512 Shares 8737 views

Harm i korzyści z aspiryną – co dalej? Aspiryna leki rozrzedzające krew – jak przy

kwas Atsitilsalitsilovaya, lub jak to jest powszechnie nazywane, aspiryna, – bardzo powszechnym środkiem leku. Z tego leku ubijaniu temperatury, leczenia gorączki, znieczulenie, a nawet uratowany z kaca.


Ale jakie są korzyści i szkodliwości aspiryny, nie wiele osób wie. Najważniejsze, że pomogło! Jest to błędne podejście do leczenia farmakologicznego. Podobnie jak inne leki, aspiryna ma jasne i ciemne strony. Ten artykuł będzie rozważyć takie kwestie jak szkody i korzyści aspiryny, aplikacji, ograniczeń i wskazań do stosowania.

z historii

Ten typ kwasu jest znana od bardzo dawna. Jak je zdobyć? Z kory wierzby. Uzdrowienie i właściwości przeciwbólowe zauważył jej Hipokratesa i średniowiecznych zielarzy. Ale Willow było cennym surowcem dla przemysłu lekkiego, tak w przemyśle farmaceutycznym zapomnieć o nim na kilka stuleci.

Kto podziękować za ponowne pojawienie aspiryny? Triumfalny powrót Napoleona organizowane podczas blokady Europie. Problem polegał na tym, że nie dłuższym importu chininy, która jest popularna przeciwgorączkowych. Następnie zastępuje się leczeniu aspiryną, ale w tym czasie był znany jako kwas acetylosalicylowy. Ale smak pieniędzy pozostawiała wiele do życzenia, a to wpływa na śluzową irytujące.

Jak dobrze było imię „Aspiryna”? To wszystko wydarzyło się w 1899 roku. Felix Hoffmann otrzymał netto pochodnej kwasu salicylowego. Potem niemiecka firma opatentowała go i dał nazwę „Aspirin”.

aplikacja

Początkowo stosowano lek w postaci proszku, ale ostatecznie zyskał popularność. Jakie są korzyści i szkodliwości aspiryny? Zacznijmy od tego, że początkowo był podawany pacjentom, którzy ponieśli zapalenie opłucnej i pęcherza. Ale później zauważyliśmy, że to pomaga w innych chorobach, takich jak rzeżączka czy gruźlica.

zażywanie aspiryny, oczywiście, wielki. Dlaczego jest on tak wszechstronny? Wszystko jest wyjaśnione w bardzo prosty sposób: Każda komórka ludzka ma osłonę ochronną. Kiedy pod wpływem jakiegokolwiek to łamie, jest zwolniony kwasu arachidonowego. Wraz z innymi enzymami, sygnalizuje awarię (gorączka, gorączka, zapalenie). Mogę pić aspirynę w takich przypadkach? Oczywiście, zmniejsza wydzielanie enzymów, a więc hamuje procesy zapalne.

choroby sercowo-naczyniowe

Aspiryna pomaga w leczeniu wielu chorób, grypa i ostre infekcje układu oddechowego, nie jest ograniczona. Na przykład, weźmy bardzo powszechne w naszym kraju chorób układu krążenia. Bardzo często korzystają z aspiryny do rozrzedzenia krwi. Jak wziąć i ile przebieg leczenia opisze później.

Chodzi o to, że kwas acetylosalicylowy może krzepliwość krwi, zmniejszając tym samym ryzyko powstawania zakrzepów krwi, aw konsekwencji czasami zmniejsza ryzyko zawałów serca, udarów mózgu. Należy pamiętać, że duża dawka aspiryny może pomóc i już miał atak serca. Z jego dwadzieścia trzy procent zmniejszenia śmiertelności.

rak

Wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców znalazł inną użyteczną właściwość kwasu acetylosalicylowego. Opisują, jak wziąć aspirynę dla profilaktyki raka. Jeśli używany w ciągu roku od narkotyków, choroba nie postępuje, obrzęk jest zmniejszona, a ryzyko przerzutów jest znacznie zmniejszona.

Jest jedno „ale”: badanie aspiryny w tej dziedzinie wciąż niewystarczająco poparte faktami, więc nie mogą być zawarte w terapii przeciwnowotworowej.

ciąża

Harm i korzyści z aspiryną nie stosuje się jednakowo do wszystkich grup ludności. Oferujemy oddzielny zbadania wpływu kwasu acetylosalicylowego w czasie ciąży.

Dowolny lek, który nie tylko ona, może zaszkodzić matkę i dziecko w łonie matki w czasie ciąży. Nawet najbardziej nieszkodliwe leki mają ograniczenia lub ostrzeżenia odnoszące się do dopuszczenia do przyszłych matek. Nawet witamin, a oni nie zawsze dozwolone, a nie dowolny.

Aspiryna jest bardzo trudne, aby zadzwonić do bezpiecznych środków dla kobiet w ciąży, ale wielu lekarzy przepisać go do profilaktyki. Jak oni mogą zrozumieć? Chodzi o to, że kwas acetylosalicylowy może zaszkodzić tylko pierwsze i trzecim trymestrze.

ryzyko

Dlaczego te okresy? Wszystko jest wyjaśnione po prostu. W pierwszym trymestrze ciąży jest powstawanie narządów wewnętrznych dziecka, tak aspiryna może zaszkodzić procesowi. W trzecim trymestrze ciąży, ryzyko jest spowodowane faktem, że rozrzedza krew, w wyniku porodu może być duża utrata krwi.

Niektórzy lekarze zalecają, aby ich podopieczni nie brać narkotyków, to jest mniej niebezpieczny zastąpił go. Dlaczego? Bo aspiryna ma agresywną kompozycję i ma wiele skutków ubocznych. Co do pytania: „Korzyści z aspiryną i szkody, co więcej” – rozwiązywać ciebie. Odwrotna strona aspiryna przedstawienie poniżej.

skutki uboczne

W następujący sposób:

 • nudności;
 • biegunka;
 • anoreksja;
 • wątroby / nerek;
 • formowanie astmę;
 • niedokrwistość;
 • leukopenia;
 • wrzodowych, uszkodzeń żołądkowo-jelitowych;
 • krwawienia;
 • utrata słuchu;
 • obrzęk.

Szkód w czasie ciąży

 • ryzyko poronienia;
 • powikłania ciąży;
 • perenashivanie;
 • ryzyko przedwczesne odklejenie łożyska;
 • serca i komplikacji płucnych u dziecka;
 • krwawienia podczas porodu.

Dlaczego muszę aspirynę w ciąży

Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z tego leku na bóle głowy, temperatura, a potem nadszedł czas, aby z niej zrezygnować. Dobrym substytutem będzie bezpieczna podczas ciąży paracetamol.

Jednak niektóre napój aspiryna jest konieczne, jeśli, na przykład, zwiększona krzepliwość krwi. W tych przypadkach, dziecko słabo zaopatrywane w tlen, zagrażające poronienie. Jeśli kobieta odkryła problem lub istnieje ryzyko, a następnie wyznaczyć jedną czwartą aspiryny dziennie.

Ponadto, jest przewidziany do żylaków, ale są mniej niebezpieczne leki, na przykład, „kuranty”. Jeśli sytuacja nie jest krytyczna, zaleca się, zamiast leczenia, aby uniknąć żywności, które rozrzedzające krew: żurawiny, marchew, buraki.

Aspiryna leki przeciwzakrzepowe: jak zrobić, dawkowanie

Często pojęcie znajduje się w mowie potocznej „grubej krwi”. Nie warto wszystko dosłownie. Podczas krzepnięcia krwi, płytki krwi są odpowiedzialne. Z biegiem czasu, występują ludzkie ciało silne zmiany hormonalne. We krwi, są substancjami, które wpływają na szybkość agregacji płytek krwi, co prowadzi do tworzenia się skrzepów krwi (zakrzepu). Są przyczyną nagłej śmierci u ludzi.

Aby odzwierciedlić w tej sprawie jest konieczne już czterdzieści lat. Codziennie aspiryna zmniejsza ryzyko zawałów serca i udarów mózgu.

Zauważ, że cierpliwość wszystkich leczeniu wielu nie wystarcza, oni ukończyć kurs wcześniej niż oczekiwano. Ale codziennie i długotrwałe stosowanie preparatów zawierających aspirynę pomoże z tym problemem.

Wybór leku jest dać porady lekarza, tylko on będzie w stanie wybrać odpowiedni lek, który nie będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia. Kto powinien zwrócić szczególną uwagę? Ludzie, którzy mają rodzinę było zawałów serca i udarów. Hemoroidy i żylaki – to również sygnały.

„Aspiryna”: cena orientacyjna

Dawkowanie zależy od celu podawania. Jeśli chodzi o zapobieganie, warto wziąć życie w pewnym wieku. Trzeba pić jedną tabletkę wieczorem wodą. Dlaczego pić w nocy? To właśnie w tej porze dnia jest wysokie prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów. W sytuacjach awaryjnych tabletkę należy żuć i umieszczony pod językiem.

Dzienna dawka dla profilaktyki – 100 mg w leczeniu – 300 mg. Zazwyczaj aspiryna sprzedawane w aptekach w dawce 500 mg, więc należy być ostrożnym. Przedawkowanie może pogorszyć ogólny obraz kliniczny i prowadzić do zwiększonego tempa zakrzepów.

Czy są jakieś analogi tego leku? Oczywiście, tak:

 • "Aspekard";
 • "Cardiomagnyl";
 • „Warfaryna”.

Rozrzedzenie krwi aspiryna nie może ograniczyć się. Musimy poważnie przemyśleć swoją dietę. Powinien on składać się z owoców, warzyw, owoców, ryb i dużą ilością płynów.

kwas acetylosalicylowy o ceny wahają się od stu do pięciuset rubli.