358 Shares 5926 views

Mountain Sugomak: Opis, funkcje, czas wolny

Mountain Sugomak znajduje się w regionie Czelabińska, jest drugim co do wielkości w regionie. Na wsi na zachodnim skraju miasta Kyshtym, w sąsiedztwie najwyższego skraju górskiej Razor. Wysokość Sugomaka – 591 m.


Nazwa i pochodzenie góry

Nazwa góry ma Bashkir korzenie, oznacza „szczur wody.” Oprócz opisywanego obiektu, ta sama nazwa są inne naturalne funkcje – jeziora, jaskinie i rezerwat przyrody.

Jest piękny lokalna legenda o pochodzeniu obiektów, takich jak górskie Sugomak i maszynki. Według legendy, młodego człowieka w miłości z dziewczyną Sugomak Razor, który był z innego rodzaju wrogie Bashkir. Miłośnicy próbowała rozdzielić członków rodziny, a oni postanowili uciec z ojczyzny. Młodzi ludzie są bardzo zaniepokojeni, że przyniósł wiele żalu do swoich rodzin, ale z miłości do siebie nie może. Potem odwrócił się do bogów i poprosił o pokój na ich domowym Baszkirskiego ziemi, ale dla siebie – nigdy nie być oddzielone. Bogowie spełnione żądania w miłości, zwrócił je do swoich domów i przedstawili swoje górach, które stoją do siebie i zawodzić ich miłość. Łez i Razor Sugomaka jeziora powstał.

jaskinia

Mountain Sugomak ma wierzchołek, który składa się z urwistych skałach. W lasach liściastych spread stóp. Obszar ten jest niemal pozbawiona roślinności. U podnóża wschodnim zboczu góry tworzą niezwykłą jaskinię. Jego wyjątkowość polega na tym, że składa się z kamieni z białego marmuru, które nie są właściwe dla tego regionu. Sam jest niewielka, o długości 125 m jest drugim marmur grota Ural. (Pierwsze – Sal'nikova – długi 9 m). Wejście stanowi odwrócony kształt trapezowy wysokość 3 m, szerokość do 6 m. Groty składa się z trzech połączonych ze sobą jaskiń wąskich przejściach. To nie jest zwykłe stalaktyty i stalagmity, ponieważ nie zawierają wapień i składa się w całości z marmuru.

Pierwsza grota nazwie Privhodovoy. Jest niewielkich rozmiarów i posiada małe nachylenie i jest bardzo lekka z powodu wejścia głośności. Zimą są utworzone lodu fantazyjne kształty przypominające stalaktytów.

Drugi grota jest duży pokój z wysokimi ścianami i mokrej podłogi złożonej gliny. W odróżnieniu od pierwszego, temperatura powietrza w niej stałe ciepła.

Trzeci grota zejść za pomocą liny, gdyż znajduje się na głębokości 4 m. Przypomina wąski korytarz, którego koniec jest małym źródłem.

Jezioro i strumień

W 120 m od wejścia do jaskini wiosnę zrywa łzy ci Marjino. Obok niego wyciągnął pole identyfikatora. Sprężyna cienkie potok, całkowitą długość 300 m, przepływa do jeziora.

Z drugiej strony góry, u stóp niewielkiego stawu. Jego całkowita powierzchnia – około 3 km 2, linia brzegowa – około 15 km. Średnia głębokość jeziora – w zakresie 2-3 m, maksymalna – 5 m Podczas wiosennej powodzi staw staje się głębsza. – poziom wody wzrasta do 7 metrów. Wybrzeże Wschodnie i Północne składają się ze skał krystalicznych i porośnięte modrzewia. W jeziorze znajduje się 5 małych wysp nadaje się do rekreacji. Największy z nich – Birch. Rozpowszechnione obszary z sadzenia olchy, wierzby i małe gaje sosnowe lasy.

podbój górskich

Mountain Sugomak Kishtim podoba turystom łatwe podnoszenie. Przezwyciężyć jej zbocza może być, nawet dla początkujących. Na wszystkich stronach rozciągnięte ścieżki edukacyjne, które można łatwo zauważyć nawet w czasie zimy. Średni czas do odzyskiwania Sugomak – 01:00. Nie jest wymagane specjalne wyposażenie. Na szczycie górskim Razor możliwych przejść nawet przez samochód.

naturalny kompleks

Mountain Sugomak Kishtim (pokazane w tym artykule zdjęcie) wraz z jaskini i jeziora stanowią jeden obiekt naturalny – naturalny kompleks Sugomak. Ta ochrona terytorium regionu Czelabińsk.

Naturalny kompleks – popularne miejsce dla turystów, którzy lubią relaksujące wakacje. Nie daleko jest obozy turystyczne, które czekają na gości przez cały rok. Najpopularniejsze: rekreacji „Suhoyak”, „Olcha-Suhoyak” prywatny kompleks wypoczynkowy.

Mountain Sugomak Kishtim: jak się tam dostać?

Do miejsca naturalnego kompleksu można dojechać z 4 dużych miastach: w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Ufie i Kurgan.

Aby dostać się do góry z Jekaterynburga, trzeba przenieść się na torze samochodu do Czelabińska. Stamtąd skręcić w prawo na Kasli a następnie Kyshtym. Przy wejściu do tego ostatniego musi być włączona Slyudorudnik i zakopać do jeziora. Doszli do podnóża góry, trzeba skręcić w prawo od stawu. Całkowita odległość od docelowego Jekaterynburgu – 140 km.

Od Barrow musi dostać się do Czelabińska. Następnie postępuj zgodnie z tą samą drogą. Odległość od Barrow do Sugomaka – 360 km. Ufa zaleca się prowadzić tak, poruszając się w kierunku Zlatoust, a stamtąd do Kyshtym. Odległość – około 400 km. Po drodze nie ma wygodny dostęp oraz „kieszenie” na parking i pikników. Dlatego łatwo będzie wystarczająco, aby przejść do takich interesujących obiektów jak góra Sugomak Kishtim. Jak dostać się na piechotę? Można to zrobić poprzez klisze drogach. Jednak są one mielone, więc należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Na przykład, przy złej pogodzie nie minie tylko SUV. Droga asfaltowa z Kyshtym nie Sugomaka.

Konkludując

Trzeba dodać, że wiele chwalić obszar, w którym góra Sugomak. Piękne czyste powietrze, jeziora, malownicze krajobraz przyciągają wielu turystów. Ważne jest to, że nie jest jak się nie tylko do tych, którzy są fanem górskich krajobrazów.