399 Shares 6432 views

Dlaczego twarzy pojawiają się ciemne plamy: najbardziej prawdopodobne przyczyny

Dlaczego twarzy pojawiają się ciemne plamy? Prezentowane pytanie jest szczególnie zainteresowany w tych płci pięknej, które okresowo są to obserwuje się nieestetyczne zjawisko. I to nie jest przypadek, gdy zaburzenia pigmentacji skóry jest typowa samica problem.


Należy zauważyć, że sporo dziewcząt nie idź do tego kłopoty dla lekarzy i nie są zainteresowani, dlaczego pojawiają się ciemne plamy twarz. Mimo wszystko, większość z nich naiwnie wierzy, że to zjawisko jest związane z kondycji skóry. Dlatego prawie wszystkie kobiety, które mają do czynienia z problemem, prezentowane starają się go pozbyć się, wykorzystując wszystkie rodzaje kosmetyków. Ale powód dlaczego na twarzy pojawiają się ciemne plamy, istnieje ogromna ilość, a przeważającą część swojej najbardziej bezpośrednio związane ze stanem ciała kobiecego.

Jakie są plamy starcze?

Na pewno każdy słyszał, że w warstwie naskórka zawiera specjalną substancję o nazwie „melaniny”. Jest on odpowiedzialny za zabarwienie skóry w jednym lub w innym kolorze. W niektórych przypadkach, ilość tego pierwiastka dramatycznie zwiększa, co prowadzi do pojawienia się ciemnych plam. Gdy melaniny gromadzi nie jest bardzo wiele, to jest tylko niewielki punkt jasnożółtej, która nie przyciąga uwagę wiele (na przykład, piegi moli, etc.). A jeżeli substancja osadza się w znacznej ilości, na powierzchni skóry mogą być widoczne gołym okiem, dużych i średnich plamy ciemnobrązowej. To właśnie te częściej dotyczy płci pięknej odchylenia.

Dlaczego twarzy pojawiają się ciemne plamy prawdopodobne przyczyny:

1. Ciąża. Dość często pigmentacja skóry obserwuje się u tych kobiet, które są w pozycji „ciekawe”. A warto zauważyć, że naturalne brunetki są bardziej podatne na takie nieprzyjemne odchyleniem niż dziewczynki z jasną skórę i włosy. W tym pigmentacji jest znany jako „maski ciąży.” Zwykle chodzi w lecie pod wpływem intensywnego słońca, i znika w ciągu kilku miesięcy po urodzeniu.

2. antykoncepcyjnych. Doustne środki antykoncepcyjne w dużych dawkach może powodować, że dziewczęta pojawiać plamy pigmentowe na twarzy. Recenzje te leki mają skutki uboczne, pożądane jest, aby dokonać przeglądu wstęp, ponieważ te środki antykoncepcyjne mogą prowadzić do niewielkiego zaburzenia równowagi hormonalnej.

3. Sun. Jeśli masz pigmentowe plamy na twarzy po długo na słońcu, zjawisko to można nazwać fototoksyczne reakcja.

4. wątroby lub plamy starcze. Z reguły pojawia się plama soczewicowata osób powyżej 65 roku życia w otwartej części ciała.

5. łojotokowe rogowacenie. Najczęściej, to patologia występuje u osób dorosłych i charakteryzuje się tym, że brązowawe plamy są tłuste ciasto, które przypomina kroplę roztopionego wosku, przypadkowo spadł na skórze.

6. Przebarwienia. Istnieje wiele powodów, dlaczego takie odchylenie (od mocnej opalenizny do porywania skutków ubocznych leków).