362 Shares 3521 views

Jak zrównoważyć moc?

Nasz czas charakteryzuje nie tylko wspaniałego postępu technicznego, ale w tym samym zaburzenia masowych, które po prostu nie stać się normą dla przeciętnego człowieka i czasu. Gdzie są problemy z nadwagą, z naruszeniem narządów wewnętrznych, chroniczne zmęczenie? Wiele pojawiają, nie ważne jak błahe, z powodu niewłaściwej diety. Jak zrównoważyć moc?


Określić, jaki byłby idealny stosunek składników jest dość trudne dla Ciebie. Każda osoba ma szczególności: budowa ciała, styl życia, wiek, waga, itd. Jednakże, w pewnych granicach, zbilansowana dieta jest zdecydowanie możliwe. Czy to można nawet samemu. Ważne jest, aby wiedzieć właściwą równowagę składników odżywczych w diecie. Udział białka powinny stanowić około 30-35% dziennego menu, węglowodanów – 35-40%, tłuszcz – 25-30%. Równowaga ta jest niezbędna, aby spróbować utrzymać.

Ponadto bardzo ważne jest, że zrównoważona dieta (białka, tłuszcze, węglowodany) pod względem odsetka tych częściach, ma minimalną wartość i posiłek zgodności. Ważne jest, aby pojedyncze porcje nie były duże. W tym przypadku, musi co najmniej pięć razy dziennie. Wtedy nie będziesz czuć głodu, a procesy metaboliczne będą prowadzone znacznie szybciej.

Każdego ranka powinna rozpocząć z pełnym obfitym śniadaniu. Aby zrównoważyć dietę, istnieje potrzeba, aby niemal natychmiast po przebudzeniu. W tym czasie organizm potrzebuje nowej energii. Jeśli nie dać mu jedzenie, zabierał go jako czynnik stresu i zacząć gromadzić i hamują metabolizm rezerw „życia” w postaci tłuszczu. To negatywnie wpływa na zdrowie i figurę. Najlepszy wybór na śniadanie – płatki owsiane. W zboża zawierają węglowodany złożone i witamin z grupy B. Kolacja, wręcz przeciwnie, nie powinny być szczelne. W godzinach wieczornych, metabolizm zwalnia.

W celu zrównoważenia siły zawartości białka, konieczne jest jedzą mięso (korzystnie o niskiej zawartości tłuszczu cielęcina, drób i ryby). Większość zdrowych tłuszczów w rybach. Majonez, sosy, sosy do sałatek, margaryny i sosy powinny być opuszczone. Nie zapominaj także o produkty mleczne – jogurt, twaróg, jogurt, itp

Przydatne używać jak najwięcej żywności, które są bogate w błonnik. Należą brązowy ryż, chleba pełnoziarnistego, większość warzyw, maliny, śliwki, morele, suszone orzechy i inne. Dobrze przetworzonej żywności najlepiej spożywane w małych ilościach (biały chleb, ciasta, makarony, biały ryż).

Aby łatwiej trzymać się tych zasad, można utworzyć dietę, która wiąże się z zbilansowanej diety przez tydzień. Na średniej dzień człowiek potrzebuje 2200 kcal. Liczba ta powinna zostać skorygowana z uwzględnieniem cech ciała i stylu życia (ruchome czy nie). Zgodnie z tabelą kaloryczności jest łatwo obliczyć, ile masz zamiar spożywać energię w ciągu dnia. Przykładowe menu może wyglądać.

1-a śniadanie:

 1. Płatki owsiane bez oleju.
 2. Jajko na twardo (jeden).
 3. Surówka.
 4. Herbata z imbirem.

2-ty śniadanie:

 1. Persimmon.
 2. Jabłko.
 3. Herbata.
 4. Brzuszków.

obiad:

 1. Ryby (sto gramów).
 2. Warzywa.
 3. Herbata z cynamonem.
 4. Gotowane mięso.

przekąska:

 1. Orzechy.
 2. Wody.
 3. jogurt o niskiej zawartości tłuszczu.
 4. Sok z granatów.
 5. Kilka Khlebtsov.

kolacja:

 1. Ser bez chleba.
 2. twaróg (o niskiej zawartości tłuszczu).
 3. Jogurt z cynamonem.
 4. Sok pomidorowy.
 5. Owoce.