533 Shares 4801 views

Gdzie jest spojenia łonowego? Rozbieżność między spojenia łonowego i luki

Pielęgnowanie dziecka wiąże się z ogromnymi wyzwaniami, które uczynią ciało kobiety. Najbardziej widoczną zmianą jest to konieczne, aby szukać wyjaśnienia, ale czasem pewne zmiany w niepokoju matki oczekującej. Jeden z tych ekscytujących czynników wymagających szczególnej uwagi – spojenia łonowego. Gdzie jest spojenie łonowe, jakie są powody ewentualnego wystąpienia bólu w swojej dziedzinie i jak sobie z tym poradzić, powinna wiedzieć każda kobieta w ciąży.


spojenie łonowe

Spojenie łonowe, który ma również drugą nazwę – spojenie łonowe, łonowe składa się z dwóch kości udowej połączonych włóknami tkanki chrzęstnej w linii środkowej. Jest on usytuowany przed pęcherza na zewnętrznych narządów płciowych i jest przymocowany do kości miednicy elastycznych linek.

Ciało kobiety w okresie prenatalnym jest przedmiotem głębokich zmian, widoczne na jej równowagi hormonalnej. Wynikiem wpływu hormonów takich jak progesteron i relaksyny staje zmiękczanie więzadeł. Spojenie łonowe, gdzie chrząstka staje się również coraz mniej statyczne. Często prowadzi to do nienaturalnego bolesnej mobilności spojenia łonowego.

W okresie ciąży, w celu wywarcia wpływu tych hormonów jest zwiększenie elastyczności stawów i struktury kości, co przyczynia się do ulgi w czasie aktywności zawodowej. Tymczasem Dysfunkcja spojenia łonowego występuje u pacjentów są rzadkie i wymaga natychmiastowego działania.

Rozbieżność między spojenia łonowego

Pojawienie się w przestrzeni pomiędzy kości zwanych lonnymi rozbieżność. Taka diagnoza jest na podstawie skarg podlegających wykrywania opisanych w ciąży. Wśród objawów często występują:

– bóle w okolicy łonowej, które mogą być odwołane nieprzyjemne uczucie dokuczliwy w dół, „pull” nogi i pachwiny;

– nagły ból podczas ruchów skrajnych (obroty z boku na bok, wchodzenie po schodach, itp …);

– możliwy rodzaj trzeszczące stawy podczas przemieszczania udo;

– bolesny ucisk na kości łonowej.

powinny zostać poddane USG łonowej i MRI w celu uzyskania bardziej dokładnych danych diagnostycznych. Ten ostatni określa stopień rozproszenia i szerokości, co można osiągnąć w jednym z trzech poziomów:

  • 1 – szerokość 5-9 mm;
  • 2 – szerokość 10-20 mm;
  • 3 – o szerokości przekraczającej 20 mm.

Przyczyny rozbieżności spojenia łonowego

Łonowego podczas ciąży jest zagrożona z uwagi na zaburzenia metabolizmu, brak witaminy D. Przykładowo hormony wytwarzane przez przytarczyc, są zaangażowane w regulowaniu metabolizmu wapnia i fosforu w organizmie. W przypadku niewystarczającego spożycia wapnia wymaganego do pełnego rozwoju i wzrostu płodu, organizm zaczyna czerpać niezbędne materiały z zapasów matki. Głównym źródłem wapnia dla przyszłego dziecka będzie zęby i kości matki. Ponadto, choroby żołądkowo-jelitowe i cukrzyca może powodować niedoboru wapnia. Z kolei, witamina D ma istotny wpływ na wchłanianie wapnia przez organizm wejściem.

Rozbieżność między spojenia łonowego zaczyna się rozwijać na długo przed urodzeniem. Jednak efekt hormonów i masy ciała płodu powyżej przyczyniać się do pojawienia się objawów tylko II lub III trymestrze ciąży. Często pojawiają się oznaki patologii nie zwrócić należytą uwagę i przypisania ich do osteochondroza, zapalenie korzonków nerwowych, zagrożonych aborcji.

Terminowe diagnoza jest kluczowa. Pomoże to w czasie, aby podjąć odpowiednie środki leczenia, aby zapobiec negatywnym skutkom poprzez naturalną dostawy lub uciekania się do cesarskiego cięcia.

różnice leczenie

Zazwyczaj, gdy przechodząc kości łonowej nie wymaga żadnej interwencji. Po udanej elastyczność dostaw, elastyczność i integralność spojenia łonowego, aby przywrócić naturalny.

Zalecenia położników do zmniejszania nadmiernego obciążenie stawów i więzadeł obejmują:

– noszenie klamrach;

– wykonanie ćwiczeń gimnastycznych;

– wyznaczenie niezbędnych produktów leczniczych (magnezu, wapnia, witaminy, zwłaszcza z grupy B).

Nowa matka powinna zostać poinformowana opiekunów o obecności tej patologii przed rozpoczęciem pracy.

Rozbieżność, przekształcony w bardziej poważnym stopniu, jest obarczona rozerwania spojenia łonowego. W celu uniknięcia dalszego razdvizheniya lekarzy kości łonowej są też zaleca się ograniczenie aktywności ruchowej, preferując leżenia w łóżku.

Pęknięcie spojenia łonowego

Jeśli wystąpi różnica kości łonowej głównie w czasie ciąży, to różnica jest możliwe w procesie pracy. Wśród gatunków wydzielania łez gwałtowne i spontaniczny. Te ostatnie powstają podczas spontanicznego porodu. Przyczyną gwałtownych pęknięć zwane często stosowanie dodatkowej siły podczas ekstrakcji płodu, łożysko komorę ręcznego. Poza wprowadzeniem ręce w jamie macicy w większości przypadków niezbędne jest prawdopodobne nieciągłość łonowe łonowej.

Leczenie złamań spojenia łonowego

W przypadku zerwania pacjenta wymaga ścisłego leżenia w łóżku. Obszar hip być napięte bandaże. Optymalna do tego celu użyć bandaża lnianą. Zagłówek należy ustawić zstąpił na nich i dołączyć bloki na poziomie miednicy. Końce bandaża trzeba związać na drewnianych listew, które są związane z kordu. Po bloki i przewody do przekazywania danych, na końcach muszą być zawieszone ładunku, wychodząc z kilogram pary i zwiększa się stopniowo aż do 10 kg.

Ze względu na wczesną pęknięcie odzyskiwania spojenia łonowego rozeznania występuje w ciągu 2-3 tygodni. W przypadku odroczonego leczenia bandażem jest stosowany przez co najmniej 1 miesiąc. Często wykorzystywane do tego celu bandaże z tkaniny, przypominający hamak. Jego krawędzie są przymocowane do wzdłużnego ślimaka. Kości miednicy zaczynają się zbiegać z powodu nasilenia pacjenta własnym ciężarem. Timing odzyskiwania podczas pobytu w tym samym hamaku.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe funkcja miednica całkowicie odnowiony gdy conected bezzwłocznego podejścia terapeutycznego. Przy ustalaniu wsteczną zapalenie tkanek chrzęstnych przerwy równej promuje fuzję położeniu i długotrwała rehabilitacja.