740 Shares 9238 views

Tank „Abrams”: konstrukcja i funkcje

Nazwa „Abrams” zbiornik został nazwany na cześć generała, który walczył w Wietnamie. On jest głównym maszyna bojowa USA. „Abrams” jest wyposażony w skomplikowany system ochrony przed różnymi rodzajami broni masowego rażenia. W razie potrzeby do zbiornika powietrze jest oczyszczane z substancji szkodliwych roślin filtracji i doprowadza się do maski załogi. Innym rozwiązaniem jest dostarczenie wewnętrznego nadciśnienia w samochodzie, aby zapobiec na niej, szczelność radioaktywnych cząstek pyłu i szkodliwych substancji. Tank „Abrams” wyposażona jest w sprzęt chemicznego i promieniowania rekonesans. W przypadku zmniejszenia załoga może utrzymywać temperaturę grzejników.


Maszyna wyposażona jest w stacjach radiowych dla komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Dla wysokiej jakości podglądu na obwodzie dowódcy wieży wynosi 6 peryskopy. Cyfrowy komputer balistyczny bardzo precyzyjnie oblicza korektę kąta. Wszystkie niezbędne parametry odbiera z laserowym dalmierzem automatycznie. Dane dotyczące rodzaju amunicji temperatury baterii, zużycie kanałów beczki, ciśnienia oraz do dopasowania różnych korekcji wprowadzane ręcznie. Tank „Abrams” charakteryzuje się dużą ilością elektroniki i wysoki poziom komputeryzacji. Walka pojazdu wyposażonego w urządzenia ostrzegawcze promieniowania laserowego.

Gdy celem jest zidentyfikowane i uznane, strzelec kieruje jej dalmierzem laserowym, który jest wyświetlany również w oczach dowódcy pojazdu. Potem wybiera rodzaj amunicji, a ładowarka pistolet przygotowuje się do strzału. Wszystkie pozostałe dane są wprowadzane komputer balistyczny. Po tym, czołg „Abrams” może otworzyć ogień.

Komora silnika i skrzyni biegów znajduje się w tylnej komorze pojazdu bojowego. Silnik z turbiną gazową. W ten sposób można wygrać w objętości i masy, a także przedłużyć żywotność pracy silnika. Istnieją jednak wady, takie jak złożoność oczyszczania powietrza i wysokie zużycie paliwa. „Abrams” Zbiornik może przyspieszyć do prędkości 30 km h w zaledwie kilka sekund.

Walka pojazdu wyposażonego w 120-mm gładkolufowej potężne narzędzie. Amunicja – 34 pocisk. Ze względu na fakt, że wysokie tempo ognia broni i precyzja ognia zbiornika jest bardzo wysoka. „Abrams” został stworzony nie jako narzędzie przełomowego, ale jako anty-samochód, który miał zatrzymać lub opóźnić sił sowieckich czołgów w Europie. Konstrukcja zbiornika pierwotnie opracowany wspólnie z RFN. Pierwsza zmiana pojazdu bojowego miał wielowarstwowej pancerza wykonanych z materiałów kompozytowych rozwoju Brytanii. Starsze wersje zbiornika „ubrany” w zbroi tworzone przy użyciu takiego materiału jak uranokeramika.

Wieża zwalczania pojazdu mające wewnętrzne i zewnętrzne płyt opancerzenia, które są połączone ze sobą przez elementy usztywniające. Pomiędzy nimi ustanowione specjalne pakiety rezerwację, złożone z metalu i innych komponentów. Przy stosunkowo małej grubości płyty danych jest zdolny do skutecznego zniszczenia amunicji skumulowane dysze. W ich skład wchodzi również uran.