181 Shares 5918 views

Syrop "L-cet": instrukcja. "L-cet" (tabletki): instrukcje użycia

Alergia może stać się prawdziwą karą dla osoby. Niezdolność do wychodzenia w okresie kwitnienia, nietolerancja topoli puchowej lub sierści zwierzęcych, negatywna reakcja na kurz, żywność – wszystko to ogranicza życie. Aby rozwiązać ten problem, powstał lek "L-cet". Instrukcja dla tego leku może dać pacjentowi bardzo cenne informacje o cechach recepty, interakcji z innymi lekami, przeciwwskazaniami. Dlatego należy je przeczytać.


Opis składu i postaci preparatu

Produkt zawiera w swoim składzie taką zasadową substancję jak dichlorowodorek lewocetyryzyny. Jego ilość w jednej tabletce wynosi 5 mg, aw 5 ml syropu – 2,5 mg. W niej znajdują się takie dodatkowe substancje: stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, ditlenek krzemu, bezwodny koloidalny itp.

Wyprodukowane w Indiach. Można go kupić w postaci tabletek lub syropu. Druga ma lepką konsystencję i żółty kolor. Tabletki są pokryte powłoką ochronną o zielonym kolorze, mają okrągły kształt wypukły.

Działanie farmakologiczne czynnika

Instrukcja "L-cet" mówi o wysokiej skuteczności leku. Lewocetyryzyna jest skutecznym blokerem receptorów H 1- gistaminy. Lekarstwo ma silny wpływ na stopień alanizacji histaminy, zmniejsza stopień przepuszczalności naczyń i ruch eozynofili. Ze względu na lewocetyryzynę uwalnianie mediatorów zapalnych jest znacznie ograniczone.

Lek nie tylko zmniejsza nasilenie objawów, ale także zapobiega ich pojawianiu się. Główna substancja nie penetruje bariery krew-mózg, ale jest zdolna do wydalania z mlekiem matki. Po jego zakończeniu zaczyna ono działać po 15 minutach. Efekt trwa 24 godziny. Należy zauważyć, że środek ma prawie żadnego działania uspokajającego, co oznacza, że nie powoduje senności.

"L-cet" (instrukcja jest zawsze w opakowaniu z lekiem) jest wchłaniana bardzo szybko. Jego maksymalne stężenie w ciele obserwuje się po 40 minutach. Należy zauważyć, że jednoczesne spożycie żywności może nieco zmniejszyć szybkość wchłaniania. Substancja czynna ma 100% biodostępności i wiąże się z białkami krwi o 90%. Okres półtrwania leku wynosi 10 godzin. Substancja opuszcza ciało w moczu. Mała ilość produktu jest wydalana z kałem.

Wskazania

Jeśli lekarz mianował "L-cet", lekarz powinien w każdej chwili odczytywać pacjenta. Mówi o takich wskazaniach do użycia:

• Przewlekły alergiczny nieżyt nosa spowodowany przez zimno, kurz, sierść zwierzęcą.

• Obrzęk Quincke'a.

• Alergiczny nieżyt nosa, powtarzany co sezon.

• gorączka siana.

• Alergiczne zapalenie spojówek.

• Stosowanie leków wspomagających uwalnianie histaminy.

• Alergiczne objawy na skórze: wysypka, pokrzywka, egzema.

Jakie przeciwwskazania istnieją?

Jeśli potrzebujesz "L-cet" (tabletek), instrukcja zawiera takie przeciwwskazania (dla syropu są podobne):

1. Wiek. Lek nie może być stosowany w leczeniu dzieci poniżej 6 roku życia.

2. Zbyt wysoki stopień wrażliwości na składniki produktu.

3. Ciężka niewydolność nerek.

4. Okres łożyska i karmienia piersią.

Jak widać, "L-cet" (instrukcja powinna być obecna u pacjenta przez cały okres leczenia) mogą szybko i trwale usunąć objawy alergii. Ale w niektórych przypadkach nadal należy je porzucić.

Specjalne instrukcje

Jeśli potrzebujesz "L-cet", instrukcje użycia pomogą Ci zapoznać się z pewnymi ostrzeżeniami dotyczącymi jego stosowania. Na przykład w trakcie leczenia nie należy pić napojów alkoholowych, które powodują dodatkowe obciążenie wątroby i nerek.

Jeśli pacjent naruszy poziom wychwytu glukozy i występuje niedobór cukru, nie można używać przedstawionego leku. Szczególnie należy zachować ostrożność i z niewydolnością nerek. W takim przypadku usuwanie leku spowalnia. Nie należy stosować leku i tych pacjentów, którzy są poddawani hemodializie.

Zaleca się jednoczesne picie tabletek. Najlepiej to zrobić przed snem, ponieważ niektórzy pacjenci mogą nadal mieć senność. Po przyjęciu leku nie wolno stawiać za kierownicą samochodu, a nie używać żadnych mechanizmów.

Lek "L-cet" (instrukcje użycia zawiera wszystkie informacje niezbędne pacjentowi) jest bardzo skuteczny, ale musisz przestrzegać wszystkich zaleceń. Tylko w tym przypadku lek będzie przydatny.

Dawkowanie i podawanie

Jeśli pacjent jest przydzielony "L-cet" (tabletki), instrukcja użycia zawiera tylko doustne spożycie. W takim przypadku nie należy przeżuwać środka. Tabletkę należy połknąć w całości, spłukać wodą. Jeśli przyjmujesz lek na pusty żołądek, efekt będzie szybszy. Nie przekraczać wskazanej dawki.

Normą dla dorosłych i dziecka powyżej 6 lat jest 1 tabletka raz na dobę. Jeśli nie dotrzymasz czasu odbioru, musisz jak najszybciej wypić lek. Aby wyeliminować objawy gorączki siennej, może zajść potrzeba od 1 do 6 tygodni. Jeśli patologia alergiczna jest przewlekła, leczenie może trwać do 12 miesięcy.

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat przepisują lek w postaci syropu. Maksymalna dawka wynosi 5 ml i dzieli się na dwie dawki. Jeśli kupiłeś "L-cet", instrukcja (syrop dla dzieci może być używana przez dorosłych) dla pacjentów w wieku powyżej 6 lat zapewnia taką dawkę: 10 ml płynu raz dziennie.

Jakie są efekty uboczne?

Jak każdy inny lek, przedstawiony lek nie ma żadnych wad. Jeśli zdecydujesz się na stosowanie leku "L-cet" (tabletki), instrukcje użycia zapewniają możliwość wystąpienia takich niepożądanych reakcji (efekty uboczne syropu są podobne):

• Ból w głowie, zmęczenie, letarg i osłabienie, czasami senność.

• przyspieszone tętno.

• Upośledzenie wzroku.

• Duszność.

• suchość w ustach.

• Niewielki wzrost masy ciała.

• Ból w jamie brzusznej.

Nie jest jednak konieczne, aby objawy te się objawiły. Chociaż pojawienie się pierwszych oznak nietolerancji leku od niego należy zaniechać. Do tej pory przemysł farmakologiczny oferuje wiele analogów, które mogą Ci lepiej odpowiadać.

Co zrobić, jeśli przedawkowanie?

Jeśli potrzebujesz "L-cet" (syrop), instrukcja znajduje się w pudełku z jakiegokolwiek powodu. Streszczenie jest również dołączone do tabletek. Musisz przestrzegać ustalonych norm dopuszczenia. W przeciwnym razie może wystąpić przedawkowanie.

Zwykle manifestuje się dość zdecydowanie. Pacjent ma ból głowy, jest chory, ma suchość w ustach. Jeśli stan osoby jest poważny, musisz niezwłocznie wezwać pogotowia.

W domu powinno się wymiotować poszkodowanego, co zmniejszy ilość wchłoniętej substancji i uniknie poważniejszych zaburzeń systemowych.

W tym przypadku sorbenty będą również zbędne. Na przykład daj pacjentowi kilka tabletek aktywnego węgla. Następnie przeprowadza się leczenie objawowe. W poważnych przypadkach przedawkowanie pacjentów może być skierowane do szpitala. Zauważ, że czyszczenie ciała przez hemodializę w tym przypadku jest bezużyteczne. Nie ma również specjalnego antidotum na przedawkowanie.

Interakcje z innymi lekami

"L-cet" jest syropem (instrukcje pacjenta mogą być wyjaśnione pacjentowi przez lekarza), które w niektórych przypadkach nie mogą być stosowane razem z innymi lekami. To samo dotyczy tabletów. Na przykład, jeśli pije się tę antyhistaminę wraz z "Theophylline", lewocytiryzon jest wydalany z organizmu gorsze.

Nie jest możliwe połączenie prezentowanego leku z napojami alkoholowymi, tricyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi i innymi środkami uspokajającymi. W tym przypadku nie można wykluczyć wpływu tego ostatniego. Oznacza to, że człowiek może odczuwać senność.

"Ketoconazol", jak również makrolidy, gdy są stosowane razem, praktycznie nie wpływają na funkcjonowanie serca. W kardiogramie nie ma zmian ani odchyleń od normy.

Funkcje przechowywania, analogi i recenzje

Jeśli już kupiłeś lek "L-cet", instrukcja wskaże, gdzie i jak powinno być przechowywane. Okres ważności leku wynosi 2 lata. Jeśli używasz syropu, pamiętaj, że po otwarciu butelki lek jest odpowiedni przez miesiąc.

Tabletki należy przechowywać w temperaturze do 25 stopni. Lepiej umieścić syrop w lodówce. Miejsce przechowywania musi być suche i ciemne. Dostęp do dzieci powinien być niemożliwy.

Opinie o tym leku są wystarczająco dobre. Użytkownicy zauważają szybkość i wysoką wydajność. Działania niepożądane są obserwowane w rzadkich przypadkach. Ponadto kupujący zauważają akceptowalny koszt i możliwość zakupu leku bez recepty. Z przyjemnością przyjmuje też wiele form uwolnienia, co pozwala każdemu pacjentowi wybrać odpowiednią opcję.

Jeśli z jakiegoś powodu ten lek nie pasuje do Ciebie, można użyć analogów. Chociaż problem ten powinien być omówiony z lekarzem. Wśród analogów można zidentyfikować takie: "Zodak", "Glenceth", "Suprastinex", "Aleron", "Tsetril".

Co do wartości pieniądza, waha się od 160 do 300 rubli, w zależności od formy produkcji. Możesz kupić w niemal każdej aptece, ponieważ lek nie jest rzadki. To wszystkie cechy tego leku przeciwhistaminowego. Ale pomimo całej swojej skuteczności lepiej nie brać go samodzielnie. Wszystko powinno się rozstrzygnąć w porozumieniu z lekarzem. Niewłaściwe leki mogą nasilić Twoją sytuację. Bądź zdrowy!