770 Shares 5988 views

Antybiotyk "Flemoklav". instrukcja

„Flemoklav 250” instrukcja zaleca stosowanie w zakaźnych i zapalnych schorzeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na działanie leku. Obejmują one, w szczególności, obejmują choroby górnych dróg oddechowych i Ent-narządów (w tym zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego (w środku), zapalenie gardła, zapalenie migdałków). Ponadto, „Flemoklav” instrukcji zaleca stosowanie z zakażeniami dolnych częściach dróg oddechowych (COPD, zaostrzenia przewlekłego zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, nabyte w środowisku), tkanek miękkich skóry, dróg moczowych i nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek i zapalenie pęcherza moczowego, jak również).


Leki przeciwwskazane z mononukleoza zakaźna, aktywności schorzenia wątroby (żółtaczka, w tym) na tle kwasem klawulanowym, amoksycylina historii. „Flemoklav” instrukcja nie jest zalecane w leczeniu białaczki, niewydolność nerek i dzieci w wieku od dwunastu do czterdziestu kilogram masy poniżej (dla tabletek dyspergowalnych 875mg / 125 mg amoksycyliny / kwasu klawulanowego). Leki przeciwwskazane nadwrażliwości na jej składników lub komponentów lub beta-laktamowe (cefalosporyny, penicyliny).

Należy zachować ostrożność przy podawaniu pacjentom z niewydolnością wątroby, niewydolność nerek, schorzeń przewodu pokarmowego (w tym w historii jelita grubego związane z podawaniem penicylina).

"Flemoklav". Instrukcje użytkowania.

Lek (w celu zmniejszenia nasilenia objawów niestrawności) zaleca się na początku posiłku. Tabletkę można żuć. Możesz być połykane w całości z wodą, lub rozpuścić w pół szklanki wody, dokładnie wymieszać.

Zwykle, lek jest przyjmowany przez trzy do czterech dni po ustąpieniu objawów klinicznych. „Flemoklav” instrukcji zaleca stosowanie minimalnego przebieg dziesięć dni w leczeniu zakażeń wywołanych przez paciorkowce beta-hemolityczne zapobiec późnych skutków (glomerulonfrit, reumatyzm). W tym samym czasie, to nie zaleca się przyjmowania leku dłużej niż czternaście dni bez przejęcia kontroli nad funkcjonowaniem wątroby.

Dawki terapeutyczne dla dorosłych i dla dzieci ważących więcej czterdzieści kg – trzy razy dziennie 500/125 mg amoksycyliny / kwasu klawulanowego. Ilość pojedynczej dawki należy przyjmować w odstępach ośmiu godzin w ciągu dnia. W przewlekłych, nawracające infekcje dawka leku Flemoklav powyższe stwierdzenie umożliwia podwojenie.

Dla dzieci w wieku od dwóch do dwunastu lat z ciężarem trzynastu do trzydziestu siedmiu kilogramów rekomendowanych do otrzymania dwadzieścia do trzydziestu mg amoksycyliny i pięć do siedmiu i pół miligramów kwasem klawulanowym dziennie na kilogram. Zwykle ilość leku w czasie u pacjentów w wieku od dwóch do siedmiu lat – 125 / 31,25 mg trzy razy dziennie, od siedmiu do dwunastu – 250 / 62,5 mg zapukać trzy razy. Wybierz aplikację obwód, a ilość leku w jednej specjalisty część koniecznością.

Lek może powodować bóle głowy, bezsenność, niepokój, agresywne zachowanie, nadpobudliwość. Istnieje również niedokrwistość hemolityczna, płytek krwi, trombocytopenia, zapalenie naczyń.

Jako negatywne reakcje są możliwe, bóle brzucha, wzdęcia, nudności (w większych dawkach), biegunka i inne objawy.

Zwykle działania niepożądane są odwracalne w przyrodzie i ustępowały samoistnie po przerwaniu leczenia.

Aby zapobiec specjalisty dysbioza może przepisać leki, aby pomóc przywrócić mikroflorę.

Przed zastosowaniem leku „Flemoklav” niezbędnej do uważnie podsumowanie, należy skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się wszystkich oczekiwanych skutków ubocznych.