269 Shares 1214 views

„Propranolol”: analogi, instrukcje obsługi, opis i opinie

„Propranolol” – lek należący do grupy selektywnych blokerów. Lek ma działanie przeciw dusznicy bolesnej, antyarytmiczne i hipotensyjne. Lek podaje się w celu leczenia choroby niedokrwiennej serca, nadczynności tarczycy, nadciśnienie. Lek jest skuteczny w neuro dystonii, migreny. Jest on stosowany w realizacji leczenia niewydolności serca, dusznica bolesna. Lek korzystać ciało w zawale mięśnia sercowego. Traktują arytmii i kardiomiopatia rozrośnięta. Gdy pacjent nie nadaje „propranolol” odpowiedniki są uważane za specjalistycznych lekarzom, że dla pacjenta jest optymalna.


Formularz uwolnienie

Można kupić dwa rodzaje narkotyków – lek „propranolol” i narkotyków „Propranolol Nycomed”. Jest to ta sama leków, które są produkowane przez różnych producentów w tabletkach.

Składniki leku

Preparat jest wykonany na bazie substancji czynnej propranolol. Dawki głównym składnikiem może być inna – 10, 40, 80 i 160 mg, w skład każdej tabletki.

substancje pomocnicze stosowane do wytwarzania tabletek są różne i zależą od producenta. Aby dowiedzieć się dokładnie, co jest w medycynie przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją.

Efekt terapeutyczny leku

Wyświetla zdolność blokowania receptorów beta-adrenergicznych oznacza „Propranolol” instrukcja obsługi. Analogi mają na ciele podobnym do działania. Tabletki wpływ na naczyniowych receptorów beta ścian 1 i 2. Działanie hamujące tych receptorów prowadzi do rozluźnienia ścian naczyń, tym samym eliminując wiele problemów – wysokie ciśnienie krwi, zwiększone zapotrzebowanie serca uzyskiwania tlenu, słaby dopływ substancji odżywczych i tlenu do tkanek i narządów.

Antyarytmiczne działanie leku wspiera występ pozytywnych zmian w organizmie, takich jak węzła zatokowego automatyzm normalizacji zmniejszenia przewodzenia węzeł przedsionkowo-komorowy, eliminację zwiększonej pobudliwości komórek, które składają się na mięsień sercowy. Dzięki „Propranolol” przywrócone normalne funkcjonowanie serca, brak reakcji na bodźce zewnętrzne, które mogą niekorzystnie wpływać na jego rytm.

„Propranolol” analogi promowania rozwoju przeciwdusznicowe skutku, który wykazuje ulepszoną stanu mięśnia sercowego, zmniejszenie ilości tlenu wymaganej do jej funkcjonowania. Oznacza to, że serca wymaga mniej tlenu być zmniejszona, i częstość tych skurczu zmniejsza się także.

Hipotensyjne działanie opiera się na zwiększenie światła naczyń krwionośnych i rozluźnienia swoich ścianach. Zastosowanie pojedynczej dawki tabletki prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi, uzyskany efekt jest utrzymywany przez co najmniej 20 godzin, w ciągu nocy. po dwóch tygodniach regularnego stosowania pigułek stabilny efekt hipotensyjny obserwowano. Lek ten nie nadaje się do łagodzenia stanów, którym towarzyszy gwałtowny wzrost ciśnienia, że jest przeznaczony do długotrwałego leczenia nadciśnienia.

Długotrwałe stosowanie leków prowadzi do rozwoju objawów kardioprotekcyjnych. Wykazują zmniejszenie prawdopodobieństwa ponownego wystąpienia zawału serca po takiej terapii „oznacza” propranolol recenzje, instrukcje. Znacznie zmniejsza ryzyko nagłej śmierci występujących. Wiadomo, że lek ma pozytywny wpływ na podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Farmakokinetyka

Po przedostaniu się do wnętrza części korpusu głównego są absorbowana leku (około 90%), podczas gdy wskaźnik biodostępności jest znikomy. Komunikacja z białek odpowiednich do 93%. Lek z ciała jest usuwana z moczu, które wchodzą metabolity. gatunek stałe ma mniej niż jeden procent leków.

świadectwo

„Propranolol” Instrukcja analogów pozwala na przypisanie leczeniu niektórych stanów i chorób. Traktowali nadciśnienia wrotnego i tętnicze, zawał dystrofię, nadczynność tarczycy. Leki pomaga złagodzić stan na zwężonych światła aorty, drżenia samoistnego, ataki paniki, może być używany jako narzędzie do stosowania w profilaktyce migreny. Tabletki odpowiednie do terapii w sercu żołnierza, zawał mięśnia sercowego, arytmię. Lek podaje się pacjentom z zastawki mitralnej wypadaniem. Przez wskazań należą częstoskurcz nadkomorowy i zatok. Przydzielania środków wykonywane na zespół odstawienia, dusznicy bolesnej, akatyzja, wynikającego z zastosowania neuroleptyki. Leki przepisywane pacjentom z pheochromocytoma w terapii skojarzonej. Lek stosowany jest w słabości aktywności zawodowej po menopauzie w celu wyeliminowania negatywnych przejawów.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań dla „propranolol” narkotyku. Analogi mogą być wybierane w przypadku, gdy lek nie jest odpowiedni. Przeciwwskazania obejmują:

 • nietolerancja oznaczają składniki;
 • wstrząs kardiogenny;
 • bradykardia, w którym ilość skurczów serca na minutę 55 sp.;
 • kwasica metaboliczna;
 • przewlekłą niewydolność serca lub ostre formy;
 • naczynioruchowego nieżytu nosa;
 • zatokowo-blok, blok przedsionkowo-komorowy (2, 3 stopni);
 • Angina Prinzmetala ;
 • niskie ciśnienie;
 • Korzystanie z insuliny;
 • Zespół towarzyszył zatoki;
 • Obecność okres, w którym występuje przedłużona na czczo;
 • zaburzeń krążenia obwodowego (etapie dekompensacji);
 • Choroba przenosi się wcześniej wytyczne, w których wpływ dróg oddechowych, astma, skurcz oskrzeli dostępność.

Istnieją również warunki, w których konieczne jest zachowanie ostrożności. W następujących przypadkach, można wybrać zamiast narkotyków „propranolol” analogi, synonimów:

 • miastenia ciężka rzekomoporaźna;
 • Cukrzyca (niewyrównaną, subcompensation);
 • Niewydolność mięśnia sercowego (astma), wątrobę, nerki;
 • spastyczne zapalenie okrężnicy;
 • depresja;
 • blok przedsionkowo-komorowy (pierwszego stopnia);
 • łuszczyca;
 • zwiększona funkcja tarczycy;
 • przewlekłe postacie zapalenia oskrzeli;
 • niski poziom glukozy we krwi;
 • rozedma płuc;
 • starość;
 • W czasie ciąży, breastfeeds.

farmakoterapia

U pacjentów z nadciśnieniem powinien być dwa razy dziennie dawkę 40 mg leku w dawce jednostkowej. Jego wzrost jest możliwy w ciągu 14-28 dni. W razie potrzeby, tabletki można pić dziennie w dawce 80 do 160 mg. Częstotliwość wsadowym jest taka sama.

Kiedy tachyarytmiczne dorosłych pacjentów wypił trzy lub cztery razy dziennie od 10 do 30 mg na recepcji „propranolol” oznacza. Analogi mogą być stosowane, jeżeli produkt ten nie pasuje. Młodszych pacjentów z tego samego problemu lek podaje się w ilości od 0,2 do 0,4 mg na kilogram masy ciała. Częstotliwość stosowania oznacza – jak trzy lub cztery razy dziennie.

Jako środek zapobiegawczy u pacjentów zidentyfikowano angina wyznaczyć cztery przyjmowania tego leku na co dzień. Pojedyncza dawka 20 mg. Jego wzrost jest możliwy przez okres siedmiu dni. 40 mg leku jest przy tym samym tempie, 80 mg – nieco rzadziej (dwa razy).

Po zawale mięśnia sercowego profilaktyki wymagane. Uruchom może medykację „propranolol”. Odpowiedniej wielkości pojedyncza dawka wynosi 40 mg na przyjęcia leku na dzień powinna być podawana trzy. Zwiększać dawkę aż do uzyskania maksymalnej ilości 80 mg.

Migrena środki zapobiegawcze muszą być spełnione przy zastosowaniu 40 mg leku dwa razy dziennie. Wymagać zwiększenia dawki do 80 mg, codziennie przyjmować leki mogą być dwa lub trzy, a dzieci – trzy lub cztery. Obliczanie dawek dla pacjentów o małej wykonywane z uwagi na ich ciężar na kilogram – od 1,5 do 2 mg.

Nadczynność tarczycy – choroba, w którym lek podaje się w dawce 10 mg, ale nie większej niż 40 dla otrzymania trzy lub cztery razy dziennie.

Jeśli planujesz terapii pheochromocytoma, lek jest w połączeniu z alfa-blokerów.

skutki uboczne

Należy zwrócić uwagę na to, co określa skutki uboczne leków „propranolol” instrukcji obsługi. Analogi opinii – nie jest mniej ważna informacja, wpływającym na wybór leków do leczenia. Na ryzyko działań niepożądanych w organizmie jest minimalne, konieczne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją, warto zapoznać się z.

Leki stosowane w przypadku nieprawidłowo może zaszkodzić układu sercowo-naczyniowego spowodowanych zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego, układu hormonalnego. Możliwe negatywne objawy ze strony przewodu pokarmowego, może przeszkadzać błon śluzowych i skóry. Spośród działań niepożądanych w instrukcji – problemy z oddychaniem. Mogą być też inne skutki uboczne.

cena analogi

Przed zakupem „propranolol” analogi narkotyków, cena jest często badano pacjentów. Kup pigułki mogą być do 16-75 rubli. Cena zależy od liczby tabletek w opakowaniu. Zastąpić lek może być „Propranobene” leki „obzidan” lub „Inderal”. Można również dokonać leczenie „Inderalom la”, „Inderalom”.

W odniesieniu do narkotyków „propranolol” instrukcję obsługi, ceny, analogi zawierają ważne informacje, które pomogą podjąć najlepszą decyzję przy wyborze leków i zabiegów.

opinie

Recenzje w większości pozytywne. Zgłosili, że leczenie farmakologiczne jest często skuteczne. Ponadto, wiele z nich jest zadowolony z niskich cen leków. „Propranolol” udaje się utrzymać ciśnienie krwi na normalnym poziomie, szybko pozbyć palpitacje serca. Lek zmniejsza objawy choroby serca, likwiduje ludzkich emocji. Negatywne opinie są zwykle ludzie opuszczają z powodu poważnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić w trakcie terapii. Czasami występuje znaczne osłabienie, zaburzenia snu, koszmary senne.