241 Shares 3553 views

Rekiny-eating: Przyczyny ataków i geografii siedliska. Co zazwyczaj rekiny atakują ludzi?

Każdego roku na całym świecie znane są nowe przypadki ataków rekinów na ludzi. Beznamiętny Statystyki zauważa, że większość z tych starć grozić prądem ludzkiego i gryźć znaki, które będą długo przypominać o strasznej spotkania. Ale jeśli atakują wrogowie – to jest wielki rekin, taka walka może okazać się ostatnią w życiu nieszczęsnego człowieka, który wdarł się na jej terenach łowieckich.


Dziś będziemy rozmawiać o tym, dlaczego rekiny atakują ludzi, zamieszkiwane przez szczególnie niebezpiecznych gatunków ryb, i jak uniknąć śmiertelnego zderzenia z silnym i przebiegłych mieszkańców głębin morza.

Jest to zawsze spotkanie z rekinem – jest ryzyko zjedzone?

Szacuje się, że ryzyko atakowany przez drapieżniki morskie u ludzi jest bardzo mała – jeden do 11,5 mln umiera z takiego ataku nawet mniejsza szansa. – Jeden do 264,5 mln (swoją drogą, w Stanach Zjednoczonych każdego roku około 3000 osób utonęło i zabity przez rekiny jeden). Przy okazji należy zwrócić uwagę na niezwykły fakt: Każdego roku ludzie zabijają 100 milionów tych niezwykłych stworzeń!

Istnieje ponad 360 gatunków rekinów. Ale, w przeciwieństwie do ustalonych pojęć, niektóre z nich są naprawdę niebezpieczne dla ludzi. Jest biały, Tygrys, whitetip i szary bull shark. Były one widoczne w niesprowokowanych ataków na ludzi, powodując śmierć.

Dziś widać, że wygląda jak rekin-ludojad, patrząc na zdjęcia zamieszczone w tym artykule.

Poznaj ludojad

Z przedstawicielami świata rekinów, są uważane za ludożerców, powinny stać się lepiej poznać. Głównym z nich jest wielki biały rekin. Ona jest bardzo żarłoczne i wszystkożerne absolutnie. W żołądku, złapany przedstawicieli tego gatunku i znajdując żółwi i homary, i kawałków biegu okrętu i polach, nie wspominając szczątki ludzi i zwierząt. Chociaż, oczywiście, wolą białe mięso rekina daje kalorii uszczelek czy lwy morskie.

Zdjęcie jedzenia rekiny, zamieszczone tutaj na pewno będzie w stanie przekonać czytelnika o tym, jak silny i potężny niesamowite tej ryby. Średnio rośnie o długości 5-5,5 m. Jest to największy ryb drapieżnych na Ziemi. Poza tym, że jest bardzo ciekawy i wykazuje inteligencję i towarzyskość, jeśli istnieje taka potrzeba. Wśród naukowców wierzy, że te obiekty nie znają rekin ugryźć często z celów poznawczych – w celu ustalenia, czy są one jadalne.

Nawiasem mówiąc, ta straszna drapieżnik jest na skraju wyginięcia. W dzisiejszym świecie istnieje około 3500 osobników tego gatunku.

Funkcje rekiny trawienie

O obżarstwo rekiny są legendarne. Ich żywoty są w stanie strawić nawet śruby i nakrętki! Zjawisko to wynika z ilości kwasu solnego w soku żołądkowym rekinów. A jeśli drapieżnik wszystkożerne przychodzi coś zupełnie niejadalne, to sprawia, że czyszczenie: Okazuje żołądka i beka zjedzone.

Co ciekawe, rekin żołądek – to nie tylko zakład przetwarzania, ale również przechowywanie zapasów żywności w „czarnej” dzień. Predatoress trawienia spożywane w specjalnym zaworem spirali tworzącej wyrostek w błonie śluzowej przewodu pokarmowego.

Jeśli rekin jest karmione, potem połknął kawałków można go pozostawić w żołądku do czasu aż poczujesz głód. Następnie kawałek jest wysyłany do jelita gdzie wchodzi zawór spiralną i strawione.

Czy istnieje człowiek jedzenia rekinów w Morzu Czarnym?

Oczywiście, podróżni, którzy są przyzwyczajeni do spędzenia wakacji nad Morzem Czarnym, zastanawiam się, czy możliwe jest tam spotkać rekiny człowieka jedzenia? Odpowiadając na to pytanie, konieczne jest, aby pamiętać, że od razu rozstrzygnąć w dużych rekinów zapobiega niskie zasolenie. Jest możliwe, że niestrudzony pielgrzym i pływać z powrotem przez cieśniny Morza Śródziemnego, ale na Bosfor i wybrzeży tureckich pływać – woda nie jest to.

Kolejny ważny powód braku zainteresowania w wodach Morza Czarnego opisali rekina jest zbyt rzadki w ich zrozumieniu zaopatrzenia w żywność. W tym morzu bardzo cienką warstwą wody nadaje się do życia, a jej kilku mieszkańców nie może zaspokoić dużych wiecznie głodnych drapieżników. A w okresie zimowym, a temperatura nie daje szans na ryby ciepłolubne czuć się komfortowo.

Chociaż, oczywiście, rekiny żyją w Morzu Czarnym, chociaż nie straszne kanibali, obawiali się po całym świecie, i jest znacznie mniej niebezpieczny: rekin, rekiny spiny dogfish i kotów. Pierwszy z nich czasami gryzie człowieka, ale to tylko w celu ochrony.

Najbardziej niebezpiecznych miejsc na naszej planecie

Pierwsze miejsce w liczbie rekiny atakują ludzi, być może, podejmują wody przybrzeżne Australii, Ameryce Północnej i Afryce. Tutaj drapieżnik toothy regularne próby, aby spróbować ludzkie mięso. Jednak nie można powiedzieć, że są one szczególnie częste. Jak pokazują statystyki, jest to nie więcej niż trzech osób rocznie (zauważ, że piorun zabija więcej osób).

Fakt, że głównym siedliskiem tych stworzeń. – Wody, gdzie głębokość wynosi nie mniej niż 300 m rekiny Mielizna wizyta jest bardzo rzadko i zwykle zupełnie przez przypadek.

Może ludzie sprowokować atak?

Wiele hałasu w tym samym czasie odbywa się rekiny człowieka jedzenia u wybrzeży Półwyspu Synaj. Ośrodek przytulne miasteczko Sharm el-Szejk nad Morzem Czerwonym okazały się niebezpieczne dla turystów, którzy kochają nurkowanie i pływanie łódką. Jednak w tym przypadku, winny były o odpoczynku. Są lekko zwabić drapieżnika, rzucając je na stronach łodzi turystycznych i jachtów żywności i całkowicie zapominając, że rekin jest jak pływające na stał się „ziarno” terytorium – kawałek ryby lub całość ludzie.

Nie mniej niebezpieczne są woda i Ocean Atlantycki, mycie wybrzeży Brazylii. Tu, na obrzeżach Sao Paulo, jest dużo rzeźni, krew, która jest długi czas obniżona bezpośrednio do oceanu. Trzeba zrozumieć, że ten „koktajl” nie mógł doprowadzić do brzegów ogromnej liczby rekinów że oshalev zaatakował ludzi. Dopiero po tym, jak władze miejskie podjęły odpowiednie środki, rekiny człowieka jedzenia tutaj ograniczyli apetyt.

Jak polują rekiny do

Rekiny prawie żadnych wrogów, udać się piramidy żywieniowej. Ze swej niekończącej poszukiwaniu pożywienia kiedykolwiek głodny drapieżnik dostosowany idealnie. Niedawno okazało się, jak polują.

Początkowo ofiara wykrywane przez zmiany ciśnienia lub drgania, które powstają podczas jego przemieszczania się w wodzie. Shark jest w stanie złapać za pomocą zakończeń nerwowych, takich oscylacji w regionie w wysokości do 180 m. Tak szybko, jak to połączenie obiad usłyszał predatoress unosi swój zapach. I to właśnie ona jest naprawdę niesamowite! Rekina wykrywa krew 10 g rozpuszczonego w milionach litrów wody. Ten „latarni” ciągnie ją za najmocniejszego narkotyku. Oraz w odległości 15 m Królowa mórz i jest już w stanie zobaczyć swoją zdobycz.

Shark jest krótkowzroczne i widzi więcej ruchu niż konturów obiektów. Podszedł do 3 m, drapieżne brane ostrożnie krążył po ofiary. Czasami ukończenie kilka rund, traci zainteresowanie i cofa się z powrotem do domu, a czasem uderza w ataku. Nawiasem mówiąc, do tej pory kwestia ta nie była badana w jej zachowaniu.

Jak rekiny są krew

Wspominaliśmy już, że krew, która dostaje się do wody – to pewny sposób na przyciągnięcie rekiny. Wyczuwając jej nienasycona maw tracą głowy, i nic nie może ich powstrzymać.

I tak zwane człowiekiem jedzenia rekina, a nie podejrzane w tym ich krewni, osłupienie od pędu krwi na cokolwiek co się rusza. Ich ciała są potężne ciosy na wodzie sprawiają, że krwawa piana, a jeśli ktoś z kolegów przypadkowo ugryziony lub rannych w tej dziurze, to natychmiast zostanie rozerwany na strzępy.

Jak uniknąć ataku rekina zabójcy

Zachowanie rekinów nieprzewidywalne. może ona obojętnie długo pływać w pobliżu, a potem nagle zaatakować pływakiem. Taki atak może być i badania (z rekina w żaden inny sposób nie może zaspokoić swoją ciekawość do nieznanego obiektu), a chęć zjeść. Na dzień dzisiejszy nie są sposobem, aby całkowicie zabezpieczyć się przed atakiem drapieżnika w wodzie, ale nadal można podjąć pewne środki ostrożności.

  • Staraj się nie być w wodzie o świcie, o zmierzchu lub w nocy. W tym czasie, rekin jest szczególnie aktywnie szukać smaczne danie do stołu.
  • Należy unikać miejsc, gdzie można je znaleźć bardziej prawdopodobne. Stromy kąt dna morskiego i ciemnej wodzie powinny ostrzegać!
  • Jeśli zranić, a rana krwawi, spróbuj natychmiast wydostać się z wody. Ponieważ wszyscy wiemy fenomenalną subtelny zapach na krwi, które mają rekin-ludojad.
  • Starannie przestrzegać wszystkich instrukcji ratowników.

A co najważniejsze – nie stracić zdrowego rozsądku! Po tym wszystkim, nawet te rekiny, które są uważane za bezpieczne, – są dzikie zwierzęta, więc nikt nie może przewidzieć, jak będą się zachowywać. Bądź ostrożny i rozsądny!