685 Shares 8770 views

Zębatki na nogach. Profilaktyka. leczenie

Gwiazdki na nogi nie tylko wyglądają zupełnie nieatrakcyjne, ale zwykle dostarczają dyskomfort. Jest naukowa definicja tego zjawiska. Z medycznego punktu widzenia, pajączki są nazywane teleangiektazji. Są one nieco rozszerzone naczynia. Zazwyczaj żyły na nogach pojawiają się w zagłębieniach podkolanowych. Według statystyk, ponad pięćdziesiąt procent kobiet cierpi z powodu teleangiektazji. Ostatnio zjawisko to nie jest unikalna dla kobiet w średnim wieku, ale także dla młodych dziewcząt.


Należy zauważyć, że żyły na nogach, w większości przypadków nie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, jeżeli są nie tylko początkowy etap żylaków. Z reguły kobiety są dotknięte przez obecność teleangiektazji, uznając ich poważny defekt kosmetyczny. Wada ta powoduje doświadczeń rozwojowych i kompleksów. Dlatego wiele kobiet szuka sposobów, aby usunąć gwiazdkę na nogach.

Trzeba powiedzieć o najczęstszych przyczyn pojawienia się teleangiektazji. Eksperci uważają, że głównym czynnikiem jest dziedziczność. Jeżeli linia żeńska z gwiazdkami na nogach były dość powszechne, następne pokolenie kobiet są zagrożone. Jest absolutnie konieczne, teleangiektazje będzie się rozwijać. Jednak eksperci zalecają, aby podjąć odpowiednie środki.

Wskazane jest, aby przejść dla sportu. Taniec, jogging, gimnastyka pozwoli wzmocnić naczynia krwionośne i mięśnie. Negatywny wpływ na stan układu naczyniowego kończyn dolnych ma nadmiernego obciążenia. Jeśli pracujesz w pozycji stojącej, w godzinach wieczornych, eksperci zalecają co najmniej pół godziny, aby spędzić w pozycji leżącej z podniesionymi nogami. Przed pójściem do łóżka jest zalecane ćwiczenia. Pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy jako całości i kończyn dolnych, takich jak Bicze. Nie zaleca się nosić buty z wysokim obcasie, pożądane jest, aby dać pierwszeństwo do modeli z wygodnym szerokim średniej wysokości pięty.

Zębatki na nogach. leczenie

Specjalista, który powinien dotyczyć wyglądu teleangiektazje, zwany phlebologist. Zwykle objawia się wad w naczyniowych środki zapobiegawcze w celu wyeliminowania problemów. Jednakże istnieje szereg zabiegów, z którym dość łatwo pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

Jednym z nowoczesnych i najbardziej skutecznych technik uważanych terapii laserowej. W ciągu zaledwie kilku sesjach można bezboleśnie usunąć gwiazdkę na nogach. Przenikając przez skórę, laser wykonuje pewnego rodzaju „uszczelnienie” uszkodzonych naczyń. Czas trwania narażenia na kilka minut.

Inną bardzo popularną metodą jest skleroterapia. W tym przypadku, naczynia dotknięte przeprowadzonej podawanie specjalnych leków. Mają pobudzająco na koagulacji białek w komórkach śródbłonka. Rezultatem jest „blokada” statków – hartowanie.