245 Shares 4205 views

do grzejników ruchome: typów, funkcji, instalacyjnych

Nowoczesne kaloryfery – to urządzenie funkcjonalne. Przez zastosowanie baterii gwintami lub przewodów są podłączone lub autonomicznych systemów centralnego ogrzewania. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wymiennik ciepła jest samowystarczalny i nie ma potrzeby, aby wyposażyć go z innymi elementami technicznymi. Jednak w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności może pomóc kurek dla grzejników i różnych zaworów. Spójrzmy na typach żurawi dla akumulatorów, które są używane dzisiaj, zbadać swoje możliwości, funkcjonalność. Także dowiedzieć się, jak je zainstalować.

Powołanie zaworów

Nowoczesne systemy grzewcze może funkcjonować zupełnie normalnie, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń. Pomieszczenia ogrzewane będą w jakikolwiek sposób. Ale istnieje wiele sytuacji, w których brak zaworów odcinających i innego rodzaju urządzeń znacznie wpływa na użyteczność. Na przykład, jedna z sytuacji – prymitywne wypadek, gdy grzejnik jest nieszczelny. Aby wyeliminować ten przykry problem, należy wyłączyć wszystkie piony, blok wejściowy mieszkań, aw ciężkich przypadkach – nawet całą powierzchnię mieszkalną. Ogrzewanie również zaworowy pozwala dopasować wydajność grzejników. W najlepszym wypadku, instalacja wymienników ciepła, ich części proste zawory kulowe. Najczęściej są to trzy. Jednym z nich jest przeznaczony do montażu w przepływie płynu chłodzącego, drugi – na wylocie, a trzeci jest zamontowany na obwodnicy. Dodatkowa podaż umieścić zawór regulacyjny. Można ją regulować ciśnienie chłodziwa. Grzejnik Majewski ona wyposażona w dźwig, aby ułatwić wentylację powietrza. Taki system – opcja nie jest nadmierna, choć tu i używane cztery urządzenia. Wypełnij one pozwalają nam rozwiązać wiele przydatnych zadań.

funkcjonalność

do grzejników Crane będzie niezwykle przydatna w przypadku, gdy akumulator musi być usunięty, aby oczyścić go z zatkania bez opróżniania. Również usunąć grzejniki aby wyeliminować przecieki. Zawory typu Majewski może pozbyć się pęcherzyków powietrza, które zostały utworzone w systemie. Często, powietrze jest utworzony w górnej części wymiennika ciepła. Jest fundamentalnie różne zawory i armatura – to zawory do grzejników z termostatem. Są one wyposażone w głowice termostatyczne, przez które regulowanych grzejników. Taki pakiet pozwala bezpiecznie chronić wymiennik ciepła i system grzewczy od ewentualnych szkód, pozwala na monitorowanie wydajności urządzeń zaopatrzenia w ciepło. zawory urządzenia są znacznie tańsze niż wszelkie naprawy z powodu nieszczelności chłodnicy.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych

Dźwig znajomy może wykonywać różne funkcje w zależności od konstrukcji produktu i jakie są jego zasady działania. Ponadto, funkcja zależy od materiałów, z których wykonane konkretnego urządzenia. Oczywiście, że wszystkie zawory, a dokładniej, blokowanie i regulowane zawory do grzejników urządzenia różni się nieco od tradycyjnych mikserów, które są dostępne w każdej łazience lub kuchni. Zawory instrumenty muszą przestrzegać pewnych podstawowych wymogów operacyjnych. Tak więc, maksymalna temperatura przepływu nie może przekroczyć 200 °. Ciśnienie – od 16 do 40 atm. Dźwigi i inne podobne elementy powinny być odporne na korozję i zużycie mechaniczne.

Do pracy w instalacjach grzewczych wykonane są ze specjalnych modeli zaworów i zaworów. Ci, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i chce ustanowić w typowych urządzeń, przeznaczonych do pracy z zimną wodą, należy stwierdzić, że takie podejście jest z gruntu błędne. Urządzenia przeznaczone do mniej agresywnych warunkach, po prostu nie może wytrzymać obciążenia i szybko zostaną zniszczone.

Rodzaje zaworów urządzeń do ogrzewania

Normalne i efektywne działanie każdego systemu grzewczego w dużej mierze zależy od tego, jak odpowiednio dobranych zamknięć. Istnieje kilka gatunków żurawi, które są odpowiednie do różnych zadań.

materiały

mosiądzu, stali, żeliwa i tworzywa sztuczne często wykorzystywane do produkcji zaworów. Dla krajowego systemu grzewczego jest najkorzystniejszym mosiężny kran. Koszt tego elementu wyższej niż produkt stalowej. Ale jego realizacja nie może być porównana do skuteczności wszelkich innych materiałów. Zakres temperatury roboczej i ciśnienia, które utrzymuje się materiał nie jest porównywalna z tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do wyrobów stalowych i żeliwnych, mosiężny kran nie koroduje. Jest to duży plus.

Typ połączenia

Wszystkie urządzenia odcinające dla systemów ogrzewania, niezależnie od rodzaju i typu, wyposażone w złącze „American”. Ta metoda umożliwia podłączenie montaż i demontaż baterii bez zmiany konstrukcji całego systemu. Często kurek do grzejników na ½ cal przy regeneracji poszczególnych systemów grzejnych. Rzadziej można znaleźć w urządzeniach z typu ¾ cala związku.

zawór kulowy

Taki element jest nazywany dla jego urządzenia. Mechanizm blokujący, który znajduje się wewnątrz urządzenia jest kula z otworem. Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta. To polega na tym, że za pomocą Obracając pokrętło, można odciąć dopływ chłodziwa przez rury systemu. Jest to bardzo użyteczna, jeśli przypadek (na przykład wodą rury pęknięcia). Element piłka szybko i łatwo odciąć ciepłą wodę. Jeśli dla tego samego celu służy gwintownik jest stosowany do grzejników, to zachodzi na dopływ wody wymaga znacznie więcej czasu. Oprócz mechanizmów sferycznych na sprzedaż tam i ich analogów. W tym przypadku, część blokująca może być stożkowy lub cylindryczny kształt. Ale w wydajności produkty to kulowe są najbardziej skuteczne. Stożkowe Instruments przyznać przynajmniej podlegają większemu zużyciu.

Jeżeli urządzenia tnącego w środku piłki widać z taśmy metalowej, w wyniku którego szczelność jest zapewniona wtedy, gdy zawór jest zamknięty. Ostatnio, na rynku zaczęły pojawiać się plastikowe zawory kulowe. Mogą być montowane na wszystkich typach chłodnic. Jest również dostępny w handlu produkty metalowe. Często używany z mosiądzu lub stopów mosiądzu.

Kulowe odcinające zawory do grzejników mają tylko dwa położenia – stąd ich nazwa. Ten zawór odcinający. Na rynku można znaleźć i krany z trzech możliwych pozycjach. Nadają się także do stosowania z grzejników. Feature im – że mają trzy pozycje. Sam przepływ płynu chłodzącego może być skierowana w dwóch kierunkach. Koszt małych zaworów kulowych. Elementy mają prostą konstrukcję, instalację oni również nie wymaga specjalnych umiejętności i sprzętu.

W sprawie wyboru zaworów kulowych

W odniesieniu do wyboru urządzenia blokującego, to należy wziąć pod uwagę całkowite wymiary urządzenia, rodzaj metalu lub stopu. Materiał jest bardzo ważne, ponieważ element łączący z chłodnicy nie musi stanowić galwaniczne pary.

Po wybraniu należy zwrócić uwagę na wielkość otworów w części blokującej. Są pełne zawory lufie, standardowe i nepolnoprohodnye. Całkowity rozmiar wewnętrznego otworu odpowiada pełnej otwór do wewnętrznego wymiaru rury. W rezultacie, po zamontowaniu urządzenia w stanie otwartym, to nie będzie zmniejszyć ilość płynu chłodzącego, który wchodzi do chłodnicy.

Średnica otworu przepustnicy w standardowych zawory 20% mniejsze niż wewnętrzne wymiary rury. Podczas pracy tego typu modeli wymiany ciepła chłodnicy jest zmniejszona o 10-15%. Nepolnoprohodnye mają bardzo mały otwór w blokującym ball – natężenie przepływu chłodziwa jest zmniejszona o połowę.

zawór zwrotny

Ta kategoria urządzeń nadaje się do podłączenia grzejników w systemie z dwoma rurami. Ze względu na budowę, zawory te pozwalają na szybkie zablokowanie przepływu chłodziwa w chłodnicy, nie wymagają całkowitego wyłączenia systemu grzewczego. zawory odcinające jest również bardzo łatwe do odprowadzania wody z wymiennika ciepła. W odniesieniu do zasadności zakupu i instalacji tej konkretnej decyzji, to technicznie jest mała różnica między tym zaworem i zaworem kulowym. Jeśli rura, która dostarcza płyn chłodzący, ustawić termostat jest najprostszym, obie wersje będą działać równie całkowicie. Jednakże zawory zwrotne są różnice w strukturze. Zawór kulowy może być otwarty lub zamknięty tylko. Zawór pozwala na regulację natężenia przepływu gorącej wody w układzie. Ponadto, urządzenie jest offline zawór obrócić. Koszt zaworu odcinającego jest nieco wyższa niż w spotkaniu.

śruba

System grzewczy jest obiegiem zamkniętym, w którym płyn chłodzący jest w sposób ciągły w obiegu. Jeśli nie będzie śluza powietrzna, a system przenoszenia ciepła jest znacznie obniżona. I to jest najlepsza rzecz, jaka może się zdarzyć. W takich sytuacjach, istnieją systemy ryzyka zamrażania. Aby wyeliminować takie zacięć w systemach grzewczych, służy Śruba. Cena urządzenia zaczyna się od 100 $. Jest tani, ale jest to konieczne i bardzo skutecznym narzędziem. Po włączeniu zaworu kurek całą drogę, można usłyszeć jak powietrze wychodzi, jeśli go ma. Po zwolnieniu, wszystkie probówki, mechanizm może być zamknięty. Powietrze wypływające z otworów o średnicy 2 mm. Otwór ten znajduje się w plastikowej wyściółki lub w przypadku mosiądzu. W sprzedaży jest prosty lub automatyczny śrubę odpowietrzającą.

Cena automatycznych rozwiązań powyżej i rozpoczyna się od 350 rubli. Ale takie urządzenia są znacznie bardziej wygodne.

bypass kurek

Produkty te należą do grupy urządzeń blokująco-regulujące. Jednak, aby całkowicie pokryć przepływu chłodziwa, są niezwykle rzadkie. Dlatego też, jeśli system ma takiego dźwigu, piłka jest nadal potrzebna.

zawory wyrównujące na grzejnikach – urządzenie, w którym ilość zmiana płynu wymiany ciepła, który przechodzi przez wymiennik ciepła. Więc to jest możliwe do zmiany trybów ogrzewania powietrza w pomieszczeniach.

Zasada działania jest bardzo prosta. Przepływ gorącej wody nastawia stożka. Ostatnio podnoszone lub opuszczane przez obrót rękojeści. Są to zawory taki plan z bezpośrednim lub bocznym typu połączenia. Jeśli chodzi o materiały, to brązu i mosiądzu. Sprzedaży może być znalezienie i okucia niklowane tych materiałów. Są to urządzenia ze stali nierdzewnej. Ale to jest bardzo rzadkie ze względu na wysokie ceny.

Co trzeba wiedzieć o zaworach sterujących?

Ustawieniu zaworu na baterii, może znacznie zmniejszyć ilość czynnika chłodzącego, przepływającego przez wymiennik ciepła. Nawet wtedy, gdy zawory regulacyjne do ogrzewania jest całkowicie otwarty, przepustowość będzie ledwo ponad połowę. Zainstalować takie urządzenia powinny być, jeśli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco. Jako jedna z opcji – można odnaleźć urządzenie, którego przepustowość jest większa. Minus te żurawie – ze względu na małą średnicę przejścia, takie urządzenia są często zapchane.

Funkcje montażowe

zawory kulowe na grzejnikach są instalowane najczęściej w tylnej części systemu. Zawory są zamocowane z jednej lub większej liczby baterii, jeżeli suma wymiany ciepła jest większy niż 50% całkowitej wartości. Inne urządzenia, wyposażone w zawór na przewodzie zasilającym i kulki.

„Amerykanin” jest zawsze wyposażony w jeden lub dwa nakrętek. Taki sposób montażu jest znacznie prostsze niż w gnieździe złącza. W przypadku rur polipropylenowych metalu zawory kulowe są zamontowane za pomocą specjalnych złączek. Gwinty muszą być uszczelnione. Śruba często wyposażone w uszczelki. W związku z tym, dodatkowe uszczelnienie nie jest potrzebne.

Tak, znaleźliśmy różnic pomiędzy typami i zaworów.