224 Shares 3332 views

Zapalenie zatok – zapalenie zatok jest …: objawy i leczenie. Antybiotyki na zapalenie zatok

Zapalenie zatok są nazywane zapalenie zatok. Jest grupą chorób, nazwa każdej z nich w zależności od lokalizacji infekcji u danego zatokowego. Niniejsza publikacja poświęcona jest kwestii, takich jak objawy zapalenia zatok u dorosłych, w leczeniu tej choroby, zwłaszcza u dzieci, a to powoduje chorobę.


Co to jest zapalenie zatok

Zapalenie zatok – zapalenie zatok przynosowych i nosa, zwany także zapalenie zatok. Zakażenie w tym przypadku może powodować bóle głowy, ciśnienie w oczy, nos, policzki, lub po jednej stronie głowy. Zapalenie zatok u dorosłych mogą również wystąpić kaszel, uczucie zatkanego nosa, duszność i ból w gardle. Zapalenie zatok, objawów i leczenia, które są uważane za nieco dalej dzieli się na dwie główne kategorie – ostrych i przewlekłych. Zapalenie zatok jest dość powszechne.

Ostre zapalenie zatok trwa zwykle nie więcej niż 7-8 tygodni i występuje w odstępach co dwa do trzech razy w roku, za każdym razem trwały około dziesięciu dni. Istnieje wiele leków, które są skuteczne w zwalczaniu ostrego zapalenia zatok. Pomyślne czasie leczenia i zapobiega uszkodzeniu błony śluzowej nosa i zatok czaszki blisko siebie. Przewlekłe zapalenie zatok zwykle trwać dłużej niż dwa miesiące. Ich nasilenie występuje z częstością od czterech do pięciu razy w roku, a objawy mogą być przechowywane przez okres dłuższy niż 20 dni.

Anatomia zatok

Ludzkie czaszki nosa składa się z czterech par, które tworzą wydrążone kości zatok. Zmniejszają ciężar czaszki, pozwalają głos rezonować, przyczyniają się do ocieplenia.

Cztery główne pary zatok obejmują:

 • czołowy;
 • szczękowej;
 • zatok sitowej;
 • klina.

Powierzchnia zatokach przynosowych śluzówki pokryte komórkami zaopatrzone włosków. Są złapać bakterie i cząstki pyłu spadają podczas wydechu.

przyczyny

Ostre zapalenie zatok zazwyczaj rozwija się ze względu na spadek infekcji wirusa w górnych drogach oddechowych. Jednakże różne alergeny i zanieczyszczenia mogą powodować ostre zapalenie zatok. Zakażenia wirusowe uszkodzenia komórek tkanki zatok i prowadzi do stanu zapalnego. Tkanki zapalnej, zagęszczony, kanał nosowy jest zawężony. Taka przeszkoda dalszego zakłóca naturalnego procesu oczyszczania i usuwania bakterii i zanieczyszczeń, więc SKOPJE bakterie mnożą i wpływają na błonę śluzową zatok. Powoduje to, że objawy zapalenia zatok u dorosłych i dzieci, z alergenów i pyłu może dawać podobny efekt.

Jakie mikroorganizmy powodują zapalenie zatok?

Bakterie, które najczęściej prowokują zatok:

 • Streptococcus Streptococcus pneumokokowe zapalenie płuc;
 • złoty Staphylococcus aureus Staphylococcus ;
 • Haemophilus influenzae pałeczkami grypy, albo trzpień Pfeiffer
 • Gram dwoinka Moraxella catarrhalis.

Grzyby są również coraz częściej stają się przyczyną przewlekłego zapalenia zatok, szczególnie u osób z chorobami, które osłabiają układ odpornościowy: AIDS, cukrzycy i białaczki.

Objawy

Tak, zapalenie zatok – stan, w którym zapalenie zatok i problemy z oddychaniem. Zaburzenia układu oddechowego, co z kolei prowadzi do spadku energii człowieka i stworzyć ogólne poczucie choroby w ciągu kilku dni.

Przewlekłe ropne zapalenie zatok – obecność długoterminowy zapalenie zatok, które od czasu do czasu w określonych warunkach, na skutek zjawiska zaostrzenia. Przewlekłe zapalenie zatok znacząco obniża poziom energii osoby, podważając normalnego stanu, zdrowie. Objawy przewlekłego zapalenia zatok obejmują brak wolnego i pełnego oddychania z powodu niedrożności zatok. W rezultacie, tlen wchodzi do płuc jest mało, ludzie zmęczeni, zawroty głowy obserwowane. Objawy te mogą towarzyszyć pojawienie się tępy ból głowy.

Podczas ostrego zapalenia zatok mogą być zaangażowane gorączka, silne bóle głowy, czasami prowadzi do wymiotów. Najczęściej jedna z zatok jest głównym, bardziej zaognione. Jeśli infekcja rozliczane w zatoce klinowej, zapalenie zatok, jest w kształcie klina, co jest bardzo trudne do zdiagnozowania. Ten rodzaj choroby objawia tępe bóle głowy, które mogą trwać przez kilka dni z rzędu.

Kraty zapalenie zatok – zapalenie zatok przynosowych, które znajdują się w przedniej, środkowej i tylnej części kości sitowej. Objawy tej postaci zapalenia zatok – ból w okolicach oczu i skroni. Jest zatkany nos i niezdolność do oddychania, który jest wspólną cechą wszystkich typów zapalenia zatok. przekrwienie błony śluzowej nosa, gorączka, ból gardła, uczucie nudności często przejawia grzybicze zapalenie zatok. Objawy i leczenie choroby, która zależy od zatok zaangażowane są w proces zapalny, a co forma zapalenia zatok, – przewlekłe lub ostre.

Objawy ostrego zapalenia zatok

Poniższa tabela podsumowuje główne objawy ostrego zapalenia zatok, dla każdego rodzaju choroby. Warto zauważyć, że w przypadku ostrego zapalenia zatok charakteryzuje się ciężkimi przekrwienie błony śluzowej nosa i bóle głowy.

Odmiana ostrego zapalenia zatok

objawy charakterystyczne

poszatkowana

przekrwienie błony śluzowej nosa, śluz kapiącą do gardła za nos, gorączka, ból lub ciśnienia w wewnętrznym kąciku oka, ból głowy, uczucie bólu i wzrost ciśnienia z kaszlem, napięcie, lub leżącej.

szczękowej

Ból w policzkach, wokół oczu lub w górnych zębów, zaczerwienione i opuchnięte kości policzkowe, ból i ciśnienie wzmacniany przez przechylanie lub pozycji pionowej, wydzielina z nosa, gorączka.

Fronty

Silne bóle głowy w czole, gorączka, wydzielina z nosa, ból stanie się silniejsze pozycji leżącej i pionowo.

klinowo

Głębokie bóle tyłu i bliżej górnej części głowy, gorzej gdy pochylając i gdy leży na plecach, podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, katar.

Objawy przewlekłego zapalenia zatok

Poniższa tabela opisuje główne charakterystyczne objawy różnych rodzajów przewlekłego zapalenia zatok.

Rodzaj przewlekłego zapalenia zatok

objawy

poszatkowana

Przewlekły katar, duszność i dyskomfort, ból pojawia się rano i podczas noszenia okularów, często nie ma nieświeży oddech i ból gardła.

szczękowej

Dyskomfort, a ciśnienie w strefie poniżej oczu, przewlekłe bóle zębów, nadwrażliwość zębów, nasilony kaszel w nocy.

Fronty

Uporczywy ból w czole, wydzielina z nosa.

klinowo

Wysięk z nosa i częste bóle głowy.

leczenie

Leczenie przewlekłego zapalenia zatok mogą być osiągnięte przez stosowanie antybiotyków, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z ich skutków ubocznych i wiarygodnych wyborów i czasu trwania lekarza recepcji. Istnieją różne metody i zabiegi, które pomagają złagodzić dyskomfort spowodowany zapaleniem zatok. Na przykład, usuwanie wydzielin z zatoki oczyszcza jamy nosowej i przywraca normalne oddychanie.

Soli do płukania nosa jest najbardziej znane i najstarszą metodą leczenia jest ostre formy choroby. Zapalenie zatok – patologia, z którego można również pozbyć korzystając wdychania. Leczenie zapalenia zatok, tarcia, klin i bakteryjnego zapalenia zatok powinny być podejmowane wyłącznie na receptę i zalecenia ENT. Antybiotyki na zapalenie zatok mianowany również lekarza.

Wskazówki i popularną metodą leczenia zapalenia zatok

Pij dużo czystej wody i gorącej herbaty ziołowej. Wdychać pary stępieniu pojemnika wody lub bulionu rumianku, kory dębu lub szałwia przez 10 minut dziennie – jest skutecznym środkiem Jeśli przewlekłe zapalenie zatok. Opinie mówią, że korzystny wpływ zapewniając gorący prysznic i regularnych kąpieli. Wszystkie te metody pomagają drenaż śluzu i ropy z zatok.

Od leków skutecznie wydalić śluz z dróg oddechowych ułatwia usuwanie „Gvayfenezin”. Można również łączyć leki obkurczające błonę śluzową oraz leki na przeziębienie. Pomóc złagodzić ból leki przeciwbólowe, takie jak „Asibuprofen”, „aspiryna”, „Andnaproksen”. Oni nie tylko łagodzi ból, ale także zmniejszyć stan zapalny. Dobrze sprawdzonym lekiem „paracetamol”, którego akcja ma na celu łagodzenie bólu i przezwyciężyć gorączkę.

Zapalenie zatok u dzieci

Przewlekłe zapalenie zatok u dziecka przynosi znaczny dyskomfort jako niezdolność do oddychania – jest to jeden z najgorszych państw. Dodatkowo, pojawienie się objawów ból głowy i uczucie ciężkości w twarz powodując dziecka stałą poczucie złym samopoczuciem, i zmęczenie. Ostre zapalenie zatok diagnoza nie jest trudne, ale często jest mylona z przeziębieniem. Leczenie zapalenia zatok u dzieci powinno być prowadzone ściśle według zaleceń lekarza. Od siebie może tylko zaszkodzić, powodując rozwój przewlekłych postaci zapalenia zatok.

Objawy zapalenia zatok u dzieci często są podobne do tych u dorosłych, ale czasami bóle głowy i duszność mogą być bardziej dotkliwe. Leczenie zapalenia zatok u dzieci jest ustalana przez lekarza na podstawie objawów i diagnostyki. W tym przypadku, operacja nie jest zalecane dopóki podstawowych technik nie przyniesie pozytywne rezultaty i sukces. Antybiotyki na zapalenie zatok u dzieci nie jest zalecane jako sposób leczenia, ponieważ mogą one zaszkodzić organizmowi raczkujący. Jednakże lekarz prowadzący może przepisać jeszcze dopuszczalne środki bakteriobójcze, w razie potrzeby. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do zapalenia zatok, zakażenie, w którym zostały wywołane przez patogeny bakteryjne.

W przypadku ciężkich objawów lekarz może przepisać leki przeciwhistaminowe i leki obkurczające błonę śluzową, aby dziecko stało się łatwiejsze oddychanie. Zapalenie zatok spowodowane przez infekcję wirusową w większości przypadków ustępują samoistnie, bez wdawania się w postaci przewlekłej. W domu, można również spróbować użyć ciepły kompres na obszarze zatok.

Unlive

Pomimo faktu, że zapalenie zatok nie jest uważany za zagrażające życiu, jeszcze kiedy nieaktywnej, on przynosi wiele bólu i dyskomfortu. Proste zmiany stylu życia mogą pomóc dziecku odzyskać zdrowie szybszy oddech wolny i radzenia sobie z bólem. Oto kilka wskazówek, które będą pomocne.

Używać nawilżacza w domu i zachować wilgotność 40-50%. Zapobiega to powstawaniu suchego powietrza, który podrażnia zatok nosowych. Utrzymania w czystości. Regularne czyszczenie na mokro i przewietrzyć pomieszczenie. Naucz dziecko, aby przestrzegać zasad higieny osobistej.

Jeśli palisz, znaleźć siłę do porzucenia szkodliwych i negatywne nawyki. Bierne palenie przedostawaniu błony śluzowej nosa i zatok i płuc może pociągać za sobą nie tylko występowanie zapalenia zatok, ale inne, bardziej poważne problemy zdrowotne.

Staraj się ograniczyć dostęp dziecka do różnych bodźców alergenów dróg oddechowych i środowiskowych, szczególnie we wczesnych etapach jego życia. Niektóre pokarmy mogą nasilać objawy zapalenia zatok, takie jak zimne napoje.

leczenie wdychanie

W tradycyjnej medycynie naturalnej do leczenia zapalenia zatok w pierwszej kolejności, być może, są wdychane. Może oddychać powyższe rozwiązania różnych leków i żywności w gorącej wodzie. Mamy listę najbardziej skuteczne:

 • suchego mentol;
 • Ziemniaki ugotować;
 • rumianku;
 • herbatki ziołowe i lawenda matka i macocha;
 • krwawnika;
 • babki;
 • Nalewka propolis;
 • Dziurawiec;
 • zwykła soda do pieczenia;
 • liście eukaliptusa i olejek eukaliptusowy 3-4 kropli na 1 litrze wody;
 • miód naturalny kwiat.

Okłady i maści

Do okładów, które są również przydatne, można użyć zmiękczonej gorącej wosk pszczeli, zmiażdżony czosnek, rzodkiewki lub owinięte w gazę. Jest również możliwe, aby przygotować krople do nosa naturalnych narzędzi, takie jak miód aloesowa sok, nalewki oleju rozmarynu, brzozy, smoły oczyszczonej mieszaniny herbaty i eukaliptusowy nalewki.

Powierzchnia zatok mogą być smarowane, mieszanin i maści domowych przygotowane. Najlepsze są te kompozycje:

 • sól morska i trzewnej tkanki tłuszczowej;
 • olej roślinny, wosk i propolis;
 • alkohol nalewka z liści aloesu, glistnika i papryką;
 • miód, sok z cebuli i olej roślinny.

Wszystkie te środki folk są skuteczne i użyteczne podlegają tylko instrukcjami lekarza w podstawowych aplikacjach kierunkowych i terapii regularność.