400 Shares 2076 views

Kask rowerowy dla dzieci. Jak dobrać kask rowerowy?

Kask rowerowy – jeden z wielu rodzajów ochrony dla miłośników zewnątrz. Wraz ze wzrostem prędkości i zwiększa ryzyko kontuzji, czy to spacer po ruchliwych ulicach miasta, czyli skrajne sportu rowerowego. Szczególnie ważna jest kwestia ochrony dzieci przed dostaniem żadnych obrażeń.


historia

Kask rowerowy stał się popularny ze względu na ogólny rozwój autostrad, zwiększenie limitów prędkości oraz liczne pojazdy na drogach.

Pierwszym ważnym wydarzeniem w tworzeniu kasku zostały wykonane w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Częste wypadki ze śmiercionośnej siły niektórzy sportowcy i miłośnicy szybkiej jazdy na maszynach dwukołowych stosowany jako nakrycie głowy hokej kasku rowerowego.

Niestety, ta ochrona była raczej iluzoryczne niż realne. sprzętu sportowego firma kontynuowała prace nad rozwojem i produkcją kasków dla rowerzystów. W 1984 roku komitet ANSI (American National Standards Institute) zdefiniowała jasne kryteria dla nich. Z rynku zniknęły dużą liczbę urządzeń, które nie spełniają wymagań zatwierdzonych.

Firma Giro

Globalny producent kasków rowerowych i ochrony uznanych przez firmy Giro. Znajduje się w Santa Cruz, USA. Zastosowanie innowacji, niepowtarzalny design i high-tech firma produkcyjna pomaga utrzymać wiodącą pozycję na rynku dystrybucji.

Kaski rowerowe Giro przed zwolnieniem w szerokim sprzedania musi przejść rygorystyczne testy w laboratorium. Zgodnie z wynikami badań modelu są finalizowane i doprowadzony do perfekcji.

Kaski są nie tylko dobrze chronić głowę sportowca, ale również zapewniają komfort użytkowania. Zalety modeli:

 • Otwory wentylacyjne i szybkości wentylacji można regulować;
 • Otwory do włosów;
 • Regulacja wielkości;
 • lekki;
 • stylowy wygląd;
 • wykorzystanie nowoczesnych materiałów;
 • niezrównaną kaski siłę.

rodzaje czapek

Istnieją trzy główne rodzaje hełmów ochronnych do jazdy na rowerze.

 • Sport – uniwersalny model nadaje się do góry, drogi i drogach miejskich. Jest on stosowany skaterzy i łyżwiarzy.
 • Kaski dla górskich dróg są zaprojektowane dla maksymalnej ochrony. Ich konstrukcja zapewnia daszkiem, szerokie plecy dla niezawodnej ochrony szyi i specjalny system, mocno ustalenia koloru produktu. Kask rowerowy korzystać z tego modelu i rowerzystów biorących udział w kolarstwie przełajowym.
 • Specjalne kaski do jazdy na rowerach wyścigowych i drogowych. Są lekkie, doskonałe właściwości aerodynamiczne, dobra wentylacja. Takie kaski są używane głównie profesjonalnych zawodników.

Oprócz widoków, kaski, a nawet podzielić według typu:

 • Bowler – najprostszy model. Zwykle stosowany w środowisku miejskim, charakterystycznym półkolistym kształcie i minimalną liczbę otworów wentylacyjnych.
 • Biegowego jest uważany za uniwersalny model. Jest optymalnie łączy w sobie ochronę, wygodę i komfort, wyposażony w wymienny daszek.
 • Całą twarz, wykonane na podstawie motocross kaski. Dolna część jego twarzy osłon „Szczęki”. Inną cechą – duża baldachim. Zasadniczo, te kaski są używane na zjazd z góry.
 • Wyścigowych w postaci kropli. Konkretny model ciężkie i niewygodne, ale z doskonałą wydajność aerodynamiczną. Wykorzystywane do wyścigów z oddzielnym początku.

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo – to osobista sprawa każdego człowieka. Jednakże, wsiada do samochodu, większość kierowców nie zapomnij zapiąć pasy. Rowerów – jest także pojazd z wysokim stopniem uszkodzenia. Zaniedbać swoje życie, nie ma na sobie kask na naciągane powodu ( „Lubię to nie idzie”, „Patrzę na niego śmieszne” lub „zniszczyć fryzurę”) – co najmniej głupie.

Jeśli spadnie z roweru bardziej narażone na głowę. Kask rowerowy pomaga uniknąć poważnych obrażeń urazowe mózgu. Wybór modeli, kolorów, projekt jest ogromny. W każdym specjalistycznych sklepach sprzedających wykształconych pomoże Ci wybrać model jakości o odpowiedniej wielkości.

rozmiar

Aby spełniać swoją funkcję kask ochronny, to musi pasować do rozmiaru głowy rowerzysty.

Zwolnienie dwóch wersjach:

 • regulowany modelu, w tym przypadku, to jest bardzo łatwe do regulacji kasku do rozmiaru głowy;
 • Kaski wykonane dla określonej wielkości główki:

– bardzo małe – do 51 cm;

– małe – 51-55 cm;

– średnia – 55-59 cm;

– więcej – 59-63sm;

– bardzo duże – więcej niż 63 cm;

– uniwersalna mężczyzna – 54-61cm;

– uniwersalna kobieta – 50-57 cm;

– Dzieci – 46-57 cm.

Rozmiary kasków rowerowych dobierane są indywidualnie przez głowy sportowca. Określić jego rozmiar jest prosta: trzeba zmierzyć obwód poprzez umieszczenie taśmy pomiarowej powyżej poziomu brwi 1,5-2 cm.

Czapki dziecięce

Co może być bardziej kosztowne niż zdrowia dziecka? Jak pokazują statystyki, regularne noszenie kasku zmniejsza ryzyko obrażeń o 85%. Dziecięce kaski rowerowe produkowane przez wiodących producentów amunicji ochronnej.

Wielkości, są one podzielone na S – obwód głowy 45-50 cm i jest M – regulacja 50-55 cm pod warunkiem, dla prawie wszystkich modeli kasków dla dzieci.. To powinno być proste i, co najważniejsze, niezawodny. Kask powinien siedzieć mocno w głowę, a jednocześnie aby nie tworzyć dyskomfortu. Dobrze, jeśli model jest cień, to pomoże chronić osobę przed urazami i oczu przed słońcem.

Kaski rowerowe dla dzieci powinny być lekkie, dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Niektórzy producenci zasłaniać otworów wentylacyjnych moskitierę dla ochrony przed owadami.

Szeroka gama stanie zaspokoić życzenia dziecka na wykonanie kolorów i wzorów. Przypadek rodziców – sprawdzić, czy z kask jest zagwarantowana, aby zapewnić ochronę głowy dziecka.

Kryteria wyboru

Jak dobrać kask rowerowy? Przede wszystkim konieczne jest, aby ustalić, jaki rodzaj kolarstwo kask będzie używany. W przypadku wolno melonik miasto wycieczki nadaje się do skrajnego zejście z gór jest lepiej kupić całą twarz. Ale każdy z wybranych kaski muszą spełniać pewne wymagania:

 • nadaje się do pewnego typu rowerowego;
 • mocno i bezpiecznie przymocowany do głowy;
 • Brak widocznych uszkodzeń;
 • być wygodne dla kierowcy.

Nie należy zapominać o wskaźników, takich jak ciężaru kasku, mocowania i system regulacji, wentylacji, sieci kratowej, kopuły, a wykładziną wewnętrzną, pod warunkiem, że otwór do włosów (w razie potrzeby), wyposażony w elementy odblaskowe.

Cokolwiek może być wiarygodnym kask, on, niestety, nie gwarantuje 100% ochrony przed obrażeniami. Jeździć na rowerze lub na spacer do konkursu, należy pamiętać, że bezpieczeństwo zależy od uwagi i pielęgnacji rowerzysty.