592 Shares 5493 views

Rosyjskie rezerwy – perspektywa przeżycia

Przed mówić o rosyjskich rezerw i ich cech, pojęcie powinno być podzielone.


The Nature Conservancy – jedno z najważniejszych zadań każdego państwa. Istnieje wiele sposobów, by walczyć o czystość przyrody i zachowania jej dziewictwa. Najważniejsze światowe naukowcy na całym świecie rozważyć utworzenie parków narodowych, rezerwatów, rezerwatów przyrody.

Parków narodowych lub naturalne – terenem pod ochroną państwa. Są one ograniczone przez działalność człowieka, ale nie całkowicie odmówić dostępu do ich terytorium. Parki może przyjść do odpoczynku ludzi, wycieczki krajoznawcze podróże czy istnieją określone. Działalność odwiedzenie ściśle regulowane. W szczególności wszystkie parki narodowe wolno rozpalać ognisk, roślin łzawienie, polowania, itd

Sanktuaria nazywane są również ograniczone terytorium. Jednak nie są one specjalnie chroniony przez wszystkich flory i fauny, a także niektórych typów.

Wreszcie, parki narodowe Rosji (i na świecie) – najwyższą formą ochrony środowiska. Na terenie przeznaczone na rezerwę, jest całkowicie zabronione żadnej działalności, nie dopuszcza żadnych gości, ani nikt inny, oprócz strażników i innych pracowników.

Celem tych rezerw – zachowując nietkniętą naturę puli genowej, istniejących ekosystemów, krajobrazów, odzyskiwania utraconych gatunków roślin i zwierząt. Jeżeli rezerwy są zarządzane przez federację, są one uważane za narodowy.

strefy bezpieczeństwa, nosząca nazwę „naturalne rezerwy Rosji”, pod auspicjami rządu regionalnego. Na naturalnych i krajowym terytorium podlegającym tym samym prawom.

Zastrzega Russia Today – to nie tylko chroniony lub zapisywane przez terytorium. To badanie skupia się na badaniu przyrody, miejsca, w którym strategia jest realizowany relacji między człowiekiem a naturą. Rezerwy pomóc nam uczyć i zachowania zagrożonych gatunków, przywracanie zdegradowanych ekosystemów.

rezerwy rosyjskie są pod ochroną władz federalnych (lub regionalnych), niektóre z nich częścią międzynarodowego systemu rezerwatów biosfery. Oznacza to, że takie miejsca są szczególnie cenne dla ekologii planety.

W kwietniu 2012 roku było 103 rezerwa w Rosji. Większość z nich jest podporządkowana Ministerstwo Ekologii i Zasobów Naturalnych. Jednak ich obszary chronione są w Akademii Nauk, jakiejś biologicznej, gleby, instytucji lub uczelni morskich i wojskowych.

rezerwy Rosja zajmują powierzchnię większą niż obszar Finlandii około 350 000 km² Wszystkie z nich – ośrodki, naukowej, edukacyjnej, działań środowiskowych środowiska.

Największy – Arctic (duże), dowódca. Trzecie miejsce zajął Wrangel Island, a całość jest rezerwatem.

Pierwszy rezerwat Rosji powstała w 1917 roku w Buriacji. Najmłodszy uwierzyć Kologrivsky Reserve blisko Kostroma. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce: reliktowe lasy rosnące w północno-wschodniej części rosyjskiej Plain, 200 lat nie dotknąć żadnej ludzkiej dłoni. Otwórz Kologrivsky Reserve w 2006 roku.

Najbardziej zaskakująca, być może, można uznać Wielki Arctic Reserve, założona w 1993 roku. Składa się on z oddzielnych wysp, archipelagów, lądu i przyległych wodach – w sumie 35 obwodów. Składniki te z kolei tworzą klastry 7, na której prezentowane są arktyczną pustynię, tundrę, arktyczną tundrę. To jest tylko rezerwa Rosji gdzie zmarzlina sięga głębokości 700-800 metrów.

Zastrzega Rosja nadal się rozwijać. Według naukowców, dla pełnej ochrony ekosystemu wymaganej do otwarcia co najmniej 20 obszarów chronionych. Rząd zwraca szczególną uwagę na ten problem.