301 Shares 8823 views

Jako ładowania Ni-Cd baterie: opis procesu

Dzięki poprawie produkcji Ni-Cd akumulatory są obecnie stosowane w większości przenośnych urządzeń elektronicznych. Akceptowalne koszty i wysokie osiągi sprawiają, że przedstawienie to rodzaj popularnych baterii. Ni- Cd-аккумуляторы . Takie urządzenia są obecnie szeroko stosowane w instrumentach, aparatów fotograficznych, odtwarzaczy iPod i tak dalej. D. do akumulatora trwa długo, trzeba dowiedzieć się, jak do ładowania akumulatorów Ni-Cd-. Przestrzeganie zasad działania takich urządzeń, możliwe jest znacznie przedłużyć ich żywotność.


Kluczowe cechy

Ni- Cd-аккумуляторы , необходимо ознакомиться с особенностями подобных приборов. Aby zrozumieć, jak do ładowania akumulatorów Ni-Cd-, należy zapoznać się z funkcjami tych urządzeń. Wymyślili B. Yungner z powrotem w 1899 roku. Jednak ich produkcja była wtedy zbyt kosztowne. ulepszona technologia. Obecnie w sprzedaży są łatwe w użyciu i stosunkowo niedrogie baterie typu niklowo-kadmowych.

Przedstawione znane urządzenia wymagają, aby ładunek następuje szybko, a rozładowanie powoli. I opróżniania pojemność baterii musi być wykonana w całości. Ładowanie odbywa się za prądów impulsowych. Parametry te powinny być przestrzegane przez cały okres użytkowania produktu. Ni- Cd, можно продлить срок его службы на несколько лет. Wiedząc, jak prąd ładowania baterii Ni Cd, można wydłużyć swoje życie o kilka lat. W tym przypadku, są zasilane z baterii nawet w najtrudniejszych warunkach. Cechą jest dostarczana przez baterie „efektu pamięci”. Jeśli nie są one okresowo rozładowywać całkowicie duże kryształy tworzą się w płytkach elementów. Redukują one pojemność baterii.

zalety

Aby zrozumieć, jak prawidłowo ładować śrubokręt Ni-Cd baterii, kamera, kamer i innych urządzeń przenośnych, należy zapoznać się z procesu technologicznego. To jest proste i nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności od użytkownika. Nawet po długoterminowe przechowywanie swoich baterii można szybko naładować. Jest to jedna z zalet prezentowanych przez urządzenia, które czynią je popularne.

baterii niklowo-kadmowych mają dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania. W zależności od producenta i warunków pracy, liczba ta może osiągnąć więcej niż 1 tysiąc cykli. Zaletą Ni-Cd-baterii jest jego wytrzymałość i zdolność do pracy w obciążonych warunkach. Nawet wtedy, gdy pracuje się w zimnym sprzęt będzie działać poprawnie. Jego pojemność w tych warunkach nie ulega zmianie. Jeżeli którykolwiek z cyklu ładowania akumulatora może być przechowywany przez dłuższy czas. Ważną zaletą jest niski koszt.

braki

Ni- Cd-аккумуляторы. Jedną z wad przedstawionych przez urządzenia jest fakt, że użytkownik musi nauczyć się prawidłowo ładować Ni-Cd-baterie. Reprezentowane przez baterie, jak wspomniano powyżej, jest nierozerwalnie związane z „efektu pamięci”. Dlatego użytkownik musi okresowo przeprowadzać środki zapobiegawcze, aby je wyeliminować.

Gęstość energetyczna dostarczona przez akumulatorów będzie nieco niższa niż w przypadku innych odmian własnym zasilaniem. Zastosowanie również toksyczne, bezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi, w produkcji materiałów z tych urządzeń. Utylizacja tych substancji wymaga dodatkowych kosztów. Dlatego w niektórych krajach korzystanie z takich akumulatorów jest ograniczona.

Cd -батареи требуют проведения цикла заряда. Po dłuższym składowaniu Ni-Cd -Batteries wymagają cykl ładowania. Jest to spowodowane wysoką samorozładowanie. Jest to także wadą ich konstrukcji. Ni- Cd-аккумуляторы , правильно их эксплуатировать, можно обеспечить свою технику автономным источником питания на долгие годы. Jednak wiedząc jak prawidłowo ładować akumulatory Ni-Cd-odpowiednio je wykorzystać, można zapewnić sobie sprzęt autonomiczne źródło energii w nadchodzących latach.

ładowarki odmiany

Aby poprawnie naładować baterię typu niklowo-kadmowe, konieczne jest użycie specjalnego sprzętu. Najczęściej, to jest w komplecie z baterią. Jeśli ładowarka z jakiegoś powodu nie ma, można go zakupić oddzielnie. Na sprzedaż zaprezentowała i automatyczne odmiany odwrotnej impulsowe. Ni- Cd-аккумуляторы . Stosując pierwszy typ urządzenia, użytkownik nie musi wiedzieć, na jakie napięcie ładowania Ni-Cd-baterie. Proces odbywa się w trybie automatycznym. Jednocześnie może zostać obciążony lub odprowadzane do 4 akumulatorów.

Za pomocą specjalnego urządzenia wyłącznik jest zainstalowany w trybie wylotowego. W tym przypadku, wskaźnik kolor zostanie podświetlony na żółto. Gdy ta operacja jest zakończona, urządzenie przełącza się w tryb niezależnie ładowania. Czerwony wskaźnik. Gdy akumulator posiada urządzenie pojemności urządzenie przestaje pobierać prąd z baterii. Gdy zaświeci się na zielono. Pługi ładowarki profesjonalna grupa urządzeń. Są one w stanie wykonać wiele cykli ładowania i rozładowania w różnych czasach.

Specjalne i uniwersalne ładowarki

Ni- Cd типа. Wiele osób interesuje się pytanie, w jaki sposób, aby naładować akumulator śrubokręt typu Ni-Cd. W tym przypadku, nie pasuje do zwykłych urządzeń na latarkę baterii. W komplecie z ładowarką specjalnego śrubokręta dostarczonego częściej. Że powinien on być stosowany przy obsłudze baterii. Jeśli ładowarka nie jest, należy zakupić sprzęt do reprezentacji bateria typu. W tym przypadku można tylko naładowanie baterii śrubokręt. Jeśli warto kupić używanego sprzętu powszechnego, istnieją różne typy baterii. Pozwoli to, aby służyć autonomicznych źródeł energii dla prawie wszystkich urządzeń (kamery, śrubokręt, a nawet baterie). Na przykład, będzie można ładować B6 Ni-Cd baterii imax. Jest to proste i użyteczne w urządzeniu gospodarstwa domowego.

Rozładowania akumulatora wciśnięty

Cd-аккумуляторы. Charakteryzuje się specjalną konstrukcję wciśnięty Ni-Cd baterie. и выполнять разрядку представленных устройств, зависит от их внутреннего сопротивления. Jak ładowania i rozładowania wykonywania złożonych urządzeń zależy od ich rezystancji wewnętrznej. W tym tempie wpływają pewne cechy konstrukcyjne. Do długotrwałego działania sprzętu używanego typu płyty baterie. Mają płaskie elektrody wystarczającą grubość. W toku wykonywania powoli napięcie spada do 1,1 V mogą być weryfikowane przez wykreślenie krzywej.

Jeśli akumulator jest rozładowany, aby kontynuować rysunku 1, jego pojemność rozładowania będzie 5-10% pierwotnej wartości. Jeśli prąd wzrasta, do 0,2 ° C, jest znacznie zmniejszone napięcie. Dotyczy to również do pojemności baterii. Jest to spowodowane niezdolnością do rozładowania masę całej powierzchni elektrody równomiernie. Dlatego dziś, ich grubość jest mniejsza. W niniejszej konstrukcji elektrody akumulatora krążek 4. Mogą one, w przypadku tego prądu rozładowania 0,6 C.

cylindryczna bateria

Obecnie powszechnie stosowane są baterie z elektrodami metalowymi. Mają niską odporność i zapewnia wysokie parametry zasilania urządzenia. Ni- Cd-аккумулятора этого типа удерживается на уровне 1,2 В до потери 90% заданной емкости. Napięcie Ni-Cd-naładowany akumulator tego typu utrzymuje się na poziomie 1,2 V. do utraty 90% określonej pojemności. Około 3% z nich jest tracona podczas kolejnego wyładowania od 1,1 do 1 V typu akumulatora prezentowane mogą rozładowanie 5,3 C.

Elektrody typu rolki zamontowane w cylindrycznej baterii. Mogą one być odprowadzane prąd o wyższym współczynniku, który znajduje się na poziomie 7-10 ° C wskaźnik wydajności jest największa w temperaturze 20 ° C Jego zmiana wzrost wartość ta jest nieznaczna. Gdy temperatura spadnie do 0 ° C i poniżej, pojemność rozładowania redukuje się wprost proporcjonalnie do wzrostu prądu rozładowania. Ni- Cd-аккумуляторы, разновидности которых представлены в продаже, необходимо рассмотреть подробно. Jak ładować akumulatory Ni-Cd-, odmiany, które są reprezentowane w sprzedaży, należy rozważyć szczegółowo.

Ogólne zasady pobierania opłat

Podczas wykonywania ładowania akumulatora niklowo-kadmowych jest bardzo ważne, aby ograniczyć nadmierny prąd doprowadzany do elektrod. Jest to konieczne ze względu na wzrost w urządzeniu zgodnie z tym sposobem ciśnieniowym. Podczas ładowania uwalnia tlen. Ma to wpływ na wydajność prądową, która zostanie zmniejszona. Ni- Cd-аккумуляторы. Istnieją pewne wymagania, które wyjaśniają, jak ładować akumulatory Ni-Cd-. процесса учитывают производители специального оборудования. Proces Paramerty uwzględniać producenci sprzętu specjalnego. Ładowarki w ich pracy donosi baterii do 160% nominalnej wartości pojemności. Zakres temperatur w czasie procesu musi pozostawać w zakresie od 0 do + 40 ° C

standardowy tryb ładowania

Ni- Cd-аккумулятор и каким током это нужно делать. Producenci muszą wskazać instrukcje jak naładować akumulator Ni-Cd-prąd i jak należy zrobić. Najczęściej tryb realizacji procesu jest standardem dla większości typów baterii. Jeśli akumulator ma napięcie 1 V, jego ładowanie powinno być wykonywane przez 14-16 godzin. Kiedy ten prąd musi wynosić 0,1 S.

W niektórych przypadkach, charakterystyka procesu może być nieco inna. W ten wpływa na cechy konstrukcyjne urządzenia, jak również jako składnik aktywny kompozycji wzrosła zakładkę. Jest to konieczne, aby zwiększyć pojemność baterii.

Ni- Cd . Użytkownik może być także zainteresowany w jaki sposób prąd do ładowania baterii Ni-Cd. W tym przypadku istnieją dwie możliwości. W pierwszym przypadku, obecny będzie stała w całym procesie. Druga opcja pozwala na długi czas, aby naładować akumulator bez ryzyka uszkodzenia. Program polega na wykorzystaniu nagłe lub stopniowe ograniczanie prądu. W pierwszym etapie zostanie znacznie przekracza wartość 0,1 S.

szybkie ładowanie

Cd-аккумуляторы. Istnieją inne sposoby, aby zaakceptować Ni-Cd-baterie. батарею этого тип в ускоренном режиме? Jak ładować akumulator tego typu w przyspieszonym tempie? Tu jest cały system. Producenci zwiększyć szybkość tego procesu wraz z uruchomieniem urządzeń specjalnych. Mogą być ładowane przy dużych prędkościach obrotowych. W tym przypadku, urządzenie posiada specjalny system sterowania. Ona ostrzega silną nadmiernym baterii. Taki system może mieć albo sama akumulatora lub jego ładowarki.

Cylindryczny urządzenia odmiana pobierana rodzaj prądu stałego, którego wielkość wynosi 0,2 S. Proces w tej sprawie potrwa tylko 6-7 godzin. W niektórych przypadkach może pobierać prąd akumulatora 0,3 ° C przez 3-4 godzin. W tym przypadku kontrola procesu jest niezwykle potrzebne. Z przyspieszonej procedury realizacji kursu przeładowaniem powinno być więcej niż pojemność 120-140%. Istnieją nawet akumulatory, które można naładować w zaledwie 1 godzinę.

Zakończenie ładowania

Ni- Cd-аккумуляторы, необходимо рассмотреть завершение процесса. Studiowanie na pytanie, jak do ładowania akumulatorów Ni-Cd-konieczne jest, aby rozważyć zakończenie procesu. Po prąd nie jest dostarczany do elektrod, ciśnienie nadal nadal rośnie wewnątrz baterii. Proces ten zachodzi w wyniku utlenienia jonów hydroksylowych na elektrodach. Od pewnego czasu, jest stopniowe i równanie szybkość uwalniania wychwytu tlenu z obu elektrod. Prowadzi to do stopniowego obniżania ciśnienia wewnątrz akumulatora. Jeżeli nadpłata była znaczna, proces ten będzie wolniejszy.

Ustawianie

Ni- Cd-аккумулятор , необходимо знать правила настройки оборудования (если они предусмотрены производителем). Aby prawidłowo naładować akumulator Ni-Cd, trzeba znać zasady konfiguracji sprzętu (jeśli został podany przez producenta). Pojemności znamionowej baterii należy prąd ładowania do 2 ° C Należy wybrać typ impulsu. Może to być normalny, Re-Flex lub Flex. Próg czułości (ciśnienie) powinna być 7-10 mV. Jest również nazywany Delta Peak. Lepiej postawić na minimalnym poziomie. pompowania jest wymagane do ustalenia zakresu 50-100 mAh. Aby móc w pełni korzystać z energii akumulatora, konieczne jest, aby pobierać duży prąd. Jeśli jest to wymagane maksymalną moc, akumulator jest ładowany przez małego prądu w trybie normalnym. Ni- Cd-аккумуляторы, каждый пользователь сможет выполнить этот процесс правильно. Zastanówmy się, jak ładować akumulatory Ni-Cd-każdy użytkownik może wykonać poprawnie ten proces.