717 Shares 6628 views

Włoski napastnik Kościół Alessio

Kościół Alessio to włoski piłkarz występujący w hiszpańskim klubie Atletico Madrid. W tym roku obrócił się 29 lat, ale kariera piłkarza jest już na upadku. Churchy Alessio działa na prawym skrzydle, ale może też grać na lewej flance. Nadal jest używany jako wyciągnięty.


Wczesna kariera

Churchy Alessio urodził się 23 lipca 1987 we Włoszech, grał w piłkę nożną na amatorskim poziomie, aż w wieku piętnastu lat nie dostał się do systemu stolicy "Roma". Tam zobaczył wielkiego talentu, dlatego już jako szesnastoletni chłopiec zadebiutował w dorosłym zespole. W następnym roku grał kolejne dwa mecze, po czym podpisał kontrakt z klubem.

Nie mógł jednak znaleźć miejsca w bazie – w następnym sezonie Churchi pojawił się tylko dwa razy. Dlatego w 2006 r. Alessio został wysłany do "Brescii", gdzie spędził rok. W tym czasie udało mu się wejść na boisko 23 razy, ale nie przegapił jednego celu.

W 2007 r. Wynajęty został powtórzony, ale tylko tym razem Alessio udał się do "Pisy", gdzie już wykazał się znacznie imponującymi wynikami – w 28 meczach odnotowano 10 bramek. Dlatego w 2008 r. Został wysłany do wynajęcia już w klubie wyższej ligi w "Atalanta". Ale tam praktycznie nie poszedł na boisko i przez rok udało się zdobyć tylko 14 meczów.

W następnym sezonie klub postanowił nie dać graczowi dzierżawy i dać mu szansę "Roma". Ale nic naprawdę się nie stało – w 19 meczach Churchi Alessio strzelił tylko trzy bramki, więc latem 2010 r. Za cztery miliony euro został sprzedany "Fiorentina".

Idąc do "Fiorentina"

Jednak w kościele "Fiorentina" przez długi czas nie pozostał – spędził tam tylko dwa sezony, z których każdy zdobył osiem bramek, co nie było imponujące dla przywództwa klubu, bo to zrobił dla 53 meczów. Wkrótce klub zdał sobie sprawę, że popełnił błąd, więc latem 2012 roku gracz został sprzedany do Turynu za 7 milionów euro.

Gra dla "Torino"

W Torino Alessio trwał zaledwie dwa sezony, strzelając tym razem 21 goli w 72 meczach. Ten wynik był jednak zadowalający, ponieważ niektórzy piłkarze zaczęli interesować się piłką nożną, w tym jednym z liderów mistrzostw Hiszpanii, Madrytu "Atletico". W 2014 r. "Materace" zapłacono za włoskie piętnaście milionów euro.

Okres w "Atletico" i wynajem w "Mediolanie"

Jednak w piłce nożnej "Atletico" spędził tylko sześć miesięcy. Pięć razy trenował na boisku i strzelił tylko jeden gol, po czym kierownictwo klubu szybko zawiodło go. W zimie 2015 r. Następną półroczną umowę najmu następowała Alessio Churchi. "Milan" stał się nowym klubem, w którym zawodnik otrzymał kolejną szansę. Nie mógł jednak tego wykorzystać. Pomimo tego, że klub był w silnym upadku i praktycznie nie ma tam konkurencji, Churchy mogła wyjechać przez półtora roku w zaledwie 33 meczach. Co gorsza, strzelił tylko jeden gol.

Wróć do Atletico

W lecie 2016 Churchi wrócił do Atletico, ale wkroczył do klubu z poważnym kontuzją kolana. W obecnym sezonie nie zagrał pojedynczego meczu, ponieważ nadal odzyskuje kontuzję w Mediolanie.