530 Shares 8436 views

Dental korony cermet: jakie są ich zalety?

Z nielicznymi wyjątkami, każda osoba stoi w życiu chorób zębów. Próchnica, zapalenie miazgi – słowo znane wszystkim, często – nie ze słyszenia. Próchnica często cierpią nawet małe dzieci, a powodem tego – nadmierne używanie słodyczy i złej higieny jamy ustnej.


W dorosłym życiu, wiele do czynienia z innym problemem: zniszczenia korony zęba. Zasadą jest, że dzieje się z osób cierpiących na próchnicę od częstego montażu uszczelki szkliwie zęba cienki, psuje, traci swój kolor. Bez leczenia, uszkodzony ząb z koroną spowoduje wiele kłopotów: boleśnie reagują na gorąco, na zimno, kwaśne i słodkie, chory ze stresem.

koron zębów jak najbardziej przystępnych protetyki opcyjne są najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu. Ich montaż nie tylko zatrzymuje próchnicy, ale także przyczynia się do jej wzmocnienia. Przy prawidłowej instalacji korony dentystyczne nie będzie powodować dyskomfort, a szeroka gama produktów pozwala wybrać naturalny kolor protezy.

Jak już wspomniano powyżej, koron dentystycznych są wykonane z różnych materiałów. Ceramikę, metal, metali (złoto, platyna), porcelana – Wszystkie stosowane do ich wytwarzania.

W Rosji od dawna popularne metalowe korony dentystyczne. Nie jest to zaskakujące – jasne i błyszczące, wykonane z metali szlachetnych, są one doskonałym sposobem, aby pokazać swoje bogactwo. A ich siła zasługuje na pochwałę – są bardzo trwałe.

Jednak nie tak dawno weszła w modzie innych stomatologicznych koron. Cermetali – doskonały materiał o wytrzymałości metalu, a bardziej estetyczne. Ze względu na fakt, że to podłoże metalowe pokryte cienką warstwą ceramiczną, jest możliwe, aby podnieść nieco dokładnie w tym samym kolorze co naturalnego szkliwa. Następnie odróżnić zdrowego zęba od protetyczny byłoby praktycznie niemożliwe.

Korony wykonane są z metalu spiekanego, ma wiele zalet. Dodatkowo, wytrzymałość oraz estetyka posiadają inne pozytywne cechy. Tak, oni absolutnie nie uszkodzić sąsiednich zębów dzięki powłoce, oraz faktem, że ceramiczny pokrywa je w całości, guma nie jest zdeformowany przez kontakt z nimi. Dodatkowo powierzchnia ceramicznej, w przeciwieństwie do wielu metali chemicznie bierne, który zapewnia bezpieczeństwo noszenia.

Jednakże, istnieje dentystycznych metal ceramicznych korony i minusów. Tak, że nie chcą, aby zainstalować na przednich zębów – ceramika może świecić przez ciemny podstawy. Przy dużym obciążeniu powłoka może oderwać się i odsłonięty metal – powodować alergię. Ponadto, te bity nie mogą być ustawione w zgryzu.

Reszta korony metalowo-ceramiczne są jednym z najlepszych. Dzięki doskonałej jakości i estetyczny wygląd, nie są one zbyt drogie. Ponadto, są one wystarczająco długie, od pięciu do piętnastu lat, w zależności od jakości opieki.