90 Shares 8913 views

Katedra w Palermo, Włochy: opis, historia i ciekawostki

Katedra Wniebowzięcia NMP jest lepiej znany jako katedry. Jest to unikalny budynek, który został zbudowany w średniowieczu i nadal wpływa na otaczający jego wielkość i piękno, na których tworzenie utrudnione hiszpańskiego, arabskiego i niemieckich rzeźbiarzy i malarzy. W artykule szczegółowo opisać, co stanowi Katedra. Opis budynku i jego wnętrza atrakcji będą interesujące dla wszystkich miłośników architektury.

Historyczne informacje o budynku

Historia Katedry Palermo ma więcej niż piętnaście stuleci. W tym momencie w czwartym wieku, kościół został nazwany na cześć męczennika Mamiliana. Wtedy to został zniszczony przez wandali, a zamiast Theotokos (w 604) został wzniesiony. Dwieście lat później, czyli w roku 831, Arabowie schwytany Palermo, który zamienił świątynię na meczet piątek. Kiedy w 1072 miasto dostało Normanów, budynek ponownie ochrzczony na cześć Dziewicy.

W przyszłości, świątynia została zniszczona, a on opuścił kolonię południowego portyku, znajdujący się na lewo i krypty. Dlatego w drugiej połowie 12. wieku w jej miejscu zbudowano nowy budynek – katedrę. Od tego czasu budynek zaczął stopniowo rozszerzać i kompletna konstrukcja. To był pierwotnie kościół trójnawowy trzy absydy. Ale sto lat później w narożach budynku wybudowano wieże, a nawet dziesięć lat później, w południowo-wschodniej nastąpił zakrystia.

W czasie prac budowlanych została wstrzymana. Kontynuacja budowy budynków tylko w 14-16 wieków:

  • 1342 – zbudowany na czterech rogach wieży;
  • 1352 – nie było gotycki portal od strony zachodniej;
  • 1426-1430 rok – budowa południowego portyku, ozdobiony ostrymi łukami;
  • 15 wieku – w dwuspadowym zielonym ogrodzie;
  • 1575 – zbudowano balustrady ozdobione rzeźbami świętych.

Opis Katedra w Palermo

Głównym przebudowa budynku przeszedł na początku 19 wieku. To było wtedy, że pojawienie się w katedrze w Palermo (Włochy) przeszedł znaczące zmiany, nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Na przykład, niska kopuła zastąpił rzeźbiony drewniany strop, a ck sarkofag służył do stworzenia „Memoriał” strefy. Fontanna, która miała pierwsze miejsce na rynku w 1744 roku, został ozdobiony rzeźbami świętych. Z biegiem lat, nie zostały zakopane przez Rogera II, królów i cesarzy z domu małżonków Gogentraufenov. W wieku 12-13 w katedrze koronacji wszystkich królów Sycylii.

Dziś katedra jest nie tylko główną atrakcją miasta, która ma na celu zachęcenie każdego turystę. Jest to również miejsce leczenia wszystkich wiernych do Boga. To jest niesamowite budynek łączy w sobie główne elementy klasyczne, arabskie i gotyckich stylów.

Północnej atrakcje elewacyjne

Północna fasada katedry w Palermo we Włoszech jest wcieleniem całej złożoności i czasu trwania budowy budynków. Jedna ściana została znacznie rozszerzona, a następnie zbudowano niemal siedem kaplic bocznych, które są ozdobione szczycie mini kopuł. W wyniku rozwiązania architektoniczne północna portyk sąsiadujących w 1536 roku połączyła się ze wspólnej elewacji i traci swój pierwotny cel.

Południowa fasada katedry

Ta część budynku, w szczególności nie uległa zmianom podczas rekonstrukcji. Jeśli wcześniej nie została zdominowana przez elementy gotyckie i Norman po motywy stały się bardziej klasyczne funkcje. Szczególną uwagę przyciąga dużą kopułę, podwyższony na przecięciu osi nawy głównej i transeptu. To znacząco wyróżnia się od małych wydłużonych się kopułami, które zdobią kaplice boczne i wykonanych w stylu Normana.

Ponadto, istnieją inne elementy, w których znajdują się również gotyckie cechy: fałszywe łuki z blankami, klasyczny duża kopuła i kilka nieco ponad kaplic, który został dołączony z rozszerzeniem nawy wąskie luki szyby, portyk z ostrymi łukami i kolumnami i tak dalej.

Wewnątrz portykiem zbudowany portal, ozdobiony mozaiką obrazem NMP. Oba te elementy – to Gambariego ręce. Wewnętrzna część portyku jest również ozdobiona licznymi marmurowych płytek.

Zachodniej elewacji budynku

Jest to główna część katedry, który wychodzi na ulicę Via Bonello. Jej zachodni portal został zbudowany w 1352 roku, a jej dekoracja dominują stylu gotyckim. Jest on otoczony przez dwa małe dzwonnicą. Zdobi je bardzo cienką rzeźbiarski sztukaterie z abstrakcyjnymi motywami roślinnymi i islamskich. Każda kondygnacja wieże są arabsko-Norman arch i okna, które są podzielone na pół w pionie wąskie kolumny.

Wschodnia fasada katedry

Ta część atrakcji w typowym stylu arabsko-Norman. Jasne elementy w projektowaniu trzech rzutów elewacji są fałszywe łuki, wyrafinowany streszczenie inkrustacji i lawy, tuf, kwiatowe wzory, zębów. Tylko przez dwa dzwonnicy, która jest bliźniacze wieże na zachodnim brzegu, cały gmach katedry wygląda jeden podmiot.

Budynek zakrystii sformułowane również w stylu orientalnym. Jej górna kondygnacja składa się z szeregu blendami i luk łuki, zdobione na górnych rzędów zębów. Z zakrystii dekoracji jest bardzo podobna do bardzo realnego twierdzy.

Dzwonnica i kaplica

Dzwonnica, zbudowana przez Normanów wciąż ma rodzaj twierdzy. Ponieważ jest ona połączona katedra ostre łuki. W 19 wieku, górna część centralną dzwonnicy przebudowany, dzięki czemu nabył Gothic. W 20 wieku został zwieńczony figurą Madonny.

Większość zabytków katedry zebrane w bocznej kaplicy relikwii, położonej w południowej nawie. Wartości kulturowe liście są zarejestrowane lub moc relikwii męczenników Oliva, Agata, Ninfa, który aż do 18 wieku, czczony jako patron miasta. Również tutaj spoczywają relikwie Marii Magdaleny. Aby dostać się tu z wycieczki jest niemożliwe, ponieważ dostęp obejmuje ogromny kratkę.

Relikwie św Rosalia, który był nie tylko patronem Palermo, ale cały Sycylii, są w innej kaplicy, która nosi jej imię. Wręcz przeciwnie, znalazł miejsce cenny ołtarz wykonany z lapis lazuli. Jej kaplica jest nazwana Świętych Tajemnicach.

Inne atrakcje wewnątrz katedry

Katedry i kościoły Palermo są znane nie tylko koronacje i sarkofagów. Na przykład, w 18. wieku w kościele katedralnym mógł prowadzić obserwacje astronomiczne. Nie było specjalnego heliometr z zodiaku, zachowane do naszych dni. Dokładnie w południe sunbeam spada na zdjęcie konstelacji, w którym słońce jest teraz.

Na zewnątrz i wewnątrz prawie każdym kroku są różne rzeźby – dzieło znanego artysty. Najbardziej znany jest Virgin Dziecko znajduje się w północnej nawy. Został on wzniesiony w 1469 Franchesko Laurana. Również w katedrze w tyle pracuje Antonello Gadzhini.

Ołtarz kościoła jest gotycki. Oto tron biskupi, który jest częściowo udało się utrzymać mozaikę 12. wieku. W głównej absydzie katedry w 18-19 wieku nastąpił cykl fresków opowiadających ery Norman. Obraz przetrwał w niezmienionej formie, niekompletne.

Katedra w Palermo jest unikalnym kasetka architektoniczny, który zawiera dużą liczbę unikatowych dzieł sztuki z różnych wieków. Marmurowe rzeźby, obrazy znanych artystów, ozdoby architektoniczne, biżuteria z cesarskich grobowców szlachetnych, kubki i wiele więcej można zobaczyć w tym pięknym miejscu.

Jak dostać się do katedry

Katedra znajduje się w samym sercu Palermo, więc znalezienie nie będzie trudne. Z dworca kolejowego piesza wycieczka trwa tylko 20 minut. Można również skorzystać z usług taksówkarza lub bryczką.

Katedra drzwi są otwarte dla turystów codziennie. Od poniedziałku do piątku można dostać się do środka od 08:30 do 18 godzin, a w soboty i niedziele – od 11:00 do 18:00. Jedyny czas, kiedy turyści zabronione zwiedzić katedrę – masa. W dni powszednie, zaczyna o 7:30 i 18:00 oraz w święta – na 8:45, 9:45, 11:00 i 18:00.

Aby odwiedzić kompleks religijny, trzeba zadbać o odpowiednie ubranie: ramiona muszą być pokryte, pomimo pogody na zewnątrz. Podczas wizyty w katedrze pieniędzy z turystów nie biorą. Ale teraz okazję zobaczyć skarbiec, królewskie grobowce i krypty trzeba zapłacić, aby kupić bilet. Jej cena waha się w zależności od wieku gości:

  • dla dzieci od 11 do 17 lat Wstęp 5 euro;
  • dorosły będzie musiał zapłacić 7 euro.

To kosztuje od 2017 jako zintegrowanego biletu, który pozwala zobaczyć wszystkie zabytki. Jeśli chcesz, na przykład, aby zobaczyć się bliżej tylko królewski grobowiec, cena wejście będzie niższa.

Jeśli chcesz nie tylko dotknąć tego architektonicznych i kulturalnych zabytków o długiej historii, ale również stać się uczestnikiem w świętej czynności, to należy przyjść do katedry 15 lipca. Że przyjdzie dzień, święto św Rosalia. W przeddzień raka z jego relikwiami dokonuje się w centralnej części kościoła, tak aby wierni mogli go czcić. Następnego wieczoru, rak zakradli procesję głównymi ulicami miasta. Procesja spotykają się władze Piazza Villa Palermo, który uczy święty wieniec kwiatów róży. Ta akcja ma wymiar symboliczny i oznacza spotkanie Miasto z patrona.