558 Shares 5789 views

Przełączniki Gigabit: Wskazówki dotyczące wyboru

Modernizacja komputerów lokalnych sieci firmowej – zadanie, które prędzej czy później zmierzyć wszystkich administratorów systemowych. Ulepszone komputery interoperacyjności razem stworzyć optymalne warunki pracy dla pracowników w przyszłości doprowadzi do zwiększenia sukcesu firmy. Główna jednostka, serce każdej rozwiniętej sieci są przełączniki gigabitowe. Zapewniają one płynne wielowątkowy wysokiej prędkości transmisji danych i sygnał rozgałęzienia. Przy doborze elementu zależy od funkcjonowania sieci i przedsiębiorstwa jako całości.

Przełącznik i piasta

Switch – urządzenie, które zapewnia Unii z kilku komputerów w jednej sieci LAN i służy do poprawy jakości przesyłanego sygnału. Dokładnie te same funkcje są wykonywane przez innego sprzętu sieciowego – koncentrator (hub z angielskiego. – Każdy węzeł w sieci). Jednak, gdy eksperci wyborze dawna zaleca, aby dać pierwszeństwo do przełączników. Co jest tego przyczyną?

praca hub można porównać do działania konwencjonalnego repeater – odbiera sygnał i przekazuje go do wszystkich podłączonych komputerów, niezależnie od tego, co to jest komputer zaprojektowany przepływ informacji. W wyniku takiej „Mass Mailing” LAN szybkim „rzeź”, zmniejszenie szybkości transmisji jako całości. Ponadto, im więcej się ustawić koncentratorów do sieci, tym większe prawdopodobieństwo partii burzy – gdzie ogromna liczba fałszywych pakietów wysyłanych przez sieć.

Zwyczajne i przełączniki Gigabit natychmiast po nawiązaniu połączenia nie różni się od piasty. Ale w miarę upływu czasu, tworzą tablicę przełączania lub uporządkowaną listę adresów MAC komputerów, według którego jest wysyłany pakiet danych w przyszłości. A zatem, optymalne funkcje oferowane przez sieć.

Liczba otworów i prędkość

Wydajność LAN zależy od ustawień przełącznika. Nawet najtańsze urządzenia mają więcej funkcji, które wyróżniają je spośród innych członków tej kategorii cenowej. Jednak po wybraniu należy zwrócić uwagę tylko na niektóre z najważniejszych parametrów. Pierwszym z nich jest liczba portów. Określa on liczbę urządzeń sieciowych, które mogą być podłączone do przełącznika. Typowo, ilość portów waha się od 5 do 48. Innym ważnym parametrem jest prędkość transmisji danych – prędkość, z których każdy działa Gigabit na przełączniku. W naszym przypadku nie jest to mniej niż 1000 MB / sek. Ale większość urządzeń obsługuje standard IEEE 802.3 NWay – współczynnik pakietu auto-detekcji.

pojemność

Przepustowość – iloczyn liczby portów dla maksymalnej szybkości transmisji danych. Parametr ten określa wydajność systemu w momencie szczytowego obciążenia. Optymalnie, liczba ta będzie wyższa, strumień danych transmitowanych ze wszystkich komputerów w tym samym czasie. Na przykład, przełącznik posiada 10 porty z prędkością do 300 Mb / s. Jego ilość wynosi od 2 Gb / s. Podczas szczytu porty obciążenie jest w stanie transmitować przepływ informacji z 3 Gb / s, która jest mniejsza niż szerokość pasma. Te przełączniki Gigabit nie będzie w stanie poradzić sobie ze szczytowego zapotrzebowania i utrudniać pracę całego przedsiębiorstwa.

wydajność sieci zależy od koordynacji full-duplex i half-duplex. W trybie full-duplex, transmisja pakietów danych odbywa się jednocześnie w dwóch kierunkach – z przełącznikiem na versa komputerowego i wice. Tryb Half-duplex, sygnał jest transmitowany tylko w jednym kierunku. Wbudowany dopasowane, aby uniknąć konfliktów podczas pracy urządzeń sieciowych wykorzystujących różne tryby.

podkreślać

Przy wyborze przełącznika jest ważne, aby zwrócić uwagę na wielkość tablicy przełączania, które dotyczą „Names” port do adresu MAC komputera. Parametr ten powinien być określony na podstawie liczby komputerów w sieci. W przypadkach, gdy urządzenie pamięci będzie miejsca do nagrywania nowego urządzenia sieciowego usunie adres rzadko używanego komputera, a następnie ponownie rozpoczyna wyszukiwanie. To znacznie zmniejsza wydajność.

Funkcja kontroli przepływu powinny mieć wszystkie przełączniki gigabitowe, ponieważ zapewnia ochronę przed utratą danych. Z pomocą dwóch urządzeń do „negocjacji” między sobą, w jakiej kolejności i kiedy wysłać sygnał.

zarządzania przełącznikiem

Według typu przełączniki sterujące są podzielone na dwie kategorie – zarządzany i niekontrolowana. W pierwszym przypadku mamy w pełni autonomiczne urządzenie bez regulacji narzędzi ręcznych i kalibracji. To jest najlepsza dla małego biura lub sieci domowej, ponieważ ma niski koszt, nie wymaga interwencji człowieka. Jej główną wadą – niska wydajność, która nie pozwala na jego stosowanie w dużym przedsiębiorstwie. Managed Gigabit Przełącznik działa również w trybie automatycznym, ale ma szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym administrator może dostosować swoją pracę bez żadnych trudności. Typowymi przedstawicielami są JetStream, TP-Link, D-Link. Ich poważną wadą – wysoka cena.

10 przełącza Gigabit

W konkurencyjnym środowisku jest bardzo ważne, aby móc podejmować szybkie decyzje i wydawać rozkazy. Aby to osiągnąć, konieczne jest, aby wyposażyć przedsiębiorstwo z przełącznikami o dużej prędkości, zapewniając transmisję danych z prędkością 10 Gb / s. Mówi się, że nie było takich urządzeń na rynku od ponad 10 lat temu. Jednak nadal są one istotne i zastąpienie ich jeszcze nie znaleziono.

Aby podłączyć przełącznik 10-Gigabit, można użyć kabla światłowodowego, Twinax lub zwykły drut miedziany standardzie UTP / FTP. Obecnie najbardziej popularne są urządzenia, które łączą konwencjonalne drutu miedzianego. Dostarczają one danych na temat technologii 10GBASE-T, mają niski koszt i sprawiają, że sieć jak najbardziej elastyczny. Osobno warto zauważyć kompatybilności wstecznej z sieciami Gigabit.

przełącznik sprzedawców

Otwiera naszą listę firmie Alcatel-Lucent. Jego rodzina OmniSwitch urządzeń jest przeznaczony do budowy średnich i dużych, a także do urządzenia małych sieciach rdzeniowych przedsiębiorstwa. Modele OmniSwitch 6850E wyposażony przełącznik 10-Gigabit jest dostępny jako dodatkowe, ale w OmniSwitch 6900 ma wbudowane 64 portów dla transmisji pakietowej wysokiej prędkości.

Firma D-Link ma zasięg tylko dwóch przedstawicieli tej kategorii urządzeń. Jej 8-portowy przełącznik Gigabit Pulpit DXS-3600-16S zapewnia połączenie z komputerem za pomocą portu SFP + stałym, ale w modelu DXS-3600-32S ma już 24 podobny złącze. Oba urządzenia posiadają gniazdo dla modułu rozszerzającego, z którego będą mogli połączyć się z siecią technologii 10GBASE-T.

Firma Cisco nie można zadowolić kompletne wyposażenie. Jednak oferuje bardziej ekonomiczne rozwiązanie w postaci modułów wtykowych, na przykład Nexus i katalizator. Te „rozszerzeń” może być używany do łączenia się z siecią za pomocą kabla miedzianego lub za pośrednictwem światłowodu.

HP oferuje swoje przełączniki Gigabit do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli jest HP 6125G / XG, który jest hybrydą urządzenie – 1 włącznik / 10-Gigabit. Wyłącznie 10-gigabitowe modele serii przełącznik przedstawiony 5820. Twierdzą oni, to prędkość na siedzeniach SFP +. Jednak wśród tych urządzeń można znaleźć, a przełącznik PoE Gigabit HP przemysłowe serii 5920.

Co wybrać dla sieci domowej?

Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego dla urządzeń połączenie do sieci domowej jest niemożliwe lub niedopuszczalne ze względu na niskie szybkości transmisji danych, to najlepiej używać przełączników niezarządzanych. Po pierwsze, są one tańsze. Po drugie, są one łatwe do podłączenia i konfiguracji, nie wymaga interwencji użytkownika. Najlepszym rozwiązaniem będzie model TP-LINK TL-SG1008D. Przełącznik posiada 8 portów do podłączenia, działa przez zasilacz podłączony do gniazdka. Transmisja danych jest zagwarantowane z prędkością 1 Gb / s.

można wybrać optyczny Gigabit TRENDnet lub ASUS przestawić produkcję w razie potrzeby. Koszt tych urządzeń jest na akceptowalnym poziomie, a ich funkcjonalność z wystarczającą głowie, aby zaspokoić potrzeby sieci domowej.