166 Shares 3681 views

Roztwór nadmanganianu potasu (nadmanganian potasu): zastosowanie i środki ostrożności. 3% i 5% roztwór nadmanganianu potasu

Roztwór nadmanganianu potasu, znany jako roztwór nadmanganianu potasu, od dawna używane w leczeniu wielu chorób. Są uciec od żywności i zatrucia alkoholowego i wypalić ranę zdezynfekować, można go przygotować kąpiel do kąpieli niemowląt. Sekret ten tani, ale takie skuteczne narzędzie? Jak przygotować i wdrożyć rozwiązanie, aby zapobiec oparzenia?


Krótka informacja na temat przygotowania

Nadmanganian potasu jest dobrze kryształy purpurowa (prawie czarny) w kolorze. Są one łatwo rozpuszczalne w ciepłej wodzie, przekształcenie go w sposób zależny od stężenia jasnoróżowego lub jasnym kolorze fioletowym. W kręgach naukowe dotyczące substancji dalej nadmanganianu potasu lub sól potasowa kwasu manganu.

Ten silny utleniacz, który jest w stanie skutecznie odkazić różnych tkankach ludzkich. Bardziej stężony wodny roztwór nadmanganianu potasu odgrywa antyseptyczny. Ma opalania i kauteryzują działania. Zbyt stężony roztwór może powodować oparzenia skóry.

aplikacja wewnętrzny

Do stosowania wewnętrznego roztworu nadmanganianu potasu przedstawiono tylko ostrego zatrucia. Jego efektywność w tym przypadku, ze względu na fakt, że w kontakcie z cieczą z białek wytwarzanych przez ciało człowieka, aktywny tlen jest zwolniony. On jest burza mikrobów. Tak więc, w kontakcie z roztworem nadmanganianu potasu w narządów trawiennych jest procesem przechodzenia niebezpiecznych substancji chemicznych w postaci nie są niebezpieczne.

Ponadto użyteczne w przypadku ostrego zatrucia z inną cechą potasu – jego zapachu. Pozwala to znacznie szybciej i łatwiej wywoływać wymiotów w celu oczyszczenia żołądka. Gdy roztwór pije nie powinny biec oczyszczanie żołądka. Lepiej jest na chwilę, by dać mu pokazać swój efekt.

Dla płukanie żołądka niezbędne jest przygotowanie bardzo słaby roztwór nadmanganianu potasu, przy czym stosunek substancji czynnej do wody wynosi od 0,01: 0,1 100: 100. W praktyce trudno jest zachować dokładne proporcje, ale można skupić się na takie czynniki, jak liczba ziaren i koloru. Na litr wrzącej wody zwykle 3-4 kryształ nadmanganianu potasu. Jeśli nawigacja w kolorze roztworu, po rozpuszczeniu w cieczy powinny być jasnoróżowe proszek.

aplikacja zewnętrzna

Nadmanganian potasu jest bardzo szerokie zastosowanie zewnętrznych. Traktowali rany i oparzenia. Przy tym stężeniu w roztworze nie powinna być większa niż 0,5%, co odpowiada wyglądu koloru czerwonego wina. Skuteczne zastosowanie nadmanganianu potasu chorób jamy ustnej i gardła. Wypłukać w takich przypadkach jest konieczne dla uzyskania tego samego roztworu, który jest stosowany wewnętrznie w przypadku zatrucia.

Ta sama ciecz może być myte lub oczy spojówek trafiony małych ciał obcych. chorób ginekologicznych i urologiczne czasami towarzyszy strzykawką lub mycia za pomocą nadmanganianu potasu słabą koncentratu. Jednak w tym celu, dzisiaj istnieje wiele bardziej specjalistyczny sprzęt.

Wrzody i oparzenia na powierzchni skóry leczy się stosując stężony płyn. Do leczenia skóry, wysypka powlekane ospę wietrzną, stosowanie najsilniejszy dopuszczalne do leczenia 5% roztworem nadmanganianu potasu. Po zamknięciu zmian przyspieszające skórę pacjenta oczyszczania podajniki odbiorcze przedstawiono słabym roztworem nadmanganianu potasu. Silne mieszaninę nadmanganianu potasu, wrzody wywierają nacisk przetarł dziennie u pacjentów. Słaby roztwór można traktować nawet małych nacięć lub szczelin w skórze do dezynfekcji i szybkiego gojenia.

nadmanganian potasu w pediatrii

Wiele matek do opieki dla swoich dzieci, również z użyciem roztworu nadmanganianu potasu. Najczęściej jest dezynfekowana wody do kąpieli dziecka. Silniejszy koncentrat można smarować dziecka przewód opróżniania. Stosowane rany 5, 4 i 3% roztworem nadmanganianu potasu. Aż do opóźnionego gojenia pępowinowej dodanie nadmanganianu potasu w wodzie do kąpieli dziecku koniecznością. Ale to powinno być wykonane z najwyższą ostrożnością.

W żadnym przypadku nie można wlać bezpośrednio kryształy nadmanganianu potasu w kąpieli. Tak, będą one bardzo trudne do całkowitego rozpuszczenia. I to jest obarczona give dziecka oparzenia skóry lub błon śluzowych. należy najpierw dokonać Szkarłatny koncentrują się w szybie, a następnie ostrożnie opróżnić go przez kilka warstw gazę. I dopiero po tym, upewniając się, że nie kryształ nie spadł, wlać roztwór do kąpieli dla niemowląt.

Dziś przeprowadziliśmy wiele dyskusji na temat tego, czy to jest w stanie słabym stężeniu substancji do dezynfekcji wody w wannie dziecko. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego wykorzystania funduszy nie można znaleźć w instrukcjach obsługi. Wielu doświadczonych pediatrów uważają, że jest ogólnie niepraktyczne. Niemniej jednak, przygotowanie kąpieli nadmanganianem potasu dla niemowląt jest nadal aktywne praktykowane. Takie doświadczenie jest przekazywane z pokolenia na pokolenie.

środki ostrożności

Pamiętaj, że roztwór nadmanganianu potasu nie jest całkowicie bezpieczna. Ważne jest, aby pamiętać, że kontakt ze skórą lub błoną śluzową każdego kryształu narządów nerastvoronnogo nadmanganian potasu, – do 100% wypalenia.

W celu zbadania ziarn otrzymanego roztworu należy wlać do pojemnika szklanego. Ważne jest, aby brać pod uwagę właściwości chemiczne kryształów nadmanganianu potasu w czasie przechowywania. Ten pozornie nieszkodliwy proszek jest podatny na samozapalenie lub nawet wybuchu. Dlatego nigdy nie należy dokonywać żadnych manipulacji z nich, zmieszane z innymi substancjami lub utrzymać się na słońcu.

Skąd nadmanganian potasu?

W ostatnich latach wiele do czynienia z faktem, że nadmanganian potasu trudno było znaleźć w aptekach. Nawet jeśli masz szczęście, aby znaleźć to, że nie można kupić bez recepty. Zanikiem środka terapeutycznego w aptekach obejmujących zaostrzenie warunków przechowywania. Jednak głównym powodem jest fakt, że od 2007 roku rząd Federacji Rosyjskiej ogłoszonego Znany nadmanganian potasu narkotyków. Ale dlaczego?

Po pierwsze, rząd zdecydował, że nadmanganian potasu, może być stosowany do wytwarzania materiałów wybuchowych. Są to na karb tego, że sól potasową ma zdolność do samodzielnego zapalić się i eksplodować. Z tego powodu może być używany do celów terrorystycznych. Doświadczenia wykazały, że w przypadku eksplozji dość proste materiału ciernego z cząstek metalowych. Po drugie, nadmanganian potasu, można stosować do wytwarzania leków.

Na szczęście, nie było całkowite zniknięcie z rynku roztworem nadmanganianu potasu, który jest uważany za jedną z najbardziej antyseptyczny. Stało się trudniej dostać, ale nadal możliwe. Wiele na własnym doświadczeniu, że jest to jeden z najlepszych środków do leczenia wszelkiego rodzaju ran, leczenie gardła, jamy ustnej, ginekologicznych i urologicznych niektórych problemów i dezynfekcji wody dla niemowląt kąpielowych. Mieć go w swojej apteczce, wielu uważa, że ich obowiązkiem.