127 Shares 5413 views

Procesor przegrzewa się: co robić?

komputer osobisty, laptop lub nawet telefon komórkowy składa się z wielu części. Niektóre z nich mają tendencję do wytwarzania ciepła podczas pracy. Z kolei urządzenia zainstalowane w różnych systemach chłodzenia, które musi być chłodzona, aby zapobiec uszkodzeniu części z przegrzaniem. Ale w przypadku przegrzania procesora, co robić? Jak określić przegrzania i naprawić rzeczy? Poniżej opisujemy główne przyczyny wysokiej temperatury procesora, i jak je rozwiązać.


Objawy przegrzania jest zwykle:

 • Przymusowe off.
 • Krótkoterminowy lub długoterminowy uciążliwy.
 • Silny hałas wentylatora.

Ponieważ temperatura testu przez procesor systemu BIOS

Sprawdzić, jakie przedmioty są ogrzewane w komputerze, można użyć programów lub poprzez BIOS. W drugim przypadku można sprawdzić temperaturę i jak przegrzania procesora, jeśli taka funkcja w BIOS firmware, oczywiście, jest obecny. Wadą tej metody jest niemożność sprawdzenia, czy istnieje przegrzania pod obciążeniem: podczas przeglądania ciężki HD-video, gier, lub test warunków skrajnych.

 • Po ponownym uruchomieniu komputera kilkakrotnie nacisnąć klawisz Delete lub F2, F10, aby wejść do BIOS (klawisz, w zależności od modelu, może być inny).
 • Okres, gdy klucz praca jest bardzo krótki, to może być wykonane podczas sprawdzania POST, zwykle poprawny klucz zostanie wyświetlone na tym samym ekranie z logo producenta w postaci linii: naciśnij DEL, aby uruchomić program instalacyjny.

 • BIOS menu różni się od produktu, ale w starszych wersjach płyt najlepiej angielskiego. W bardziej nowoczesnych płyt głównych BIOS (tylko teraz jest UEFI) może spotkać rosyjski interfejs, ale jeśli językiem BIOS płyty głównej angielskim, a następnie szukać czujnika temperatury powinny być w sekcjach monitor H / W, status, PC Health.

Monitorowanie temperatury

Naucz przegrzany procesor komputera, można użyć oprogramowania innych firm, a także monitorowanie stanu komputera przez cały czas. Takie oprogramowanie w Internecie wielka różnorodność otwartych przestrzeniach, ale istnieje kilka dość dobry program: AIDA64 i Everest – dwa programy, które mogą być słusznie zwane bliźniacze siostry. Program stworzony przez jednego autora, mają niemal identyczne menu i mają prawie takie same funkcje. Są one wypłacane, ale mają bezpłatną próbną-okres użytkowania 30 dni, kiedy program może być używany bez ograniczeń.

 • Pobieranie i instalowanie na komputerze jednego z tych programów, należy go uruchomić.
 • W oknie wybierz sekcję „Komputer” i w podgrafu – „Sensor”. W środkowej części okna roboczego pokazuje aktualną temperaturę rdzeni procesora i kilka innych opcji, ale jesteśmy zainteresowani temperatury.

Każdy procesor ma swoją granicę temperatury, ustawiony przez producenta, w którym komputer wyłączony w przypadku przegrzania. Normalnie, jednostka CPU w stanie spoczynku, to temperatura powinna wynosić około 35-45 ° C i pod obciążeniem (w teście gry lub naprężenia) w temperaturze 70 ° C Przekroczenie tych wartości może prowadzić do nieodwracalnych skutków. Ponadto, gdy procesor przegrzany a płyta ogrzewa się razem z innymi elementami, które mogłyby ulec uszkodzeniu.

Kolejny dobry darmowy prosty program – GPU-Z. Narzędzie pokazuje temperaturę procesora i innych elementów, a także kilka różnych właściwości w czasie rzeczywistym.

Pył – najgorszy wróg urządzeń elektronicznych

Początkowo, należy określić Dlaczego przegrzania procesora w komputerze. Główną przyczyną przegrzania i procesor pierwotny i inne części składowe komputera lub pyłu. Wszędzie, wchodzi do obudowy za pomocą jednostki sterującej szczeliny komputerowy, służący do cyrkulacji powietrza dla potrzeb chłodzenia. Wentylatory zasysania powietrza razem z pyłem, który następnie wytrąca się na wszystkich składników, ewentualnie rośnie bardzo poważnym warstwy. Pył zakłóca wymiany ciepła i może nawet doprowadzić do zwarć. W związku z tym jednostka systemowa komputera osobistego i laptop należy okresowo czyścić.

Czyszczenie komputera przed kurzem

Czysty pył z komputera jest bardzo proste. Pokrywa boczna blok jest mocowany do tyłu obudowy za pomocą dwóch śrub (w większości przypadków). Jest łatwy do usunięcia. Otwieranie jednostki systemowej, można zobaczyć, jak dużo jest zbyt dużo kurzu, ale nie pomyłka, nawet niewielką warstwę pyłu może spowodować przegrzanie. Powinien on zatem być nieskomplikowany zestaw narzędzi do ramienia, który zawiera szczotki (pędzla na elementach metalowych mogą być obecne w celu zapobieżenia zwarciu elektryczności statycznej) nabój sprężonego powietrza, serwetki, odkurzacz.

Przed otwarciem urządzenia systemowego, aby pamiętać, i lepiej jest wykres, gdzie i co się połączyć, jak niepoprawne wtyki przyłączeniowe może spowodować uszkodzenie komputera. Odłącz wszystkie kable, zanim jakakolwiek dalsze działania konieczne, aby usunąć ładunki elektrostatyczne z ciała: wystarczy po prostu umyć ręce pod bieżącą wodą. Elektryczność statyczna przy dotykaniu części lub komputer może spowodować zwarcie i, w rezultacie, uszkodzenia komputera. Po wyłączeniu urządzenia powinien być podany tylko 5 minut, aby wstać, aby zamknąć pozostałych opłat.

Teraz można wyczyścić. Pył główny koncentruje się wokół elementów obrotowych dla chłodziarek i grzejników pod spodem. Ostrożnie odkurzacza do usuwania pyłów, które zgromadziły się wokół procesora lub innych łatwo dostępnych miejscach. Warto zauważyć, że konieczne jest stosowanie dyszy ze stożkowym czołem (łatwiej zbierać kurz) do odkurzacza. A także, pożądane jest, aby być z gumy. Usuń kurz z odkurzacza trzeba bardzo uważnie wokół małych części na płycie głównej, można przypadkowo zerwać, a następnie komputer nie jest włączony. Puszka sprężonego powietrza do dmuchane kurzu z trudno dostępnych miejsc, gdzie szczotki i odkurzacz jest trudny do sprecyzowania.

Wymiana pasty termoprzewodzącej

Po oczyszczeniu jednostki systemowej z pyłu, wskazane jest, aby zmienić smaru cieplną bezpośrednio. Jeśli komputer ponad 2 lata, a on nigdy nie naruszona, pasta termiczna, która zapewnia bezpośredni kontakt z procesora i radiator chłodzący może wyschnąć i nie zapewnia odpowiednie chłodzenie. Z tego powodu, procesor przegrzewa się i wyłącza komputer.

 • Zdejmij radiator do chłodnicy (najczęściej są one montowane w kilka, łatwo zdjąć zaciski), wentylator powinien być odłączony od płyty głównej.
 • Usunąć pozostałości starej pasty termicznej procesora i radiatora serwetek. I umieścić nową cienką warstwę.

Ważne jest, aby nie przesadzić – mimo wszystko, nawet najdroższe przewodność cieplna pasty termicznej jest znacznie gorsza niż przewodności cieplnej radiatora z najtańszych, więc jest to dość solidną warstwę pasty termicznej odgrywać okrutny żart i powodować procesora do ogrzania się jeszcze bardziej z powodu słabej wymiany ciepła. pasta termoprzewodząca trzeba sporo kropli, dosłownie główki zapałki. Powinien on być równo i rozmaz na platformie procesorowej (można użyć starej plastikowej karty).

Następnie naciśnij mocno do chłodnicy przez ustawienie go do pierwotnego położenia, a przystawki mocowanie. Grzejnik nie powinien wywiesić lub chwiać. Po oczyszczeniu, połączyć wszystkie urządzenia i wszelkie wióry wejścia-wyjścia i wymiana pyłu thermopaste. Następnie można włączyć komputer w celu sprawdzenia.

płyta przegrzaniem

Komputer może nadal nie wygrzać sam procesor i czujnik. Wygląda to tak, jakby procesor przegrzewa. Jeżeli czyszczenie prowadzi się, otrzymuje pasty, a wydajność jest zbyt duża, to może być w jednostce systemowej zainstalować dodatkowe chłodzenie powietrza na płyty. Lub zainstalować mocniejszy chłodzenie procesora (stary nie może poradzić sobie z zadaniem chłodzenia).

Czyszczenie notebooka przed kurzem

Gdy procesor przegrzewa się na laptopie z powodu silnego zakurzony, wszystko tutaj jest nieco bardziej skomplikowana. A jeśli sam nigdy nie rozebrane do czyszczenia laptopa, warto dostarczyć do centrum serwisowego. Ponieważ śruby na tylnej pokrywie laptopa mają różne długości, odpowiednio, ich obracanie powinien być jednocześnie schemat. Wewnątrz notebooka wszystkim znacznie mniejsza i bardziej kompaktowa niż znajduje się w jednostce systemowej i jest szansa, że niektóre uszkodzenia. Układ chłodzenia jest różny w różnych modelach laptopów.

Wskazówka: czyścić laptopa lub komputer powinien być co najmniej raz na dwa lata. Z taką samą częstotliwością, konieczne jest zmiana pasty termoprzewodzącej. Jeśli istnieją zwierzęta w domu, a następnie czyszczenie powinno być wykonywane co najmniej raz w roku, najlepiej co sześć miesięcy, jak w przypadku pyłu w jednostce systemowej i wprowadzić kosmków sierść zwierzęcą.

Latem zazwyczaj jest gorący, a czasem z powodu czynników zewnętrznych przegrzane procesora na laptopie. Co robić w takim przypadku, jak go schłodzić? Układ chłodzenia pobiera powietrze z zewnątrz, ale jeśli pokój jest już gorące parne letnie dni, a następnie spłukuje powietrze nie jest zbyt pomocne. Do chłodzenia można używać przenośnego wsporniki zewnętrzne z elementami chłodzącymi. Spowoduje to zmniejszenie temperatury płyty i procesora, aby uniknąć negatywnych skutków wysokich temperaturach na nich.

Komputer przed przegrzaniem z powodu infekcji wirusowej

przegrzanie CPU może vzvyvat infekcji wirusowej. Warto do skanowania w poszukiwaniu wirusów i pożądane jest, aby dokonać Cloud Antivirus lub ustawić kolejny po usunięciu stacjonarną antywirusowe. Złośliwy kod na komputerze może zarazić programu antywirusowego lub przebranie, dlatego Twój program antywirusowy nie będzie widać infekcję.

System statek svchost.exe

Trzeba sprawdzić, czy system svchost.exe statek – jest pomocniczym Proces usług ładowanych z bibliotek dynamicznych. Ale czasami przebrany za wirusa lub złośliwego kodu w celu ukrycia procesu systemowego, który ciągle uruchamia proces systemowy, ładowanie CPU, w wyniku przegrzania.

 • Aby określić, czy infekcji wirusowej, trzeba wejść w „Task Manager» – Ctrl + Alt + Del.
 • Otwarte Tab „Sposoby” i sprawdzenia, czy proces svchost.exe statku 100%, gdy procesor pojedynczy rdzeń, 50% i 25% w temperaturze 4 dwujądrzaste jąder. Jeśli jest jedna, to jest winowajcą. Ze względu na niego, procesor przegrzewa się, że Oznacza to, że powinien on zostać wyłączony.
 • Normalny proces Svchost.exe będzie działać z systemem nazwa użytkownika lub usługi sieciowej. Jeżeli proces ten jest aktywny pod nazwą konta, to najprawdopodobniej wirus. Po wyłączeniu procesu ładowania należy zeskanować i zainstalować nową stacjonarną antywirusowe.

konflikt kierowca

Ze względu na konflikty oprogramowania procesor przegrzewa się, co robić?

 • Podobnie jak w przypadku procesu Svchost.exe, trzeba wejść w „Menedżer zadań” w trybie bezczynności „System Idle” procesu powinna zajmować około 99%. Jeśli tak nie jest, jak jakiś inny proces spożywa się zasobów, to najprawdopodobniej konfliktów. Może nieprawidłowo zainstalowany sterownik lub jakiegokolwiek oprogramowania.
 • Gdy procesor przegrzewa się i wyłącza komputer z powodu konfliktu oprogramowania, co robić? W tym przypadku trzeba określić, jaki program dotyczy ten proces, i zainstalować go ponownie. Bardzo często sprzecznych sterowników zainstalowanych w systemie operacyjnym w zespołach piratów. Jest tylko jedna rada – użycie licencjonowanego oprogramowania i uniknąć różnych zaatakowanych pirackiego oprogramowania i systemów operacyjnych. Jeśli korzystasz z nielegalnego oprogramowania, w szczególności w odniesieniu do systemów operacyjnych, prawdopodobieństwo błędu i pobierz instalację automatycznych aktualizacji. W konsekwencji istnieje konflikt i przegrzaniem.

ogrzewane telefon

Często postrzegane jako przegrzany procesor w telefonie. Jest to najczęściej wiąże się z dużą liczbą jednocześnie uruchomionych procesów, aplikacji, podczas długiej rozmowy lub ładowania. Przegrzanie w telefonie, która opracowała swoje własne życie podczas ładowania zwykle dzieje się z powodu słabej baterii lub ładowania lub uszkodzony lub zanieczyszczonych styków. Aby schłodzić telefon powinien pobrać aplikację, która monitoruje temperaturę procesora procesora i terminowe ostrzec temperatury krytycznej.

podsumowując

Problemy z przegrzaniem, choć nie zawsze oczywiste, ale często trudno jest chemicznie zdefiniowany są rozwiązane w większości przypadków bardzo szybko, za wyjątkiem awarii systemu chłodzenia, który wymaga wymiany elementów lub całego systemu. Teraz już wiem, dlaczego procesor przegrzany, i jak to naprawić. Zdrowe ciebie PC, łatwa praca i baw się w swoim ulubionym komputerze!