820 Shares 2179 views

Chcesz dobrze spać? Następnie dodaj do swojej diety 23 produkty

Jest wiele rzeczy, które mogą poprawić sen, na przykład kąpiel pianową lub decyzję o spaniu bez ubrania. Jednak dieta może mieć również wpływ na sen. Oto lista artykułów, które pomogą Ci poprawić jakość snu.


Wołowina

Wołowina zawiera dużo kwasu tryptofanowego, który uczestniczy w procesie naturalnej produkcji melatoniny. Jest to hormon, który pomaga naszemu organizmowi regulować sen. Ponadto, wołowina zawiera również witaminę B 3 i żelazo, która pomaga złagodzić lęki.

Tuńczyk

Ta ryba jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3, które są przydatne do regulacji cyklu snu i snu.

Łosoś

Łosoś zawiera również omega-3, co sprawia, że jest idealnym miejscem na kolację, jeśli chcesz odpocząć.

Halibut

To inna ryba, w której wiele Omega-3 będzie powściągliwe.

Dynia

Dynia powinna być używana nie tylko na Halloween. Może to być superfood na spanie, ponieważ zawiera dużo wapnia, magnezu, omega-3, miedzi i chromu. Wszystkie te składniki przyczyniają się do poprawy snu.

Szparagi

Szparagi zawierają witaminę B, wapń i magnez, co sprawia, że jest idealnym naczyniem dla kolacji.

Buraki

W tym warzywa jest dużo wapnia i magnezu, które wielu ludzi brakuje w ciele. Niedobór tych elementów prowadzi do zaburzenia struktury snu.

Karczochy

Jeśli trudno jest zasnąć, spróbuj dodać karczochy do swojej diety. Są pełne żelaza, które pomaga złagodzić niepokój.

Algi

Spożywanie wodorostów, które jest bogatym źródłem tryptofanu, może pomóc Ci zasnąć przez całą noc.

Awokado

Okazuje się, że tosty z awokado podczas kolacji mogą pomóc lepiej zasnąć w nocy. Zawiera wiele witamin z grupy B, które pomagają regulować sen.

Zieleń

Zielone liście, takie jak szpinak czy chińska kapusta, wypełnione są witaminami z grupy magnezu i grupy B, które pomagają poprawić sen.

Brokuły

Brokuły zawierają dużo żelaza, ale to nie jest jego jedyna zaleta. Okazuje się, że to warzywa pomagają wyeliminować kofeinę w ciele, co może uniemożliwia zasnąć.

Fasola

Rośliny strączkowe obejmują fasolę, soczewice, soję i groch. Są bogate w witaminy z grupy B i kwas foliowy, dlatego przyczyniają się do regulacji serotoniny.

Migdały

Migdał jest wypełniony substancjami odżywczymi, które przyczyniają się do zdrowego snu, w tym Omega-3, witamin z grupy B, magnezu i wapnia.

Orzechy włoskie

Stosowanie orzechów włoskich pomoże Ci spać znacznie lepiej, ponieważ zawierają one tryptofan, wapń, magnez i selen. Można je jeść oddzielnie lub dodać do sałatek i przekąsek.

Owies

Regularne płatki owsiane z owocami i orzechami pomogą Ci pozostać w pełni. Ponadto owies zawiera dużo miedzi, co wiąże się z poprawą jakości snu.

Gryka

Podobnie jak owies, kasza gryczana zawiera miedź i włókna, które pomagają regulować poziom cukru we krwi i sen.

Jogurt grecki

Jogurt grecki jest szczególnie przydatny dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem. Zawiera probiotyki, które mogą wpływać na produkcję melatoniny.

Niskotłuszczowy ser twarogowy

Jeśli chcesz zjeść przekąskę późno w nocy, lepiej wybrać niskotłuszczowy twaróg. Oczywiście, przed pójściem spać lepiej nie jedz w ogóle, aby nie zmusić organizmu do rozpoczęcia całego procesu trawienia. Ale w ekstremalnych przypadkach, preferuj ser cottage, ponieważ zawiera wysoki poziom tryptofanu.

Banany

Zawierają dużo magnezu, co pomaga regulować cykl snu.

Wiśnie wiśnie

Te jagody zawierają największą ilość melatoniny w porównaniu z innymi owoce.

Kiwis

Kiwi pomaga naszemu organizmowi wytwarzać serotoninę, co wpływa na nastrój.

Herbata ziołowa

Herbaty ziołowe mogą pomóc Ci zrelaksować się przed pójściem spać. Wybierz lawendę lub rumianek, który ma najsilniejszy efekt kojący.