96 Shares 8078 views

Lek „Piracetam” od czego? Instrukcje, analogi i opis „Piracetam”

Wielu z tych, którzy są zaznajomieni z zaburzeniami krążenia mózgowego, zaburzeń pamięci i innych funkcji mózgu, wziął lek „Piracetam”. Z którego nadal pomaga poznać prawdę, nie wszyscy. I to od dawna wiadomo neuroprotekcyjne leki, aby pomóc w wielu zaburzeń w mózgu. Jest on przewidziany dla osób starszych jako profilaktyki dla dzieci, aby poprawić pamięć i interwencji zachowanie, alkoholików i narkomanów w leczeniu objawów odstawiennych. Lek jest dość nieszkodliwe i dobrze tolerowane. Ale samo do wszystkich z nich niebezpieczne, a więc tych, którzy starają się wziąć „Piracetam” za radą przyjaciół, każdy powinien wiedzieć o przeciwwskazań i skutków ubocznych leku. A jeszcze lepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ lek – nie jest panaceum, a możliwe jest, że potrzebujemy innego leku do leczenia zamiast „Piracetamu”.


leki akcji

1. Składnik aktywny leku zmniejsza się lepkość krwi , a tym samym poprawia krążenie i mikrokrążenia.

2. „piracetam” przyspiesza rozchodzenie impulsów nerwowych w mózgu i poprawia komunikację między półkulami.

3. Poprawia pamięć, koncentrację i sprawność umysłową.

4. Przywrócenie funkcji mózgu po prądem, zatrucia i niedotlenienie, pomaga z urazami głowy.

5. Poprawia przemianę materii w mózgu, zwłaszcza asymilacji i wyprowadzania ich glukozy stymuluje procesy redoks.

6. zwiększa zawartość dopaminy w mózgu i noradrenaliny.

Wskazania do stosowania leku

Kiedy wyznaczony „Piracetam”? Instrukcja użycia 200 mg tabletki zaleca następujące przypadki:

– bóle głowy, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, vyzvannnye pogorszenie krążenia mózgowego;

– uraz i wstrząs mózgu, niedotlenienie i zatrucie;

– pogorszenie pamięci i koncentracji, zaburzenia nastroju i chodu;

– starcze psychoza i otępienie spowodowane różnymi chorobami.

Ponadto, lek działa dobrze w następujących przypadkach:

– w leczeniu choroby wieńcowej u pacjentów w podeszłym wieku zmniejsza potrzebę nitrogliceryny;

– w złożonym leczenia alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków;

– w przypadkach zatrucia alkoholem i silnych leków nasennych;

– w leczeniu depresji, apatii, powolnym schizofrenii i innych powikłań psychiatrycznych również z powodzeniem stosowany „Piracetam”.

Z tego, co nadal traktuje tego leku:

– epilepsja, choroba Parkinsona i Alzheimera;

– od miażdżycy tętnic i nadciśnienia.

„Piracetam” dla dzieci

Lek można podawać do dzieci urodzonych. Jest ono zawarte w kompleksowym leczeniu skutków niedotlenienia i uszkodzenia urodzeń. Jest on używany do obrzęku mózgu, porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe, moczenia nocnego i niedorozwoju. Ale większość dzieci po 5 latach „Piracetamu” pomaga w leczeniu dysleksji, zaburzenia z deficytem uwagi. To przyczynia się do poprawy procesu uczenia się, jak poprawia pamięć i szybkość przyswajania informacji. W badaniu z udziałem dzieci w wieku od 3 do 15 lat, biorących „Piracetam” zauważył, że byli mniej zmęczeni, wykonywać zadania szybciej i lepiej przetwarzania informacji. Ale trzeba dokładnie policzyć dawki leku, ponieważ może to powodować nadpobudliwość u dzieci, niepokój, a nawet agresję. Mianowany „Piracetam” również z urazami i wstrząśnienie mózgu. Ponadto, lek pomaga młodzieży dostosować się do zespołu i do skorygowania niewłaściwych zachowań.

W jakiej formie jest dostępny „Piracetam”?

Instrukcje do stosowania tabletek 200 mg zaleca częściej. Ale przemysł farmaceutyczny produkuje się w wielu różnych formach:

– kapsułki „piracetam” zawierających 400 mg składnika aktywnego;

– 20% roztwór do wstrzyknięć (zawierał jeden gram „piracetam” w jednym preparacie w fiolce);

– granulki dla dzieci zawiesiny lub syropu.

analogi narkotyków

Czasami na te same choroby lekarze przepisują leki droższe „Nootropil”. Ale jeśli czytasz instrukcje, staje się jasne, że jest to ta sama „Piracetam” tylko kolejny produkcji. Ponadto, analogi i synonimy przygotowujące narkotyki yalyayutsya takie jak „Lutset” „” „oksyracetam Memotropil” „rówieśników”, „Apagan” i wielu innych. W tej grupie nootropowych leków są obecnie produkowane więcej leków, ale jest to „Piracetam” pozostaje najbardziej popularne wśród lekarzy i pacjentów.

Instrukcje użytkowania

Tabletki 200 mg brane cztery z nich zazwyczaj trzy razy dziennie. Ale to jest początek leczenia, po dawka może być zmniejszona o połowę. Przebieg leczenia jest zwykle od dwóch tygodni do dwóch miesięcy, ale w razie potrzeby może zostać przedłużony maksymalnie do sześciu miesięcy. Jednak wtedy trzeba zrobić sobie przerwę na kilka miesięcy. Picia leki w tabletkach lub kapsułkach niezbędne przed jedzeniem, popijając dużą ilością wody. Ale ciecz forma leku może być mieszany z herbatą lub sokiem owocowym. Co to jest maksymalna dawka może zostać podjęta „Piracetam”? Instrukcje do podawania dożylnego wstrzyknięcia Zaleca się, by w najcięższych przypadkach, w dawkach do 12 gramów dziennie. Przy jednoczesnej poprawie stanu przełączania się do stosowania leków doustnych. Często bardziej wygodne do kapsułki „piracetam” (400 mg). Zazwyczaj potrzeba 1-2 kapsułki, w przeciwieństwie do tabletek, które trzeba pić 3-4 sztuk na raz. Ogólnie, „Piracetam” – jest to lek, dawkę oblicza się nie tylko w zależności od wieku i stanu pacjenta. Różne choroby wymagają różnych dawek leku. Dlatego przepisany lek może być tylko lekarz. Na przykład reżim leczenia jest często stopniowe zwiększanie dawki w ciągu pierwszych dwóch tygodni przyjmowania, a następnie obniżyć.

Specjalne instrukcje dla otrzymania leku

Przyjmowany „Piracetam” przenika szybko do różnych narządów i mózgu najwyższym stężeniu około dwie godziny po podaniu. Najdłuższy on przeciąga się w rdzeniu kręgowym i inne narządy nie jest praktycznie metabolizowany. Napis „Piracetam” nerki. Dlatego konieczne jest, aby stale monitorować wydajność swoich funkcji, a także stan wątroby. Należy również wiedzieć, że ten lek ma działanie stymulujące. Dlatego pożądane jest, aby zrobić ten ostatni sposób nie później niż w ciągu 17 godzin, w przeciwnym razie pacjent nie będzie mógł spać w nocy biorąc „Piracetam”. Dzienna dawka w tym przypadku jest podzielona na dwa etapy.

Jako „Piracetamu” jest łączony z innymi lekami?

Bardzo często, ten lek jest stosowany w leczeniu. Pacjenci często nawet nie wiedzą, „Piracetam”, przez które one wyposażone. Ale pytanie, czy kombinacja leków może być rozwiązany tylko przez lekarza. Jednocześnie biorąc kilka leków „Piracetam” wzmacnia działanie pobudzające, przeciwdepresyjne i serce znaczy. Nie zaleca się go używać razem z hormonami tarczycy, ponieważ wysokie ryzyko skutków ubocznych. Oraz w trakcie kompleksowego leczenia padaczki nie można anulować przeciwdrgawkowe, ponieważ „Piracetamu” może obniżyć próg drgawkowy.

Czy można pić „Piracetam”?

Nie zaleca się przyjmowania leku u kobiet w ciąży i dzieci do roku. Ale czasami nadal przypisane „Piracetam” w tych przypadkach. Lek jest absolutnie przeciwwskazane w pewnych warunkach:

– ostrą niewydolność nerek;

– u chorych na cukrzycę, zwłaszcza u dzieci;

– reakcje alergiczne u niektórych pokarmów;

– w udarze krwotocznym;

– w ciężkiej nadciśnienia;

– po poważnej operacji;

– Kobiety, farmacja niemowlęcym.

Skutki uboczne leku

„Piracetam” może czasami powodować nieprzyjemne komplikacje. Dzieje się to najczęściej u dzieci, starości lub nepravilnoy dawki leku – więcej niż 5 gramów dziennie. Ponieważ lek ten długotrwałego stosowania, czasami trudno zrozumieć, co spowodowało negatywnych zjawisk „Piracetam”. Działania niepożądane mogą obejmować:

– pobudzenia umysłowego, drażliwość, niepokój i zaburzenia równowagi;

– zaburzenia snu, niepokój, drgawki, i słabości;

– utrata apetytu, bóle brzucha, rozstrój stolca, nudności lub wymioty;

– zawroty i bóle głowy;

– pogorszenia u pacjentów z dusznicą bolesną;

– świąd i w miejscu wstrzyknięcia – ból ciężkie;

– wzrost masy ciała.

Czasami, może również zmniejszyć zdolność koncentracji, nie jest zalecane podczas leczenia prowadzenia pojazdów.

W większości przypadków, aby pozbyć się tych objawów, wystarczy zmniejszyć dawkę leku, to rzadko jest wymagane, aby anulować leki całkowicie.

Opinie o przyjęcie „piracetamem”

Pomimo faktu, że w ostatnich latach szereg neuroprotekcyjne leków, większość lekarzy wciąż wolą przepisywać swoim pacjentom „Piracetam”. Z której jest przepisany najczęściej? Jeśli pacjent skarży się na częste bóle głowy, zawroty głowy, senność, zaburzenia pamięci i zły nastrój – będzie on „Piracetam”. Pozytywnie o przyjmowanie osób starszych leków, zauważając, że zaczęła czuć się spokojniejszy, poprawiła pamięć i koordynację ruchową. Wysoka skuteczność leku oraz że jego częstego stosowania w nałóg. Jednym z głównych leków do leczenia zatrucia alkoholowego i uzależnienia od narkotyków jest po prostu „Piracetam”. Instrukcje dotyczące stosowania zastrzyków zaleca nie tylko w wyprowadzeniu binge, ale również zmniejszyć głód alkoholu. Pozytywna opinia jest i stosowanie leku u pacjentów pediatrycznych. „Piracetam” pomaga dzieciom z zaburzeniami funkcji mózgu lepiej uczenia się i adaptacji do społeczeństwa. lek często przyjmują studentów przed sesją, aby lepiej przyswajać informacje dotyczące egzaminu. A ta aplikacja jest również skuteczne. A ponieważ prepraty ma niską toksyczność, można go rzadko boli. Ale lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem, więc podniósł żądaną dawkę.