390 Shares 5976 views

Dlaczego uważasz, że spadnie, gdy pójściem spać?

Ten czas powinien być najbardziej przyjemny dzień. Idziesz do łóżka, czujesz się komfortowo i przytulnie, zaczynają czuć się jak … zasnąć A potem nagle doświadczyć szokujące wrażenie jakby zaczęły opadać. Takie uczucie doświadczamy, gdy przypadkowo pominąć szczebel na drabinie, a stopa jest w powietrzu dłużej niż oczekiwano. Cóż, to dość nieprzyjemne.


Jest to zjawisko, które wystąpią przed pójściem spać, znany jako hipnotycznym skurcze, a czasami może towarzyszyć omamy wzrokowe. Być może również słyszałem inne nazwy, takie jak „na początku snu”, „hipnagogicznej szarpnięcia” lub „miokloniczną szarpnięciem.” Ale ze względu na zdrowy rozsądek, będziemy stosować się do poprzednich tytułów.

Co to jest z ewolucyjnego punktu widzenia?

Hypnotic skurcze mięśni występuje wtedy, gdy (najczęściej w nogach, chociaż może to być na całym ciele) i nieświadomie zaczynają gwałtownie spadać. Warunek ten jest podobny do skurczu. Chociaż jego przyczyny nie są jeszcze w pełni zrozumiałe, perspektywa ewolucyjna sugeruje, że służy powiązanych ze sobą dwie ważne funkcje, z których pierwszy jest nadal aktualne.

Po pierwsze, nagłe przebudzenie pozwala osobie w celu sprawdzenia warunków, w których się znajduje, i upewnić się, że jest to naprawdę bezpieczne spać. Jednocześnie osoba doświadcza stan podobny do strachu. W końcu, można naprawdę być w niebezpiecznym miejscu.

Inną cechą oferowanych przez ewolucji, jest to, że pozwala nam (lub, co najmniej, nasi wcześni przodkowie), aby sprawdzić stabilność pozycji ciała, przed pójściem spać, zwłaszcza gdy zasnął na drzewie. Ten przełom pozwala sprawdzić „grunt pod nogami”, zanim organizm przechodzi w stan bezradny.

Fizjologia powód?

Druga teoria sugeruje, że głównym hipnotyczny drganie jest tylko objawem naszej aktywnego systemu fizjologicznego, który nadaje się do stanu uśpienia. To przejście od aktywności i świadomości w stan odprężenia i ewentualnego paraliżu ciała. W istocie, nasennymi drganie może być oznaką ewentualnego przesunięcia między systemem siatkowego mózgu (który wykorzystuje neuroprzekaźników mieszania w celu utrzymania bezsenność) i brzusznobocznym przedwzrokowym jądro (który wykorzystuje hamujące neuroprzekaźniki w celu zmniejszenia poziomu czuwania i powiększenie snu).

Gdy stan pogarsza

Chociaż w większości przypadków hipnotycznego drganie jest normalne i naturalne zjawisko, doświadczenie może być bardzo ekscytujące, lub przerażające. W skrajnych przypadkach – w zakresie częstotliwości, szybkości lub siły z „upadku” – zjawisko to może powodować, że ludzie budzą się stale. Wskutek utrudniała normalnego procesu zasypiania, w dłuższej perspektywie prowadzi do szczytu bezsenność.

Od hipnotyczny szarpnięć związane z ruchem, który utrzymuje cały system aktywny w nocy, zwiększa swoje szanse na bezsenność.

Które mogą spowodować pogorszenie?

Należy pamiętać, że kofeina i inne używki, intensywne ćwiczenia w godzinach wieczornych, a także wysoki poziom stresu i niepokoju są związane ze zwiększoną częstością występowania spontanicznego hipnotycznym skurcze. Oznacza to, że powinny być one unikać w miarę możliwości. Również częstość występowania tego zjawiska wzrasta, gdy czujesz się zmęczony lub zmęczenie, brak snu lub mają błędne harmonogram snu. W tym przypadku należy stosować się do prawidłowego rytmu sen-czuwanie.

Ponadto zasugerowano, mimo że nie zostało wykazane, że brak wapnia, magnezu i żelaza może również zwiększyć szanse przeżywa hipnotycznego skurcze. Naukowcy stwierdzili również, że warunek ten może być spowodowany przez zmysły podczas snu. Oznacza to, że jeśli Twoja sypialnia jest chłodne, ciemne i ciche, można zmniejszyć częstotliwość i intensywność hipnotycznym skurcze.

W rzeczywistości, na ten temat jest bardzo mało badań, ponieważ zjawisko to jest często postrzegane jako normalne. Więc jest to dość trudno sobie wyobrazić, jak to musi być prawda „leczenie”. Jednak naukowcy wiedzą, że z wiekiem częstość występowania takich objawów zmniejsza się w sposób naturalny. Pytanie główne, które należy rozważyć: czy zniekształceń hipnotyczny problemy ze snem ty lub bliskich? Jeśli tak, to jest czas, aby zwrócić się do specjalistów. Problemem jest to, że istnieje szereg zaburzeń snu, takich jak bezdech senny, które mają podobne objawy.