372 Shares 6986 views

Statyczne ćwiczenia dla rozwoju mięśni

Statyczne ćwiczenia – to ćwiczenie pod którym cały ciężar spada na mięśnie, a ludzkie ciało i kończyny pozostają nieruchome. Konieczne jest przeprowadzenie takich ćwiczeń dla wszystkich grup mięśni, pomoże zwiększyć masę mięśniową.


Statyczne ćwiczenia mogą być zalecane dla ludzi, którzy mają zapalenie stawów, a ci, którzy niedawno przeszli operację. Ponadto, taka forma pozwala na wsparcie gimnastyka długotrwałego braku dostępu do sprzętu sportowego i symulatorów.

Procesy zachodzące w mięśniach na statyczne

Jeśli jesteś w trakcie wykonywania ćwiczeń statycznych nie są uruchomione na pełnych obrotach, które są wykorzystywane czerwonych włókien mięśniowych, które szybko zastępuje organizmu tkankę tłuszczową. Dlatego statyczne ćwiczenia, między innymi, pomoże Ci schudnąć.

Jeśli robisz ćwiczenie z pełną siłą, że włókna mięśniowe są wykorzystywane biały. Takie gimnastyka sprzyja masy mięśni, zwiększenie objętości.

Prawidłowe wykonanie ćwiczeń statycznych

Przede wszystkim, przed przystąpieniem do ćwiczeń statycznych, należy rozgrzać dokładnie. Siłowe ćwiczenia statyczne są zwykle wykonywane przy użyciu własnego ciężaru ciała. Dla rozwoju czerwonych włókien mięśniowych należy wykonywać ćwiczenia siłowe lub asany gimnastyka statyczne.

Podjęcia niezbędnych pozycję ciała i są w niej tak długo, jak pojawi się charakterystyczne uczucie pieczenia w mięśniach. Po kilku sekundach po wystąpieniu to, ćwiczenia powinny być kompletne. Oddychanie powinno być rytmiczny. Wykonaj to ćwiczenie może być w kilku podejściach w odstępach co minutę. Ćwiczenia dla rozwoju czerwonych włókien mięśniowych są przeprowadzane na pół gwizdka.

Dla rozwoju włókien mięśniowych białych najlepiej nadają się do zewnętrznego pokonania oporu ćwiczenia statyczne. Na przykład, starają się „przenieść” do ściany, aby wywrzeć maksymalny wysiłek. Maksymalne naprężenie nie może trwać dłużej niż 15 sekund. Podczas podejścia oddychania musi być rytmiczny. Musisz wykonać 5-10 podejść z przerwami od dwóch do czterech minut.

Cechy i przeciwwskazania ćwiczenia statyczne

ćwiczenia statyczne pośladki są wygodne w ich wykonanie nie wymaga specjalnego sprzętu. wystarczy ze swoimi pragnieniami. Warto zauważyć, że w różnych chorobach układu sercowo-naczyniowego są zakazane ćwiczenia wymagające wysokiego stresu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, takie ćwiczenia pomogą Ci rozwinąć masę mięśniową.

Zaleca się połączyć ćwiczenia statyczne, aby rozciągnąć mięśnie, które stanowią obciążenie. Trening ten jest idealnym rozwiązaniem dla utrzymania figury jest w doskonałym stanie z ciągłym podróżowaniem i wycieczki.

Przykłady ćwiczeń statycznych

1. Podnieś małe hantle i usiąść, ale nie całkowicie, a około dwie trzecie. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Podczas wykonywania tego ćwiczenia w pracy statycznej zaangażowane mięśnie nóg. Stoisz nieruchomo, ale jest napięcie w mięśniach.

2. Z przystanku leżącego prasie podłoga na pół i pozostać w takiej pozycji przez kilka sekund. W tym przypadku praca statyczna spada na mięśnie ramion i ciała.