471 Shares 3013 views

Lew Tołstoj „Sewastopol Stories” (podsumowanie)

Lew Tołstoj „Sewastopol Szkice” (pierwsza część) został napisany miesiąc po oblężeniu w 1854 roku. To jest – wyimaginowany zwiedzanie miasta. Podsumowanie „Sewastopol historie” nie jest w stanie przejść kurs, pełną głębokość pracy. Przechodząc do czytelnika jako „ty”, autor zaprasza go do świadkiem tego, co wydarzyło się w szpitalach, na reduty i bastionów oblężonego miasta.


„Sewastopol Stories”: podsumowanie 1 część wydarzeń w grudniu 1854

W grudniu, w Sewastopolu w 1854 roku nie było śniegu, ale było mroźno. Miasto rozpoczyna się zwykle rano wojskowy. Na drodze do nabrzeża powietrza wypełniono zapachów obornika, węgla, wilgoci i mięsa. Na molo pełno ludzi: żołnierzy, marynarzy, kupców, kobiet. Parowce i skiffs, wypełnione ludzie nieustannie zbliża się i uciec.

Na myśl, że jest on w Sewastopolu, dusza napełnia się dumą i odwagą, a krew zaczęła płynąć szybciej w żyłach. Chociaż spektakl jest mieszaniną pięknym mieście i biwaku wojskowym obozie wojskowym lub brudne, to było straszne.

W Sewastopolu szpitala, który znajduje się w dużej auli, komunikować rannych. Jeden człowiek nie pamięta bólu, ale stracił nogę. Inny pacjent leżący na podłodze koc peeking zabandażowaną dłoń resztę. Od niego przychodzi duszący zapach. Prawie żeglarz jest kobietą bez nóg, przyniosła mężowi na kolację Bastion i znalazły się pod ostrzałem. Ranni zostali związany bezpośrednio z sali operacyjnej, patrzyli z przerażeniem o amputacji, słysząc krzyki i jęki pacjentów. Krąg cierpienia, krwi i śmierci.

Najbardziej niebezpiecznym miejscem – jest czwartym bastionem. Oficer spokojnie przechadzali się do luk ościeża, mówi, że po zamachu na jego baterii tylko jeden pistolet i tylko osiem osób, w lewo w działaniu, ale następnego ranka znowu został zwolniony z powodu wszystkich swoich dział. Z otworami strzelniczymi widać wzmocnienie wroga – są zamknięte. Marynarze służący narzędzia w szerokości ramionach, każdy mięsień, za każdym razem są one trudne i powolne ruchy są widoczne elementy władzy rosyjskiej – prostota i upór. Każdy, kto go widział, że sobie sprawę, że nie można wziąć Sewastopolu.

„Sewastopol Stories”: podsumowanie 2. część wydarzeń w maju 1855

Przez sześć miesięcy Wojna Sewastopolu. Wiele ludzkich ambicji obraził tysiące zadowolonych, ale tysiące i uspokoił, pokonać śmierć. Można kwestionować przytomność umysłu w Walczących, bo wojna jest nielogiczne – to szaleństwo.

Wśród spacerując bulwarem Piechoty kapitan Michajłow, który, oprócz wygranej pieniądze i chce wejść do kręgu wojskowego „arystokracji”. Jest on utworzony przez adiutanta Kalugin, Prince Galtsin, podpułkownika i dowódcy Neferdovym Praskukhin. Są aroganccy wobec Michajłow.

Następnego dnia rano, zamiast Michajłow wysłał funkcjonariuszy, że chora, po raz trzynasty na bastion. Obok niego bomba eksplodowała, zginął Praskukhin. Nie, ale w centrali i poszedł Kalugin. Chcąc zwiedzić fortyfikacje, pyta kapitana, aby je pokazać. Ale kapitan walczy na bezvylazno bastionowego przez sześć miesięcy, a nie od czasu do czasu jako Kalugin. próżność i okres ryzyko minęło, nagród, które otrzymał i rozumie, że jego szczęście jest na wyczerpaniu. Więc on powierza adiutant młody porucznik, z którymi są one bezużyteczne konkurować ryzyka, wydaje się, że są one bardziej odważny kapitan.

„Sewastopol Stories”: streszczeniem 3 części wydarzeń w sierpniu 1855

Kozeltsov Michael, oficer, który był przestrzegany w wojsku, po rannych z powrotem do oblężonego Sewastopola. Na stacji, mam zgromadził wiele osób. Konie nie są wystarczające. Wśród czekających Michael spotyka jego brat Władimir, w pozycji aktorskiej Ensign zobowiązany do wojska.

Wołodia został dołączony do akumulatora znajduje się na statku. Gwarantuje, przez długi czas nie mogę spać, oni nie mają możliwości zatrzymania.

Starszy Kozeltsov, przybywając do nowego dowódcy odbiera swoją byłą firmę. Kiedyś przyjaciółmi, ale teraz między ścianą podporządkowania. W towarzystwie wszystko Kozeltzoff szczęśliwy powrót, szanuję go, a żołnierze i oficerowie.

Wołodia spotkał się z oficerem artylerii. Szczególnie przyjazny z nim kadetów Viang. Obie z nich są wysyłane na bardzo niebezpieczną baterię na Malakhov Hill. Wszystko teoretyczna wiedza Wołodia bezużyteczne na akumulatorze. Raniąc dwóch żołnierzy, nie ma nikogo, kto by naprawiać broń. Juncker tak przestraszony, że myśli tylko o tym, jak utrzymać się przy życiu. Jego zespół żołnierze ukrywają w ziemiance Wołodia.

Rankiem narzędzi akumulatorowych jest w porządku. Wołodia był bardzo zadowolony, że nie jest tchórzem, i vice versa może dobrze wykonywać swoje obowiązki, to traci poczucie zagrożenia.

Francuski Sturm złowione znienacka starszą Kozeltzoff. On wyskakuje z jego małego miecza przodu, inspirowanie żołnierzy. Został śmiertelnie postrzelony w klatkę piersiową, pyta, wybite z francuskiego czy nie. Szkoda, że mówi się, że tak, wypadają. On umiera, myśląc o swoim bracie i cieszyli się, że jego obowiązkiem.

Wołodia poleceń łatwe i przyjemne do swojego akumulatora, ale Francuzi wciąż uchylać i zabić go. Na kopiec francuskiej flagi. Viang z parowca baterii jest transportowany do bezpiecznego miejsca. Gorzko żałuje, o śmierci Wołodia jest.

Żołnierze opuszczają miasto, mówią, że francuską długi pobyt w nim. Każdy podkład patrzy na lewo Sebastopol bólu i goryczy, zbierającą się w nienawiść prysznicem w kierunku wroga.

Poziom składu i emocjonalny – kompleks dzieło „Sewastopol historie”. Streszczenie nie może przenieść wszystkie swoje historie i wartość artystyczną.