853 Shares 8074 views

„pyrazynamid” środki. Instrukcje użytkowania

„Pyrazynamid” Tabletki mają działanie bakteriobójcze lub bakteriostatyczne działanie przeciwzapalne w zależności od stężenia. Aktywność leku, utrzymuje się w warunkach kwasowych (przy pH 5,6 i poniżej). na gleby lek możliwego rozwoju oporności, co zmniejsza prawdopodobieństwo użycia leku z innymi środkami przeciwgruźliczymi. Preparat „pirazynamid” (Instrukcja potwierdza) jest najbardziej skuteczna, gdy destrukcyjne gruźlicą, jak odkryto po raz pierwszy, przetwarza serowaciejącego-płucna typu tuberkulomah, serowaciejącego węzłów chłonnych. Lek obniża koszty transportu moczany i kwasu moczowego, hiperglikemia może spowodować. Lek z przewodu pokarmowego prawie całkowicie i szybko wchłania. Białka osocza wiązania leku 10-20%. Po godzinie lub dwa nie jest maksymalne stężenie środków. Lek ten jest dobrze rozprowadzony w płynach ciała i tkankach, zostaje złożona w narządach, w tym płuc, wątroby, nerek i części kapsułkowanych gruźliczych zmian. Forma przechodzi przez barierę krew-mózg. Metabolizm zachodzi w wątrobie.


świadectwo

Lek „pyrazynamid” (Odpowiedzi ekspertów potwierdzają to) jest pierwszym wyborem w leczeniu gruźlicy.

schemat dawkowania

Stwierdzono, że w monoterapii nie jest wystarczająco skuteczne. W związku z tym podręczniku lek „pyrazynamid” instrukcja zaleca stosowanie w połączeniu z innymi lekami z aktywną gruźlicą. Dla dorosłych, dawka wynosi 30-35 mg / kg raz dziennie. W przypadku pacjentów o wadze poniżej pięćdziesięciu kilogramów dawka mieści się w trzech tabletek (1,5 g). Gdy masa jest większa niż 50 kg, powinna 4 tabletek. (2 g). Dla dzieci maksymalna dawka – 2 gramów. Lek jest przyjmowany z pokarmem. Zaleca się pić lek podczas śniadania.

„pyrazynamid” środki. Instrukcje użytkowania. Przestrogi

Przedawkowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza nie powodują. Po odebraniu duża ilość leku zaobserwowano negatywnych skutków ośrodkowego układu nerwowego – zawroty głowy, bóle głowy i inne. zaburzenie notatki w wątrobie, prawdopodobnie niestrawność. Jeśli zatrucie pokazano leczenie objawowe. Przed i podczas leczenia gruźlicy u pacjentów powyżej 60 lat odbywa się comiesięczne monitorowanie wskaźników bilirubiny, AST, kwasu moczowego i ALT. W chorobach wątroby wymaga usuwania leku. U pacjentów z cukrzycą bardziej narażone na rozwój hipoglikemii. W połączeniu z lekiem przyjmowania leków „Rifampicyna” można zaobserwować hepatotoksyczności. Po zintegrowaniu z przygotowaniem aplikacji „probenecyd” prawdopodobnie zmniejszać wydalanie iw efekcie, zwiększenie toksyczności. Może być skrośnych lekami „INH”, „etionamid” kwas nikotynowy i inne środki o podobnej strukturze chemicznej. medycyna „pyrazynamid” (instrukcje użytkowania to potwierdza) Nadaje się do pięciu lat. Kompozycję tę przechowywano w zamkniętym opakowaniu, w miejscach chronionych przed światłem.