325 Shares 4900 views

Oftakviks (krople do oczu)

"Oftakviks" (krople do oczu) – środek przeciwbakteryjny. Główny składnik aktywny w kompozycji – lewofloksacyny (L-izomer racemicznej substancji ofloksacyna substancji) posiadające aktywność przeciwbakteryjną. Ten lek może być stosowany w zapalnej chorobie oczu spowodowanego przez oporne na makrolidy, aminoglikozydy, i beta-laktamowymi mikroorganizmów. Po zastosowaniu lewofloksacyną na długo pozostaje w filmu łzowego.


„Oftakviks”: instrukcje użytkowania

Wskazania do stosowania: „Oftakviks” – krople do oczu są stosowane w leczeniu różnych powierzchownych zakażeń oka i przydatków oka u osób starszych niż jeden rok. Do takich chorób obejmują ostre i podostre zapalenie spojówek, zapalenie powiek, zapalenia powiek, owrzodzenia rogówki, bakteryjne zapalenie rogówki, zapalenie rogówki, przewlekłe zapalenie woreczka łzowego, meybomity.

Ponadto, „Oftakviks” (krople do oczu) jest stosowany profilaktycznie w celu zapobiegania powikłaniom w przedoperacyjnej i pooperacyjnej w wykonywaniu różnych operacji na oczy. W celu dalszego przetworzenia mogą być podawane w celu leczenia chorób zakaźnych w operacji okulistycznych po gałki ocznej i przydatków.

Sposób stosowania:

„Oftakviks” stosowany jest miejscowo. Roztwór wlano zakażonej oka. Pierwsze dwa dni leku użyć 1-2 krople co dwie godziny, ale nie więcej niż 8 razy dziennie. W ciągu najbliższych 3 dni kapała 1-2 krople do 4 razy dziennie. Pełny cykl leczenia, a mianowicie jego trwania jest określany przez lekarza prowadzącego. Z reguły leczenie wynosi 5 dni.

Efekty uboczne:

Stosowanie leku „Oftakviks” (krople do oczu) towarzyszyć pewne reakcje uboczne. Wśród takich reakcji – Burning oczu, niewyraźne widzenie, a także pojawienie się pasma śluzowych na spojówki. Czasami może rozwijać powiek, obrzęk spojówek, powiek, podrażnienie oczu, swędzenie, ból, zaczerwienienie spojówek, pęcherzyków, zespół suchego oka i tym podobne. Istnieją także pewne powikłania ośrodkowego układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego, układu rozrodczego, układu moczowego, układu pokarmowego, oddechowego, narządów sensorycznej skóry. Te i inne powikłania bardziej szczegółowo można znaleźć w innych materiałach o „Oftakviks” (krople do oczu).

Instrukcja użytkowania w połączeniu z innymi lekami i przeciwwskazania:

Stosowanie kropli do oczu danych zakazane podczas ciąży i laktacji, o wysokiej czułości do przygotowania serii chinoliny i dodatkowych elementów, które wchodzą w skład „Oftakviks”. Lek jest również przeciwwskazany u dzieci poniżej jednego roku. Jeśli już do czynienia z żadną chorobą przewlekłą, należy skontaktować się z lekarzem możliwość otrzymania krople indywidualnie.

Niestety, interakcja leku badano z innymi lekami. W zasadzie, lokalna aplikacja zgodności levofloksacyna z innymi lekami, nie ma znaczenia klinicznego.

Lek jest pewny być przechowywane w suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Temperatura przechowywania powinna wynosić nie więcej niż 25 stopni. „Oftakviks” przekazać nie więcej niż 3 lata od daty wydania.

Kształt: Preparat w postaci jasnożółtego lub blado zielony roztwór kropli do oczu do fiolki 5 ml, przy użyciu wkraplacza, pakowane w pudełka kartonowe.

Bądź bardzo ostrożny! Przed użyciem „Oftakviks”, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Niniejszy dokument jest przeznaczony wyłącznie do powierzchownej znajomości z lekiem i jego zakresu. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w adnotacjach producenta.