849 Shares 8435 views

10 interesujących faktów na temat kotów

Koty powodować tkliwość prawie nikogo. To słodkie zwierzęta, do której wszyscy są przyzwyczajeni. Ale są nieoczekiwane informacje związane z tymi zwierzętami.


Koty mogą publikować ponad dziewięćdziesiąt różnych dźwięków

Większość ludzi uważa, że koty są w stanie meow. W rzeczywistości, zwierzę jest w stanie wydać prawie stu różnych dźwięków. To nie jest tylko pisk meow kocięta i dorosłe koty. Ponadto udowodniono, że koty Mew tylko w obecności osoby. Co ciekawe, naukowcy byli w stanie określić, jak mruczenie zarządzać koty. Rytmiczne mruczenie kota jest z gardła, ale dokładnie jak robią emitować dźwięk pozostaje nieznany. Nie wydaje Czy przynajmniej raz, że kot mówi do ciebie? Być może to jest. Wiadomym jest, że koty mogą naśladować dźwięki charakterystyczne dla ludzkich niemowląt, w celu przyciągnięcia uwagi właściciela. Niemniej jednak fakt ten nie neguje faktu, że koty nie różnią się inteligencją, umożliwienie im rozwoju własnego języka. W każdym razie, jeszcze sprawniej niż kota.

Lwy, tygrysy, jaguary i lamparty są również w stanie mruczeć

Kiedy myślisz o kota mruczenie, ten dźwięk kojarzy się wyłącznie ze zwierzętami, ale w rzeczywistości może to wydawać i wielkie koty. Nawet tygrysy i lwy mogą mruczeć gdy jest wydech. Ponadto, znany lew ryczący bardzo podobnie jak mruczenie. Wszystko ze względu na podobieństwa anatomii strun głosowych.

Koty mogą obracać ich uszu sto osiemdziesiąt stopni

Koty zaskakująco ostry zmysł słuchu, który zapewnia im struktury anatomicznej. Ponadto, kot może obrócić ich uszy sto osiemdziesiąt stopni, aby słuchać dźwięku pochodzącego z tyłu. W celu przejścia do uszu, w ciele kota ma ponad trzydzieści różnych mięśni. Wszystko to pozwala im nie tylko do poruszania uszami z imponującym zakresie, ale również przenieść je w różnych kierunkach, każdy oddzielnie. Ponadto koty słyszą lepiej niż psy. Oni jasno zidentyfikować źródło dźwięku. Koty zrozumieć, kiedy są używane. Nawet jeśli Twój kot nie udaje ci się zauważyć, w rzeczywistości to wszystko doskonale usłyszeć i zrozumieć, co starasz się jej.

koty szkód mleko

Wiele kotów nie może trawić laktozę. W związku z tym, wbrew powszechnemu przekonaniu, koty piją mleko nie jest bardzo dobra. Niespodziewanie, we wszystkich kreskówek kotów szaleje mleka. W prawdziwym życiu, to szkodzi ich system trawienny. Mleko jest konieczne tylko dla kociąt. Ale nawet w tym przypadku jest znacznie bardziej użyteczna mieszanina lub mleko matki niż mleko krowie. Najlepiej jest dać kotu do picia zwykłą czystą wodą.

Każdy kot ma dwadzieścia cztery fiszbinowych

Wąsy – niesamowite cechą anatomii kotów. Każdy kot o jasno określonej liczby – dwadzieścia cztery, dwanaście na każdej stronie pyska. Weterynarze twierdzą, że koty są wąsy do polowania i kontroli wszystkiego, co je otacza. Wąsy wysyłać sygnały do działu mózgu, podobny do tego, który jest odpowiedzialny za widzenie. Okazuje się, że koty są praktycznie „widzi” wąsy. Gdy zwierzę poluje, jego wąsy zostaną skierowane produkcji. Osoby bez wąsów może napotkać poważne problemy przy poszukiwaniu pożywienia. Ponadto, jest przez nich kot wie, czy można dostać się przez wąski otwór.

Wszystkie koty domowe pochodzą z jednego gatunku

Najnowsze badania wykazały, że koty domowe są potomkami jednego pospolitych gatunków. Zaskakujące jest to, że wszystkie różnych ras pochodzą od jednego – od udomowionego kota, który zaczyna żyć z człowiekiem, za dwanaście tysięcy lat temu. Dla ludzi, którzy są zaangażowani w rolnictwie, kot okazał się dobrych asystentów w kontrolowaniu populacji gryzoni. Najbardziej znanym faktem historycznym jest miłość Egipcjan dla kotów. Egipcjanie przedstawiana pod postacią kota niektórych bogów, a to czasami zmumifikowane koty pozostać w podziemiach ze zwierzętami.

Pierwszy wypełniacz na tacy cat 1947 wynaleziono

Do 1947 jako wypełniacz stosuje się zazwyczaj piasku. Edward Louv wynalazca zaproponował zastosowanie mieszaniny gliny. Po pierwsze, ludzie nie chcą kupować nowość, ale wkrótce stało się tak popularne, że nazwa pierwszego rodzaju – «Kitty śmieci», – stał się znany jako wypełniacze ze wszystkich producentów. Wynalazca był założycielem dużej firmie do produkcji żwirek.

Kot posiada dwie trzecie swojego życia we śnie

Kot jest prawie zawsze nie przeszkadza spać. Ale czy kiedykolwiek myślał, że twój kot jest prawie zawsze śpi? Chodzi o to, że te zwierzęta są spania dwie trzecie swojego życia, w przeciwieństwie do ludzi, którzy śpią około jedną trzecią. Dla kociąt sen staje się istotnym elementem rozwoju. W pozostałej części ich ciała wytwarza specjalny hormon wzrostu. Jeśli zastanawiasz się, czy kot może spać z tobą w łóżku, lekarze twierdzą, że jest to tylko szkodliwe dla alergików. Jeśli nie ma tego problemu, można spać ze swoim zwierzakiem bezpiecznie!

Lamparty i gepardy są zagrożone

Niestety, wiele gatunków dużych kotów są zagrożone z powodu możliwego wyginięcia. lamparty śnieżne, lwy górskie, jaguary, gepardy i wiele innych niemal zniknęły z naszej planety. Im więcej ludzie zużywają zasoby, tym gorzej siedlisko dla zwierząt. Koty to po prostu nic do jedzenia, gdy wszystkie małe zwierzęta giną. Najważniejsze, że można to zrobić – aby zatrzymać zakupu produktów wykonanych z rzadkiego futra.

Jeśli masz kota, masz zmniejszonym ryzykiem choroby sercowo-naczyniowe i poziom cholesterolu spadku

Właściciele tych zwierząt mogą żyć dłużej! To jest naprawdę dobre dla zdrowia – jeśli masz kota, ryzyko chorób sercowo-naczyniowych jest zmniejszona i nie można się obawiać ataku serca. Ponadto, zazwyczaj zmniejsza się poziom cholesterolu, a ciśnienie stabilizuje się przez właściciela kota. Koty też zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju alergii i astmy, nie ważne jak kontrowersyjny fakt ten może wydawać. Badania wykazały, że dzieci z rodzin, w których były koty, znacznie mniej do czynienia z chorobami alergicznymi i problemów płuc. Kot domowy dobre dla zdrowia fizycznego i psychicznego, jest to udowodnione przez naukowców! Doceń swoje zwierzęta!