745 Shares 8758 views

Poznaj białą koniczynę, to – straszne!

Clover – jeden z najczęstszych wieloletnich roślin zielnych, co jest bardzo powszechne, to jest dosłownie wszędzie: na łąkach, w lasach, na polu drogi, polany, brzegi lasów. W tej dziedzinie, roślina nie mieszka więcej niż 2-3 lat, a tylko białą koniczynę – 10 lat. Ze względu Poncyria kształt liści jest on nazywany również Shamrock. Ten z roślin z kranu osiągnięciu wysokości 20 cm, oraz w którym silnie rozgałęzionego systemu głównego, który może przenikać do gleby na głębokość 1 metra. Ma krótszą głównej łodygi i długie pędy boczne pełzanie z powodu których jest również nazywany koniczyna biała pełzanie.


Koniczyna należy do rodziny motylkowatych, podrodziny – motylkowatych. Owoce tej rośliny oznacza fasolę z 3-4 małe, w kształcie serca nasion. Kwiatostan – Kwitnące głowicę kulistą z 40-80 lub więcej kwiatów. Barwiony biały corolla, może czasami być kremowy lub różowo. koniczyna biała nie tak wysoka jak czerwony i szef miał mniej niż czerwony. Odpowiednio, rury mają krótszy kwiaty, co tłumaczy obecność licznych pszczół nad łąki kwitnące z koniczyny białej: ich trąba wystarczy, aby dotrzeć do nektaru. Smakowe miód zebrany z koniczyny białej, jest uważana za jedną z najlepszych.

Koniczyna biała najbardziej bezpretensjonalny wszelkiego rodzaju koniczyn. Czuje się dobrze w piaszczystej i gliniaste gleby, lekko kwaśnym lub neutralnym. Higrofilnych może wytrzymać zalanie do 1 miesiąca, ale w tym samym czasie jest bardzo odporna na suszę. Ma dobre zimotrwalosc i odporność na choroby. W latach z dość chłodnym i pochmurnej pogody z deszczem w czasie kwitnienia, koniczyna biała daje więcej pędów niż w latach suchych i gorących. Najlepiej rośnie na obszarach o wilgotnym i chłodnym klimacie. Kwitnie wcześniej niż inne koniczyny – w maju i kwitnie prawie do mrozów. białe nasiona koniczyny dojrzewają wcześnie lub przez połowie sierpnia.

Clover od dawna uważane za doskonałe jedzenie roślin. koniczyny zioło zawiera wiele białek, białka, skrobię, cukier, kwas foliowy, witaminy, włączając karotenu, witaminy C, D, E na pastwiskach oraz łąkach jest uprawiana w składzie mieszaniny trawy z tymotki i rajgras, który poprawia wartość odżywczą paszy. Ponadto, ta okolica nie zezwala zakład do złożenia (z wiatrem, jeśli rośliny są jedynie koniczyna), łatwiej będzie kosić i zbierać nasiona. Pritaptyvanie koniczyny białej pastwiska bydło, nie hamuje roślin, zgodnie z koniczyny czerwonej, przeciwnie, w odpowiednich warunkach, to jest dobry wilgoć, nie umiera, ale nadal rosnąć jako oddzielny zakład, dzięki ich korzenie w węzłach macierzystych.

koniczyna biała Jest znany w medycynie ludowej jako środek wzmacniający, przeciw toksycznym, przeciwbólowy, tonik i gojenia ran. Kwiatostany i trawy są używane w postaci wlewów do herbaty i bólu kości, kaszlowi jako diuretykiem, w chorobach żołądkowo-jelitowe, obrzęk, świnkę jak napotne na przeziębienie, jako środek uspokajający. wyciąg wodny z koszyczków kwiatowych, a także wlewu zakładu jest powszechnie używany do zatrucia, gruźlica płuc, astmy, chorób kobiecych, dna moczanowa, przepuklin. W niektórych rejonach infuzję kaukaskiego koniczyny białej wskazany jest do leczenia i profilaktyki zapalenia poporodowej macicy. Świeże, w postaci zawiesiny, pozostawia służą do zatrzymania krwawienia krwawiących ran, zastosowanie do ropnie, węzłów hemoroidalnych, nowotworów i różne przestępcy.

Suszone i zgniecione kwiaty koniczyny użytku w kuchni jako przyprawa do zup i liści (suchy) – mielono na mąkę i dodać do chleba. Taki chleb staje produkt dietetyczny. Z młodych liści i pędów koniczyny gotowane sałatka i kwiaty mogą kwaśny, jak kapusta.

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach zaczął się trawniki koniczyny białej. Istnieją nawet specjalne odmiany karłowate, które tworzą gęstą masę liści, ozdobione delikatnymi białymi kwiatami i które świetnie wyglądają na trawnikach. Takie trawniki są trwałe, a poza tym gleby jest wzbogacona w azot (koniczyna pierwiastków zdolnych do zatrzymywania azotu w powietrzne i zawartej w glebie, a tym samym gromadzić się).