466 Shares 9806 views

Jak zakładać robaki krwi na mormyshku. Jak umieścić krwawnika na haku

Nawet doświadczeni wędkarze często zastanawiają się, jak zasadzić jokera na mormysku w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę potencjalnej zdobycz. Prawdziwym problemem jest potrzeba początkujących, którzy nie znają cech zimowych połowów. Spójrzmy na to, jak nałożyć na mormyshku krwawe krwawienie na różne sposoby.


Jaki powinien być haczyk?

Złapanie mormyshke z krwawą jest trudnym zadaniem, ponieważ taka przynęta może szybko stać się nieprzydatna przy wyborze złego haka. Aby uniknąć problemów, w celu złapania należy wybrać najbardziej ostre, cienkie produkty.

Ogromna końcówka może spowodować obrażenia przynęty, których zawartość wycieka nawet przed włożeniem do otworu. Nie jest jednak konieczne, aby wybrać zbyt duży mormyski na złapanie na krwioobiegu, ponieważ nie tylko zostaną one źle zatrzymane przez przynętę, ale również liczba łupin drapieżnych znacznie wzrośnie.

Standardowy sposób sadzenia

Najprostszym rozwiązaniem, które będzie niezawodnie utrwalić krew na haczyku, jest penetracja końcówki obszaru między głową a resztą ciała. Ta metoda może być sadzona jako jedna przynęta, a cały ciąg.

Metoda jest przeznaczona do ekstrakcji, która woli ssać kilka wiszących przynęt. Mając niewielką aktywność ryb, rozwiązanie to można poprawić, obejmując punkt haka.

Jak zasadzić krew na mormyshce na głowie?

Uniwersalna, wysoce skuteczna metoda przynęty pojedynczej przynęty: haczyk jest zaciskany między kciukiem a palcem wskazującym z jednej strony, drugi trzyma głowę w górę, w której trzyma się kleszcza. Punkt przechodzi przez ciało przynęty, ale nie przebije. W rezultacie, krwinek powinien zawisnąć nieco z haka.

Wyroby pończosznicze

Jak założyć marskość na mormyshce, jeśli masz do połowu, która jest mała w wielkości? W tym przypadku opcja ta przyniesie pomoc do larwy, która zostanie przybity przez magazyn.

Na początku, krwioobieg jest przebity przez punkt w obszarze głowy. W tym przypadku sting patrzy na ogon przynęty. Bardzo ostrożnie, z niespieszonymi ruchami palców, larwa ciągnie się na haku. Część wisząca jest zminimalizowana do wartości granicznej, ale sting nie jest wycofywany z ciała na zewnątrz. Gdy dowiedzieliśmy się, jak umieścić krwiożerców na mormam w ten sposób, zobaczysz, że mała ryba nie ma niczego, jak chwycić miniaturowy haczyk wraz z przynętą.

Szybkie uderzenie

Opisane metody wymagają pewnej zręczności rąk i względnego powolnego działania. Jak jednak sadzić robaki krwi na mormyshku na szczycie gryzienia, kiedy produkcja ma prawdziwy zhor? Czasem złożona sekwencja działań nie pozwala na zamrożenie palców. W takich sytuacjach losowa przynęta przychodzi na ratunek.

Kula potworów ściska się między palcami. Co więcej, punkt ten jest kilkakrotnie śledzony przez larwy, łączący zarówno pojedyncze okazy, jak i odarte części. Dzięki dobrej gryzieniu potencjalna ekstrakcja reaguje na takie przynęty nie gorsze niż przy starannym sadzeniu.

Metoda sportu

Zaleca się, aby wędkarze, którzy biorą udział w konkursach wspinaczki lodowej, zrozumieli, w jaki sposób umieścić na haczyku tęczówkę krwi na haczyku. Metoda ta gwarantuje obecność gryzienia podczas polowania na ryby o dowolnej wielkości.

Punkt mormyski jest wprowadzany do ciała larwy w okolicach piątego szóstego pierścienia (środek ciała). W tym przypadku stinger pozostaje w środku przynęty. Hak powinien wyglądać w kierunku ogona lub głowy przynęty. Punkt powoli przesuwa się, aby nie uszkodzić ciała krwiożercy.

Zadev "na pas"

Pod wieloma względami sposób sadzenia jest podobny do poprzedniego. Motyl również przechodzi przez środek. Jednak punkt jest na zewnątrz, pozostawiając ogon i głowę larwy zwisające.

Po wymyśleniu, jak nacisnąć krwawiący na haczyku chwytając ciało "na pas", można znacznie przyspieszyć proces chwytania kijka, karalucha lub okoń w czasie aktywnego gryzienia. Znajdujący się w tej formie przynęty jest niezwykle atrakcyjnym traktem dla powyższych ryb.

Jak w ten sposób zarabiać krew na mormyshku i haczyku, jeśli ekstrakcja zachowuje się stosunkowo biernie? Aby podrażnić apetyt podwodnych mieszkańców, zaleca się kilkakrotnie obsadzić larwy.

Dysza do dużych ryb

Podczas polowania na produkcję na dużą skalę, na przykład, gdy łapiąc leszcz, uciekaj się do korzystania z wolumetrycznych grup krwawników, które są zamocowane na haczyku z własnymi mankietami. Aby przymocować przynętę do mormyshke, należy poczekać na małe kawałki sutków.

Możesz to zrobić w ciągu kilku sekund. Wystarczy przelać gęstą wiązkę larw do pierścienia, a następnie zahaczyć za pomocą haka. W tym przypadku wielkość sprzęgła i rozmiar punktu nie odgrywają znaczącej roli, co wydaje się być oczywistą zaletą podczas połowów dużych ryb.

Przyspieszenie procedury pozwala na produkcję specjalnego domowego urządzenia. Weź pustą przezroczystą skrzynkę długopisu. Końcówka jest przycięta starannie nożem na stożku. W rezultacie powinien powstać specjalny spiczasta czerpak.

Pierścień gumowy rozciąga się na korpusie uchwytu i znajduje się w pobliżu ostrej części. Duża garść larw jest zbierana przez larwę, po czym mankiet jest ciągnięty razem, jednocześnie chwytając przynętę.

Po spędzeniu około godziny na przygotowanie pierścieni gumowych, rybak dostaje możliwość połowu w pełni, licząc na największy połów. W niektórych przypadkach, po spożyciu przynęty, mankiety pozostają na swoim miejscu. Dlatego mogą być wielokrotnie używane w kilku podejściach.

Przydatne zalecenia

Co nie powinno się zapominać, jeśli zdecyduje się złapać na krwiożerców:

  1. Wolisz dać cienkie haczyki. Grubość, która pozwoli na starannie wysadzoną przynętę, jest łatwa do określenia wizualnie.
  2. Połowy powinny być świeżą krwią. Określenie jakości może być kolorem. Dobrym larwom wyróżnia się jasny odcień, aktywnie mieszający. Stała przynęta ma nudny kolor, nie świeci się na słońcu i szybko przyciemnia.
  3. Zaleca się zmianę krwi po każdym udanym ukąszeniu. Ta przynęta jest niezwykle delikatna. Dlatego też każdy kontakt spowoduje jego uszkodzenie.
  4. Przynęta powinna wyglądać naturalnie pod wodą. Dlatego przy pierwszej okazji trzeba ukryć grubę mormyski.

Ostrożność ryb najlepiej przyciąga tłuszczowa, aktywna przynęta. Najbardziej skuteczna jest przynęta, wytworzona z ciężkiego pęczka krwinek i kilku gąbek.

W końcu,

Często wartość połowu dla metody połowu pod lodem jest określana w ciągu kilku sekund. Dlatego ważne jest, aby wędkarze amatorscy opanowali kilka sposobów sadzenia krwi, co pozwoli im szybko zmienić przynętę i niemal natychmiast wysłać ją do stawu. Opóźnienie po złapaniu ryb lub gryzienia może prowadzić do wyjazdu stada na dalekie odległości.

Krwawodzioba powinna być zawsze pod ręką. To nie przypadek, że każdy doświadczony rybak używa własnej, najbardziej dogodnej opcji do przechowywania przynęty. Ktoś wygodnie zlokalizować motel na lodzie, inni wciągają zbiornik z larwami na tuleję kurtki lub krawat do kolana.