764 Shares 4249 views

Kaliningrad wakacje na morzu. Morze Bałtyckie, Kaliningrad

Każdego roku wielu turystów przyjeżdża do Kaliningradu. Odpoczynek na morze, unikalny charakter i dobrą obsługę – to wszystko jak magnes przyciąga turystów do najbardziej zachodnim mieście Rosji. Ośrodek ten jest również interesujący dla jego wyjątkowej historii, architektury i nietypowej pozycji enklawy niemal w samym centrum Europy. Ponadto, wszyscy goście mogą liczyć na przyjazną atmosferę i obsługę na poziomie europejskim.


Atrakcje w Kaliningradzie?

W mieście znajdują się liczne zabytki, które można podziwiać podczas wycieczek edukacyjnych. Znajomość nietypowym charakterze regionu – jest to kolejny powód, aby odwiedzić Kaliningrad. Odpoczynek na morze też może być doskonałym argumentem na rzecz miasta. To miasto położone jest na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Charakterystyka regionu

kaliningradzkiego znajduje się na zachodnim krańcu Rosji i granic z Polską i Litwą. Region ten był dawniej częścią Prus Wschodnich, która należała do Niemiec. Zgodnie z wynikami II wojny światowej tereny te znalazły się pod jurysdykcją Radzieckiego.

Ziemia, na której miasto dzisiaj, ma bardzo starą historię. Kiedy był częścią prowincji Prus Wschodnich, a następnie wezwał Królewca, a przed 1255 był nazywany Tuvangste. Od 1946 roku miasto zostało przemianowane Kaliningrad.

Przeważająca część ludności – rosyjski, ale jest tam również na żywo Ukraińcy, Litwini i Białorusini.

kaliningradzkiego nazywa ziemi bursztynowej, że nie jest przypadkiem. Region ten jest więcej niż 90% sprawdzonych złóż mineralnych uroczy. Więc jeśli tu na wakacje, nie zapomnij kupić jakąś biżuterię. I nie ma do wyboru, z których – w lokalnych sklepach wyroby bursztynowe prezentowane są w szerokim zakresie.

Oczywiście, nie można nie wspomnieć Głównym atutem regionu, do którego, jak wiemy, jest Morze Bałtyckie. Kaliningrad oferuje każdemu niezapomniane wakacje w łagodnym wybrzeżu Bałtyku. Obszar ten ośrodek w regionie rozciąga się na 60 km.

Kaliningrad pobrzeże

Linia brzegowa rozciąga się od Bałtyku do Zelenogradsk. Ponadto, kaliningradzkiego – to 50 km wspaniałych plaż „Mierzeja Kurońska” Park Narodowy. Natura jest bardzo hojnie obdarzył tym zakątku niesamowitych krajobrazów. Proszę sobie wyobrazić: rozległe połacie Morza Bałtyckiego i niekończącej pas piaszczystej wybrzeża … Czy chcesz zobaczyć to wszystko osobiście? Zapraszamy do Kaliningradu! Morze Wypoczynek i program kulturalny – co może być lepiej?

klimat

Klimat w Kaliningrad miękkie i delikatne, ale co najważniejsze – to ma właściwości lecznicze. Gwałtowne zmiany temperatury w regionie nie są przestrzegane. Morskie powietrze nasycone minerałami i jodu, co jest bardzo przydatne, szczególnie dla ludzi, którzy cierpią na choroby dróg oddechowych lub zaburzenia tarczycy. Do leczenia i profilaktyki takich chorób są najbardziej odpowiednie sprężyny lub jesienią, w tym czasie stężenie jodu w powietrzu jest największe. Również w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowych, różne choroby układu mięśniowo-szkieletowego. W okresie letnim, morze jest znacznie akumuluje ciepło i nigdy nie zamarza. Podczas zimowych i jesiennych wiatrów z regionu atlantyckiego przynieść ciepłych mas powietrza ocieplane przez Golfsztrom.

Wielu turystów zastanawiasz się, ile trwa sezon pływacki i czy to wystarczy, aby leżeć na plaży i wygrzewać się na słońcu, jeśli pójdziesz na jesieni do Kaliningradu? Temperatura morza w okresie letnim może wynosić maksymalnie 22 stopni. Sezon pływacki nie jest tak długo w porównaniu do ośrodków czarnomorskich. Tak, chłonąć wodę w morzu, turyści mogą od czerwca do połowy września. W tym czasie temperatura wody wynosi od 17 do 19 stopni.

Kaliningrad – uroczy symbioza rosyjskich i europejskich tradycji

W tym najbardziej zachodniej miasta naszego kraju, można spędzić wspaniałe i bardzo edukacyjny wakacje. Jeśli nie chcą przez cały czas otlezhivat siebie na plaży, polecamy odwiedzić wiele muzeów miasta (na przykład, historyczno-artystyczny lub Muzeum Bursztynu). Warto również odwiedzić Katedrę, zoo i ogród botaniczny.

Przy okazji, pragniemy ogłosić jeszcze jedną dobrą wiadomość dla wszystkich turystów, którzy zaplanowaliśmy pobyt w Kaliningradzie. mieszkaniowe i ceny żywności są dość przystępne, w przeciwieństwie do sąsiedniej Litwy, Polski i innych krajów UE.

Inne słynne ośrodki

Oprócz Kaliningradu, dużych i popularnych miejsc turystycznych w regionie są uważane Zelenogradsk, Svetlogorsk i Mierzei Kurońskiej. Ostatni obiekt powoduje odwiedzających do obszaru o szczególnym znaczeniu. Ta formacja naturalna znajduje się wąski pas piasku między Zatoki i Morza Bałtyckiego. Analogi tym wyjątkowym miejscem na świecie, już nie istnieje. I to jest kolejny powód, aby odwiedzić ten malowniczy region.

nad morzem hotele Kaliningrad

Warto zauważyć, że miejsca, gdzie wczasowicze mogą pozostać w mieście jest mnóstwo. Skromne pokoje w mieszkaniach sektora prywatnego, w środku klasy hotel lub luksusowe – wszystko do Państwa dyspozycji. Poinformujemy Cię o hotelach, które znajdują się w obszarze centralnym, w pobliżu wybrzeża.

  1. "Blues" hotel. Znajduje się w odległości 7-minutowego spaceru od centrum miasta. Komfortowe pokoje posiadają dostęp do Internetu i telewizję satelitarną. Z hotelu blisko zoo i Muzeum Bursztynu.
  2. Hotel Centrum Apartament. Znajduje się on w samym sercu miasta. Tylko 8 minut, a przed wami Zamek Keningbergsky i wiele innych atrakcji. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor, balkon i bezprzewodowy internet.
  3. W centralnej części Kaliningradu to również miejsce zwane „Anniversary Luxury”. Pokoje są dość przestronne. W ciągu 5 minut od hotelu znajduje się sztuczny staw i Dolna Konigsberg University. Hotel posiada własny bezpłatny parking.
  4. "Żółw" hotel. Znajduje się w historycznym centrum miasta. W pobliżu hotelu są Teatru Dramatycznego i głównego placu. W hotelu rozciąga się piękny park. Pokoi składać luksusowe mieszkanie ze wszystkimi udogodnieniami i bezprzewodowym dostępem do Internetu.

Są jeszcze inne opcje, gdzie można zatrzymać się w dniu przyjazdu w Kaliningradzie. Reszta morza w tej zamożnej i malowniczym regionie – to prawdziwa przyjemność i niezapomniane wrażenia.

wyniki

Dziś Kaliningrad – jest duża wolna od lodu portu, regionalnym centrum, piękny kurort i miasto ogród. Jego wygląd łączy mistykę i piękno starych budynków, nowoczesna architektura, biznesu i życia kulturalnego. Ale najważniejszą rzeczą, która może zadowolić Kaliningrad – wakacje na morzu. Ceny dla większości usług w mieście i regionie jako całości jest całkiem do przyjęcia. Na przykład pokój hotelowy w klasie ekonomicznej z bardzo dobrych warunkach można strzelać do 1000 rubli dziennie. Aby dostać się do najbardziej zachodnim mieście Rosji jest najwygodniejszy samolot. Jeśli zdecydowaliśmy się otruć trenować przygotować paszport i wizę, jak będzie w każdym przypadku muszą przekraczać granice UE.

Przejrzyste czyste powietrze nasycone zapachem igliwia i kwiatów, kąpieli morskich, opalania, znajomość bogatej historii miasta, spacer do pięknych miejsc nie pozostawia obojętnym każdego turysty, ale ponieważ wielu wydają się tu wrócić ponownie i ponownie.