urządzenie medyczne „Diphenhydramine”. Instrukcje użytkowania należy przeczytać przed rozpoczęciem leczenia.

Główny składnik aktywny w zwojach autonomicznych blokujące receptory cholinergiczne, co zmniejsza ciśnienie. Po kontakcie z lekiem doustnym u pacjentów z tomu zaburzeń krążenia krwi może nasilić niedociśnienie. Dlatego konieczne jest, aby monitorować wskaźniki ciśnienia. U pacjentów cierpiących na napady padaczkowe, drgawki może się rozpocząć. Lek radzi sobie ze skurczem oskrzeli, zmniejsza odruch kaszlowy. Bardzo dobry pokaze w atakach astmy oskrzelowej narkotyków „Diphenhydramine”. Instrukcje użytkowania pomoże określić właściwą dawkę.

Wpływ leku w organizmie

Na wlocie środków w krótkim okresie czasu jest rozpuszczana i absorpcji. Maksymalne działanie uzyskuje się dzięki aktywnemu godziny po podaniu. Niemal w 100% połączona z białkami z krwi. Większość leku jest rozkładana w wątrobie, a reszta jest wydzielany do moczu w ciągu dnia.

Czas trwania działania leku osiąga 6 godzin. Jeśli matka pielęgniarstwa przyjmowania tego leku, dziecko może rozwinąć się hipnotyczne i uspokajające. Dlatego w okresie laktacji lek można stosować tylko po konsultacji z pediatrą. Ciężarne pożądane stosowanie środka „Diphenhydramine”. Instrukcję obsługi, uwalnianiu, analogi – wszystkie te informacje należy przeczytać przed rozpoczęciem leczenia.

Stosowanie leku

Istnieje wiele warunków, w których wskazane jest przyjmowanie leku „Defingidrami”. Rumień, zapalenie skóry, które powodują ciężkie swędzenie, naczynioruchowy nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek, choroba surowicy, reakcji alergicznej na lek.

Lekarz przepisujący lek w szoku anafilaktycznego podczas transfuzję czerwonych ciałek krwi i produktów krwi. Połączone leczenie stanowi leczenie choroby lokomocyjnej promieniowania może być zastosowane.

„Defingidrami” Lek jest stosowany jako środek znieczulający miejscowo podczas lotów i morskiej podróży – zarówno przeciwwymiotny.

To musi być dokładnie badane przed zastosowaniem środków „Diphenhydramine” instrukcję obsługi. Maść stosuje się również dość szeroko. Lek w tej formie pomaga złagodzić ból oparzenia słoneczne, podczas ukąszenia owadów. Maść szybko eliminuje wysypkę, które pojawiły się w wyniku reakcji alergicznej.

Przeciwwskazania

Dzięki silnej wrażliwości na składniki leku nie może być używany. Podczas karmienia nie powinni przyjmować tego leku, spowoduje to, że dziecko senny. Nie lekarze przepisujący lek noworodka.

Środki przeciwwskazane jaskra, przerost gruczołu krokowego, z ostrym zapaleniem żołądka i choroby wrzodowej, zwężenie szyi pęcherza. Z wielką starannością pacjenci przypisany do nieletnich.

Leki przeciwwskazane procesów przewlekłych w nerkach i wątrobie. Przed rozpoczęciem leczenia należy dokładnie zbadać wszystkie przeciwwskazania do leku „Diphenhydramine”. w sprawie stosowania wszystkich szczegółowym opisie instrukcji.

skutki uboczne

Układ nerwowy można zaobserwować zjawiska, takie jak zmęczenie, senność, zmniejszoną czujność, zmęczenie, zawroty głowy, bóle głowy, brak koordynacji, niepokój, drażliwość.

Układ sercowo-naczyniowy: zredukowanym ciśnieniem, kołatanie serca, tachykardia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna. W części przewodu pokarmowego pojawia suchość w ustach, drętwienie błon śluzowych, nudności, wymioty, biegunkę, zaparcia, utrata wagi.

Nerki można zaobserwować zatrzymanie moczu, częste potrzebę korzystania z toalety lub nie moczu. Ponadto, może być sucha nosa i gardła, niedrożność nosa, plwociny lepkości oskrzeli. Innym może wystąpić zwiększona potliwość, lęk przed światłem. Bardzo często wystąpić reakcja alergiczna wysypka, zaczerwienienie i świąd. Posiada wiele Skutki uboczne leku „Diphenhydramine”. Instrukcje użytkowania, analogi, możliwych skutków ubocznych – to wszystko należy zbadać przed rozpoczęciem leczenia.

Przedawkowanie leku

Po otrzymaniu niewłaściwy leki może wystąpić pobudzenie lub odwrotnie, hamowanie układu nerwowego, zaczerwienienie skóry, utrata przytomności, błon śluzowych, wysuszyć staje się ciężko oddychać. W przypadku przedawkowania odbywa terapię detoksykacji. Pacjent zanotował płukanie żołądka, lewatywa, napoić adsorbent. Dodatkowo stosuje się w postaci jałowych preparatów dożylnych glukozy i solanką.

Pamiętaj, aby mierzyć tętno i ciśnienie krwi. Warunkiem jest spowodowana przedawkowaniem leku, wymaga stałego nadzoru medycznego i personelu pielęgniarskiego. Dlatego u tych pacjentów konieczne jest leczenie w oddziale intensywnej terapii, zanim stanie normalizacji. Konieczne jest, aby ściśle przestrzegać schematu dawkowania pomocą funkcji „Diphenhydramine”. Instrukcje użytkowania, synonimy przeciwwskazań – wszystko powiedzieć lekarzowi.

Dawka „oznacza” difenhydramina

Lek ma kilka zastosowań. Ten domięśniowe i dożylne, sposób doodbytnicze. Jest to lek w postaci kropli i maści. Dorosłych doustnie podawano 30-50 mg leku, trzy razy dziennie. medycyna choroba lokomocyjna pić jedną godzinę przed zbliżającą się podróż. Aby wyeliminować bezsenność przed snem należy stosować 50 mg leku. Nocą można wziąć nie więcej niż 150 mg leku, lub może przejawiać objawy przedawkowania. Akceptowalne dawki na wlocie wynosi 50 mg. Preparat podaje się dożylnie w roztworze soli w dawce 50 mg. Opieka medyczna na kurs nie powinien przekraczać 10 dni.

„Diphenhydramine” krople do oczu są powszechnie stosowane. W takiej postaci, że lek jest stosowany do pięciu razy dziennie. Maść lub żel preparat „Difenhydramina” nakłada się cienką warstwę na skórze i cztery razy dziennie.

Dawka ustalona przez lekarza indywidualnie. Nie powinno się podejmować własne środki „Diphenhydramine”. Instrukcja użycia w ampułkach obejmuje obliczenie dawki i sposoby podawania leków.

Co może zastąpić lek „Diphenhydramine”

Wielu pacjentów jest zadowolonych z leczenia tym lekiem jest. W krótkim czasie, pomaga pozbyć się wielu objawów alergicznych. Dobrze tolerowane przez organizm. Tylko działania niepożądane mogą wystąpić w bardzo rzadkich przypadkach.

Co zrobić, jeśli nie można znaleźć w remedium drogerii „Diphenhydramine”? Instrukcje użytkowania (tabletki, krople, maści) zawiera informację o kompozycji. Na podstawie tych danych, nie ma problemu specjalista wybierze wysokiej jakości analogowych. Istnieje obszerna lista czynników, które mają podobne działanie na organizm. Popularne narzędzia, takie jak "Betadrin", "Polinadim", "Psilobalzam", "Kofanol", "Valemidin", "Pentaflutsin" i wiele innych.