398 Shares 1922 views

Goliath Tiger Fish – drapieżnikiem rzeki Kongo

Kongo – najgłębsza rzeka na świecie, drugą na świecie (po Amazonii) na zamożnych i długość około 4700 km. Jedyny kanał wodny, który przecina równik dwukrotnie w swojej bogatej puli ma dużą liczbę przedstawicieli różnych afrykańskich flory i fauny: 20 gatunków małych ryb i około 875 głównych odmian. Gigantyczne jaszczurki, duże, małe krokodyle żółwie i węże – nie jest pełna lista mieszkańców takiej rezerwy luksusu. Około 250 gatunków nich są rzadkie, a większość z nich jest po prostu nieznane nauce.

Kongo – rzeka, osłonięte potwór

Ze względu na silne prądy rzeki Kongo to rodzaj ewolucyjnego kociołka, przyczyniając się do izolacji ryb w niektórych swoich sektorach. Wynika to z niemocy ostatni przed przepływem prądu. Zmusiło izolacja przyczynia się do powstania dużej liczby niezwykłej przyrody. Jedyną osobą, komfortowo czują się w szalonej przepływu gry – Goliath tygrys ryby, potwór wodny, Przerażający i strach. Przepływ Sama rzeka niesie ją do paszczy potencjalnych ofiar, które nie są w stanie oprzeć się sile żywiołu wody.

Jego nick ryby otrzymanych w olbrzymich ilościach, który był znany z dużym wojownika Golijat która miała wzrost o 2 m 89 cm. A „tygrysa” wywołana przez ciemne poziome paski znajdujące się na bokach tułowia. Po raz pierwszy duża ryba tygrys Goliat został opisany w 1861 roku. African mieszkaniec jest najczęściej znaleźć w Tanganiki i rzeki Kongo, Nil, Senegal, Omo. Duże rzeki i duże jeziora – najbardziej komfortowe środowisko dla siedliska olbrzymiej rzeki. Można prowadzić w grupach z osobnikami własnego gatunku lub drapieżników, takich jak on sam. Mężczyźni są o rząd wielkości większe niż samice.

Goliat: Opis drapieżnik

Goliath tygrysa ryby z silnym podłużnej tułowia, pokryte srebrzystym wagi dużych i małych wklęsła płetwy (czerwone lub pomarańczowe jasne) ma wszystkie cechy związane z samym drapieżnika:

  • Długość – do 2 metrów.
  • Waga – 50 kg lub więcej.
  • Średnia długość życia: 12 – 15 lat.
  • Bardzo duża głowa z dużym ustach.
  • 32 zęby, zaostrzone jak brzytwa, brakuje im rybę goliath Tygrys i łzawienie zdobycz, nawet żucie go. W ciągu swego życia na odstających miejscu rosną nowe zęby.
  • Doskonały słuch i zdolność do odczuwania wytwarzanie drgań o niskiej częstotliwości.
  • Zdolność do poruszania się łatwo w burzliwych wodach.

Goliath Tiger Fish: co jeść

Siedlisko ryb jest wszystkożerny, główny jedzenie jest ryba i małe ssaki, choć pokarmy roślinne i detrytusu są również zawarte w diecie potwora rzeki, która ze swej żądzy krwi może konkurować z Amazon piranii. W czasach ataków głodu Goliat jest w stanie przeprowadzać ataki na osoby, a czasami nie pogardził i krokodyle, w rodzaju tych przypadkach zostały zgłoszone.

W przyrodzie tylko samica tygrysa ryba goliath ikra kilka dni podczas pory deszczowej (grudzień – styczeń). Migracja z głównych rzek w małych dopływów, że kobiety leżał dużą liczbę jaj w gęstej roślinności w płytkich obszarach. Wykluły się smażyć w początkowym okresie życia więcej niż wygodne, to jest płytka woda, ciepła woda i mnóstwo paszy. Z biegiem czasu, uprawiane osób przynosi w dużych rzekach.

Polowanie na potwora – to kwestia honoru

Goliath Tiger Fish – jeden z najgorszych ryb słodkowodnych na świecie, więc w połowach Afryki jest niezwykle popularny wśród miejscowej ludności, można przyrównać do udanego polowania w lesie dla niedźwiedzia. Dla każdego takiego wędkarza rybackiej – przygodę, która zamienia niebezpiecznego drapieżnika w nieszczęsnej ofiary i upragnioną zdobycz, za który na brzegu rzeki Kongo wędkarzy przychodzą do polowania na całym świecie.

Goliath Tiger Fish – najstraszniejsza z ryb słodkowodnych na świecie, więc złapać tego giganta jest dość trudne, gdyż ich ostre zęby, jest on w stanie jeść linię dowolnej grubości. Doświadczeni wędkarze używają specjalnych smycze, które są wykonane z bardzo mocnej stali. Tylko w ten sposób możliwe jest wyodrębnienie giganta jego siedliska i spotkać się z nim na ziemi.

Połowowe takie gigantyczne okaz udało Jeremy Wade – ekspert od ryb słodkowodnych i gospodarz „rzeki Monsters” łowić w młodym wieku. Podczas jego 52 lat, po odwiedzeniu różnych części globu, zawsze wyprowadzone niezwykłych przedstawicieli fauny rzek.

Więcej niż tydzień Hunter warstwowe odległych miejsc na rzekę, za co został nagrodzony na powitanie połowu. Giant 70 kg i długości 1,5 metra nadal złowione w dłoniach. Zdjęcia Goliat tiger ryb, gdzie to jest w rękach Jeremy, jest podziwiany przez doświadczony i lęku dzielnego człowieka.

394 shares 8968 views
Najpiękniejsze kwiaty na pustyni
816 shares 5132 views
Tour: zwierzę i jego obraz
891 shares 6701 views
Ryby karp – zwyczaje i cechy
507 shares 5007 views