484 Shares 7931 views

Umieść czerwonych krwinek. Struktura czerwonych krwinek

W różnych sytuacjach, w formułowaniu pewnych diagnoz, lekarze często zalecamy bierzemy badanie krwi. On jest bardzo pouczające i pozwala ocenić właściwości ochronne organizmu w danej dolegliwości. Wskaźników jest wiele, jedną z nich jest ilość czerwonych krwinek. Wielu z was zapewne nigdy nie myślałem o tym. I nie bez powodu. Po tym wszystkim, natura nie jest pozostawione przypadkowi. Tutaj, jak w przypadku krwinek czerwonych. Spójrzmy bardziej szczegółowo.


Jakie są czerwone krwinki?

Krwi czerwone krwinki odgrywają w organizmie człowieka ważną rolę. Ich głównym zadaniem – dostarczanie tlenu do oddychania w najbliższych do wszystkich tkanek i narządów naszego ciała. W wyniku tej sytuacji, dwutlenek węgla jest pilna potrzeba, aby wycofać się z ciałem, a to czerwone krwinki – główny asystent. Nawiasem mówiąc, te składniki odżywcze krwinki również wzbogacić nasz organizm. Kompozycja erytrocytów obejmuje wszystkie znane pod nazwą czerwonego pigmentu hemoglobiny. Że jest zdolny do wiązania tlenu w płucach do jego łatwiejszego usuwania i tkanki – zwolnić. Oczywiście, jak każdy inny składnik w organizmie człowieka, ilość czerwonych krwinek może zmniejszyć lub zwiększyć. I to ma swoje powody:

 • Wzrost liczby krwinek we krwi wskazuje na poważne odwodnienie lub około przewlekłej białaczki (erythremia);
 • Spadek tego wskaźnika będą rozmawiać o niedokrwistości (to nie jest choroba, ale stan krwi może przyczynić się do rozwoju wielu innych chorób);
 • Nawiasem mówiąc, dziwne, że czerwone krwinki często wykryte w moczu pacjentów skarżą się na problemy z układem moczowym (pęcherza moczowego, nerki, i inni.).

Bardzo interesujący fakt: wielkości krwinki czerwonej czasami różnią się znacznie, to się dzieje z powodu elastyczności tych komórek. Na przykład, gdy średnica kapilary, przez które może przejść wielkości krwinki czerwonej około 8 mikrometrów, jest tylko 2-3 mikronów.

Funkcja erytrocytów

Wydaje się, że może być przydatne, aby małe czerwone krwinki w tak dużym organizmie. Ale wielkość czerwonej krwinki ma tutaj żadnej wartości. Co ważne, te komórki wykonywać funkcje życiowe:

 • Chronić organizm przed toksynami wiążą je do kolejnej eliminacji. Wynika to z obecności na powierzchni czerwonych komórek krwi białek.
 • Enzymy przeniesienia, określonych w poszczególnych katalizatorów białkowych literaturze medycznej do komórek i tkanek.
 • Ze względu na nich, osoba oddycha. To dlatego, że zawartość hemoglobiny w erytrocytach (może wiązać i uwolnienia tlenu i dwutlenku węgla).
 • Czerwone krwinki odżywiają korpus z aminokwasów, które są łatwo transportowane z przewodu pokarmowego do komórek i tkanek.

Umieść czerwonych krwinek

Ważne jest, aby wiedzieć, które tworzą czerwonych krwinek, dzięki czemu w przypadku problemów z ich stężenia we krwi, aby móc na czas, aby podjąć działania. Sam proces tworzenia kompleksu. Umieścić czerwonych krwinek – szpiku kostnego, rdzenia kręgowego i żebra. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo pierwszy z nich: pierwszy tkanka mózgowa rosną kosztem podziału komórek. Później, z komórek, które są odpowiedzialne za tworzenie się całego układu krążenia człowieka, tworzy jeden duży czerwone denko mające rdzeń i hemoglobiny. Ich bezpośrednio otrzymać prekursor czerwonych krwinek (retikulocytów), który jest coraz do krwi w ciągu 2-3 godzin w transformowanej erytrocytów.

Struktura czerwonych krwinek

Od czerwonych krwinek obecnych w dużej ilości hemoglobiny, powoduje ich jasnoczerwony kolor. W tym przypadku, komórka ma dwuwklęsły kształt. Struktura krwinkach czerwonych komórek niedojrzałych przewiduje rdzenia, co nie jest prawdą w końcowej kształtce. Średnica erytrocytów 7-8 mikronów, a grubość wynosi mniej niż – 2-2,5 mikronów. Fakt, że dojrzałe krwinki czerwone nie mają jądra, pozwala tlen przeniknąć je szybciej. Całkowita liczba czerwonych krwinek znajdujących się we krwi człowieka, jest bardzo duża. Jeśli dodać je w jednej linii, a jego długość będzie wynosiła około 150 tysięcy. Km. Do erytrocytów stosując różne warunki charakterystyczne odchylenia w ich wielkości, koloru i innych cech charakterystycznych:

 • normocytosis – normalna średnia wielkość;
 • mikrocytoza – mniejsza od normy;
 • makrocytemię – rozmiar większy niż normalny;
 • anitotsitoz -, w którym rozmiary komórek różnią się znacznie, to znaczy, jeden z nich nie jest zbyt duża, a druga jest zbyt małe, ..
 • hypochromia – gdy wartość stężenia hemoglobiny w krwinkach czerwonych mniej niż zwykle;
 • poikilocytoza – kształt komórka zmieniła się znacząco, a niektóre z nich owalne, inne – kształt półksiężyca;
 • normohromiya – ilość hemoglobiny w komórkach jest normalne, więc są one prawidłowo i malowane.

Jak żyć erytrocytów

Z powyższego stwierdzono, że miejscem powstawania czerwonych krwinek – szpiku kostnego czaszki, żeber i kręgosłupa. Ale, gdy we krwi, jeśli te komórki są tam długo? Naukowcy odkryli, że czerwone krwinki życie jest na tyle krótko – średnio około 120 dni (4 miesiące). W tym czasie zaczyna się w wieku dwóch powodów. Ten metabolizm (rozkład) zwiększenie zawartości glukozy we kwasów tłuszczowych. Czerwonych krwinek zaczyna tracić energię i elastyczność membrany, z tego powodu i pokazuje liczne wyrostki. Najczęściej zniszczone czerwonych krwinek wewnątrz naczyń krwionośnych, albo w niektórych organach (wątroba, śledziona, szpik kostny). Związki powstałe w wyniku rozpadu erytrocytów łatwo pochodzi z ludzkiego moczu i kału.

zawartość erytrocytów: badania w celu określenia ich poziomu

W zasadzie, w medycynie, istnieją tylko dwa rodzaje badań, które ujawniły przez krwinki czerwone: badania krwi i moczu. Ostatni z nich rzadko wykazuje obecność czerwonych krwinek, a często jest to związane z obecnością jakiejś patologii. Ale krew ludzka zawsze zawiera czerwonych krwinek, i ważne jest, aby znać zasady tego wskaźnika. rozkład krwinek czerwonych jest absolutnie zdrowa osoba w równym stopniu, a ich treść jest wystarczająco duża. E. Gdyby to było możliwe, aby policzyć nich wszystko, co miał, to byłaby ogromna postać, nie prowadzi żadnych informacji. W związku z tym, w badaniach laboratoryjnych z zastosowaniem następującej metody: liczba czerwonych krwinek w określonej objętości (1 milimetr sześcienny krwi). Nawiasem mówiąc, ta wartość pozwoli właściwie ocenić poziom czerwonych krwinek i zidentyfikować choroby i problemy zdrowotne. Ważne jest to, że ma szczególny wpływ miejsca zamieszkania pacjenta, płci i wieku.

Normy czerwonych krwinek

W zdrowej osoby rzadko ma żadnych odchyleń w tego wskaźnika w ciągu całego życia. Więc istnieć po jego zasady dla dzieci:

 • pierwszych 24 godzin życia niemowlęcia – 4,3-7,6 mln / 1 cu. Krew mm;
 • pierwszy miesiąc życia – 3,8-5,6 mln / 1 cu. Krew mm;
 • pierwsze 6 miesięcy życia – 3.5-4.8 mln / 1 cu. Krew mm;
 • w ciągu 1 roku życia – 3,6-4,9 mln / 1 cu. Krew mm;
 • 1 rok – 12 lat – 3,5-4,7 mln / 1 cu. Krew mm;
 • po 13 latach – 3,6-5,1 mln / 1 cu. mm krwi.

Duża liczba czerwonych krwinek we krwi dziecka jest łatwe do wytłumaczenia. Kiedy jest w łonie mojej matki, tworzenie czerwonych krwinek jest to w trybie przyspieszonym, to tylko dlatego, że wszystkie jego komórki i tkanki będą mogli uzyskać odpowiednią ilość tlenu i substancji odżywczych dla ich wzrostu i rozwoju. Kiedy rodzi się dziecko, czerwone krwinki zaczynają się łamać trudne, a ich stężenie we krwi jest zmniejszona (o ile jest to proces zbyt szybko, występuje żółtaczka dziecka).

Normy krwinek czerwonych o treści dla dorosłych:

 • Mężczyźni: 4,5-5,5 mln / 1 cu. mm krwi.
 • Kobiety: 3.7-4.7 mln / 1 cu. mm krwi.
 • Osoby w podeszłym wieku: mniej niż 4.000.000 / 1 cu. mm krwi.

Oczywiście, nieprawidłowości mogą być spowodowane żadnego problemu w organizmie człowieka, ale jest to absolutnie konieczne, aby skonsultować się ze specjalistą.

Czerwone krwinki w moczu – może istnieć w takiej sytuacji?

Tak, lekarze odpowiedzieć jednoznacznie pozytywne. Oczywiście, w rzadkich przypadkach może to być spowodowane faktem, że mężczyzna miał na sobie ciężki ładunek lub przy dłuższych pobytach w pozycji pionowej. Ale często zwiększone stężenie czerwonych krwinek w moczu wskazuje na obecność problemów i wymaga konsultacji właściwego eksperta. Pamiętaj, niektóre z jej przepisów w tej sprawie:

 • wartość normalna powinna być 0-2 sztuk. w polu widzenia;
 • po przeprowadzeniu badania w moczu sposobem Nechiporenko, czerwone krwinki mogą być więcej niż tysiąc sztuk w dziedzinie laboranta;

Lekarza, jeśli pacjent taki mocz będzie szukać konkretnej przyczyny pojawienia się w jej czerwonych krwinek, dzięki czemu są następujące opcje:

 • Jeśli dzieci są zaangażowane, a następnie poddano odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza, zapalenie kłębuszków nerkowych;
 • zapalenie cewki moczowej (przy uwzględnieniu oraz obecność innych objawów: ból brzucha, bolesne oddawanie moczu, gorączka);
 • moczowej: chory uskarża się równolegle krwi w moczu i atakami kolki nerkowej;
 • kłębuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek (ból w okolicy lędźwiowej i temperatura wzrasta);
 • guzy nerek;
 • gruczolaka prostaty.

Zmiana liczby krwinek czerwonych we krwi: Przyczyny

Struktura sugeruje obecność erytrocytów w nich dużych ilości hemoglobiny, a zatem substancję zdolną do mocowania tlenu i usuwania dwutlenku węgla. Dlatego, odchylenia od normy, charakteryzujące liczbę czerwonych krwinek we krwi, może być niebezpieczne dla zdrowia. Podniesienie poziomu czerwonych krwinek u ludzi (czerwienicy) występuje rzadko i może wiązać się z kilku prostych powodów: stres, nadmierne ćwiczenia, odwodnienie lub pobytu w górach. Ale jeśli to nie jest, proszę zwrócić uwagę na następujące choroby, które powodują wzrost tego wskaźnika:

 • Problemy z krwi, w tym erythremia. Zazwyczaj osoba, w tym przypadku jest czerwony kolor skóry szyi i twarzy.
 • Rozwój patologii płuc i układu sercowo-naczyniowego.

Zmniejszenie liczby czerwonych krwinek, zwanych w medycynie erythropenia może być również spowodowane przez kilku powodów. Pierwszym z nich jest niedokrwistość lub niedokrwistość. Może to być związane z tworzeniem się zaburzeniami czerwonych ciałek krwi w szpiku kostnym. Kiedy osoba traci pewną ilość krwi lub krwinek czerwonych rozbić zbyt szybko w jego krwi, sytuacja ta występuje również. Często lekarze umieścić pacjentów zdiagnozowanych jako „niedokrwistości z niedoboru żelaza”. Żelazko po prostu nie mogą się w wystarczających ilościach w organizmie ludzkim lub słabo wchłaniany przez nich. Najczęściej, w celu poprawy sytuacji specjaliści przepisują pacjentom witaminy B12 i kwasu foliowego wraz z suplementów żelaza.

parametr ESR: reprezentuje

Często lekarz biorąc pacjenta, który skarży się na wszelkie przeziębienia (nie dzieje od dłuższego czasu), przydziela całkowitą kapitulację w badaniu krwi. Jest to często w ostatniej linii, widać ciekawy wskaźnik czerwonych krwinek, charakteryzujących się szybkością sedymentacji (ESR). Jako takie badanie może być przeprowadzone w laboratorium? Jest to bardzo proste: krew pacjenta jest umieszczony w cienkiej szklanej rurki i pozostaje w pozycji pionowej na chwilę. Erytrocyty zawsze osiadają na dnie, pozostawiając górną warstwę osocza krwi jest przezroczysta. Jednostka pomiaru szybkości sedymentacji erytrocytów – mm / godzinę. Liczba ta może się różnić w zależności od płci i wieku, na przykład:

 • dzieci: 1-miesięczne niemowlęta – 4-8 mm / h; 6 miesięcy – 4-10 mm / h; roku od 1 roku do 12 – 4-12 mm / h;
 • Mężczyźni: 1-10 mm / h;
 • Kobiety: 2-15 mm / h; kobiety w ciąży płci pięknej – 45 mm / godz.

Jak pouczające szybkość transmisji danych? Oczywiście w ostatnich latach wszyscy lekarze byli mniej prawdopodobne, aby zwrócić uwagę na to. Uważa się, że istnieje wiele błędów w nim, które mogą być związane na przykład u dzieci, ze stanu wzbudzonego (płacz, płacz) podczas pobierania krwi. Ale w ogóle, zwiększone OB – jest wynikiem rozwoju procesu zapalnego w organizmie (np, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, przeziębienia lub jakąkolwiek inną chorobę zakaźną). Ponadto, wzrost ESR podczas ciąży, miesiączki obserwowano istniejących ludzkich warunków lub przewlekłych chorób jak uraz, udar, zawał serca, itd Oczywiście, zmniejszenie OB obserwuje się znacznie rzadziej i mają dowody obecności poważniejszych problemów: białaczki, zapalenie wątroby, hiperbilirubinemii i więcej.

Ponieważ okazało się, że miejscem powstawania krwinek czerwonych – jest kostnego, żebra i kolec. Dlatego, jeśli masz problemy z liczby czerwonych krwinek, należy najpierw zwrócić uwagę na pierwszą z nich. Każda osoba musi być zrozumiałe, że wszystkie wskaźniki w analizie, którą wynajmują, jest bardzo ważne dla naszego organizmu, a zaniedbanie lepiej nie je leczyć. Dlatego też, jeśli przeszły takiego badania, proszę odwołać się do właściwego eksperta, aby je odszyfrować. To nie znaczy, że przy najmniejszym odchyleniem od normy w analizie trzeba od razu w panikę. Wystarczy, aby dostać rzeczy zrobić, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie.