397 Shares 4337 views

"Samarskaya Luka" Park Narodowy. obszary chronione

Samarskaya Luka – unikalny krawędzi. Teren jest utworzona przez zatoki zbiornika (Usinsk) Kujbyszewie i majestatyczny zakolu rzeki Wołgi. Tutaj jest bardzo szczególny mikroklimat, niesamowite piękno gór, niebiesko-niebieski Wymiary Volga, z unikatową roślinnością i spokoju. Wszystko piękno Samara Bend zdobył światową sławę.

Historia „Luka” Samarski Parku Narodowego

Nie tak dawno temu, pod koniec XVIII wieku, w Samara Luka rosły gęste lasy starożytnych drzew. Były to głównie sosna-dąb i dąb-wapienny las. Później jednak drzewa poddano masy wylesieniem, co powoduje znaczące zmniejszenie w tablicach.

"Samarskaya Luka" Park Narodowy został założony w 1984 roku. Celem jego utworzenia było zachowanie naturalnych systemów, przyczyniają się do rozwoju kultury narodowej, a także tworzyć wszystkie niezbędne warunki dla rozwoju turystyki w regionie. W parku zbudowano wiele domów letniskowych i ośrodków turystycznych, utwardzonej zimie i szlaków letnich. Obok niego jest miasto Zhigulevsk, czy raczej jest to bezpośrednio przylegający do niego od strony południowej. Można więc powiedzieć, że mieszkańcy tego miasta są bardzo szczęśliwy. Im wyjść na spacer w parku nie ma trudności.

Historyczne budynki w parku

Należy zauważyć, że „Samarskaya Luka” Park Narodowy jest interesujący nie tylko dla jego flory i fauny, istnieje wiele archeologicznych na swoim terytorium. Jednym z nich jest miasto Murom. Raz był to jeden z największych osiedli Wołgi Bułgaria (od IX do XIII wieku). Ponadto, istnieje rozliczenie epoki brązu i żelaza. Wszystkie z nich są w potrzebie dalszych badań, ponieważ mogą powiedzieć dużo więcej nowych.

W parku wspaniała wystawa znalezisk archeologicznych został otwarty w 2011 roku pod nazwą „Starożytności Samara Bend”. Wystarczy wyobrazić sobie, że są artefakty należące do różnych epok: kamienia, brązu, żelaza wieku i średniowiecza. Jak ekscytujące, aby zobaczyć na żywo tematy czasie Złotej Ordy!

Ponieważ miasto znajduje się bardzo blisko Zhigulevsk, ta wystawa została otwarta przy wsparciu jego muzeum. Miejscowi nie zawsze mają czas i okazję odwiedzić muzea. Ale zbliża się do parku na wakacjach tylko może przedstawić taką samą szansę, gdy rozrywka jest całkiem możliwe, aby połączyć się z wycieczkach poznawczych.

W ogóle cała historia tego regionu jest ściśle związana z nazwiskami postaci historycznych, Stepan Razin, ERMAK Emelyan Pugaczowa, Alexander Menshikov i braci Orlov.

Natura Park Narodowy

Natura Samara Luke bogaty wybór roślin, które są od wiosny do jesieni pokrywy stepowej wszystkie możliwe kolory. Roślinność obszaru ma głębokie znaczenie naukowe. Nie pierwszy otworzył sześć zakładów, z których trzy generalnie nie występują nigdzie indziej. To monetolistny słonecznikowy Ziguli wilczomlecz, Gypsophila Ziguli. Wiele roślin z Samara Bend są rzadkie i występują tylko w tych miejscach.

Bardzo interesujące do badań reliktowych drzew ocalałych z dala od czasów starożytnych (pre-lód, lód, okresów polodowcowe). Co dziwne, ale lodowiec nie był w stanie dotrzeć do Góry Ziguli, a więc praktycznie nie ma wpływu na charakter Samara Bend. Największą liczbę zabytków należy precyzyjnie znaleźć w Rocky Mountain stepu.

fauna

Faunę Samara Bend wystarczająco charakterystyczne. Znajduje to odzwierciedlenie w tym, że co najmniej trzydzieści procent kręgowców żyją tu na obszarach przygranicznych. Należą do nich: jaszczurki, żmija, puszczyk uralski, sowa włochatka, cietrzew i głuszca. Wszystkie z nich są przedstawiciele syberyjskiej tajdze i gatunków. I w tym samym czasie obok nich żyją typowych przedstawicieli południowych gatunków stepowych: żółw błotny, Coluber, Żołna, woda wąż.

Istnieje również gatunki reliktowe. Interesującą rzeczą jest to, że są one oddzielone od głównego obszaru żywy wystarczająco duże odległości. To Coluber większa mol szczura, chrząszcz nadobnica alpejska.

Różnorodne i nowoczesne zwierzęta Samara Bend: jelenie, łosie, wilki, dziki, rysie, kuna, zając, lis, muskrat, i wiele innych. Wszystkie z nich żyją tu w komfortowym środowiskiem naturalnym.

Mountain Samara Bend

W północno-zachodniej części Samara Luka jest Valiant Barrow. Wraz z nim i rozpocząć Żyguli, które rozciągają się 75 km długi grzbiet. Kurgan owiana wiele opowieści i legend. Jej wysokość trochę ponad dwieście metrów. On unosi się nad wodami Zbiornika Wołgą koło Usinsk zatoce.

Jedna z legend mówi, bajecznych, że raz w miłości z piękną dziewczyną Volga zrobione. Ale nie podoba mi się piękna. Jej serce było zajęte przez Morze Kaspijskie. I kolega postanowił zablokować jej drogę, aby nie pozwolić przeciwnikowi. Następnie Volga oszukał go. Ona odurzony jego słodkie słowa i młody człowiek, a jego skład. I uciekła do swojej ukochanej. Dużo czasu minęło od tego czasu, a jego koledzy wojowników skamieniała i odwrócił w Valiant kurhanu. A ponieważ zawsze Volga kołysze im szmer jego wodach. To taka piękna historia o pojawieniu Samara Luka i Żyguli. Jest to jednak tylko legenda.

W rzeczywistości, gdy coś blokowało drogę rzece fałdy utworzonej przez ruch formacji ziemnych. Volga nie miał innego wyboru, jak pozwolimy wody wokół przeszkody. I tak powstał legendarny i fantazyjne zakolu rzeki.

Valiant kopiec jest od dawna przedmiotem zainteresowania wielu naukowców. Ten wyjątkowy, w rzeczywistości miejsce. On wydaje się bardzo trudne, tego rodzaju dają mu bardzo stromego urwiska. I tylko jedna z tras objętych gęsty las, a na szczycie kopca reliktowego sosny. Wszystko piękno tego miejsca jest niemożliwe do przekazania w słowach. Na dzielnego kopca można znaleźć dość rzadkie faunę: pedo Saga, bielik, paziowatych i Apollo.

Ze szczytu kopca roztacza się piękny widok na zbiornik, góry i zatokę Usinsk. Jeszcze zanim powódź znajdował się naprzeciwko Barrow Wyspa Kalmyk, a za nim, na przeciwległym brzegu rzeki – parterowym drewnianym Stawropol. Ale po zalaniu terenów, oczywiście, poziom wody wzrósł o prawie trzydzieści metrów, a dolna część rzeki stał płytkie nas Usinsk Bay.

Valiant Barrow jest bardzo popularny wśród turystów. I na zatokę jest często prowadzone działania w zakresie ochrony środowiska, wydarzenia sportowe, różnego rodzaju spotkań. Barrow jest zawarte w planie National Park Tour.

Maiden góra

Maiden Mountain znajduje się blisko dzielnego kopca. Jest również nazywany siostrzyczka. Po zalaniu zbiornika Kujbyszewie zniknął pod jej wód o więcej niż połowę góry. Maiden góra owiana legendą, też, jak reszta Samarski Luka.

Góra Camel

Ten dziwaczny góra znajduje się w pobliżu Krzyża Polanie (wieś Shiryaevo). Imię własne, otrzymała z powodu dziwacznych szczytów, który jest jak wiszące nad rzeką i to naprawdę wygląda jak zwierzę. Ze szczytu góry roztacza się piękny widok na okolicę i brzegów Wołgi, Tsarev kopca i Ziguli Gate. Tsarev kopiec był kiedyś jednym z gór.

Jeśli chodzi o Ziguli Gate, jest w dolinie wilków jest wąskim gardłem tutaj najsilniejszej rzeki.

Trzewiach góry Camel przenikał z siecią tuneli, są cool nawet w gorące lato. Istnieje nawet zachowały się szyn, które były na początku wózków wieku. Obecnie galeria stała się rajem sama ogromna kolonia nietoperzy na wszystkich ziemiach Wołgi.

Niedaleko górskiej znajduje Shiryaevo. Tam, gdzie kiedyś pracował Repin. Góra Camel długo wybrana nie tylko dla turystów, ale także pnącza, który jest wyposażony w ściankę wspinaczkową na nim.

Żyguli kończy się w miejscowości Podgora, przekształcając plateau. Wznosi się na rzece około czterdziestu metrów. Jego powierzchnia jest nacięta wąwozy, jary, przeplatane ze skał i lasów.

Skała Visly kamień

Rock – kolejna z lokalnych atrakcji. Składa się z wapiennych skał. I na jej zboczach rosną lipy, dęby, klony i fiołki, konwalie, bobovnik. W górnej części skały jest podobny do małego obszaru. Oferuje on wspaniały widok na rozlewiskiem wąż, gór Shelehmetskie.

wąż potoku

U podnóża klifu znajduje się jezioro Vislokamenka (Wąż). Chociaż prawdą jest, aby nazwać Bay (po wybudowaniu zbiorników kaskady). Ludzie mówią, że jezioro zawdzięcza swoją nazwę, ponieważ tam węże zawsze wielu. I do tej pory, te miejsca są najbardziej, że nie jest wąż całym Samara Bend. Nie myśl, że tam po prostu roi się od nich. Częściej znaleźć węże i węże, ale jadowite węże są rzadkie.

W tych miejscach, zamieszkany przez bielika, który jest wymieniony w Czerwonej Księdze. Znajdują się w sąsiednich ziem Creek i dziki, jelenie, sępy. Tutaj jest zdominowany przez skaliste stepy i łąk, lasów iglastych i liściastych. Wszystko to razem tworzy idealne dopasowanie i nieopisane piękno, które przyciąga wielu turystów.

Na ziemiach Samara Luka jest nie tylko Samarskaya Luka Park Narodowy, ale również Zhigulevsky rezerwat narodowy im. I. I. Saprygina, który jest jednym z najstarszych w Rosji.

krawędziowe Ptaki

Wiele ptaków Samara Bend są wymienione jako zagrożone. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje ponad dwieście gatunków ptaków. Niestety, w ciągu ostatniego wieku zmniejszyła się różnorodność gatunków. Przez wymarły m.in. bociana czarnego. Sytuacja ta jest związana przede wszystkim z wpływem człowieka. Po tym wszystkim, tutaj budujemy drogi, wyodrębnione z oliwek, zbudowane z Wołgi. Wszystko to jest w pewnym stopniu wpływ na przyrodę.

Większość gatunków ptaków żyjących na Samara Bend, gniazdo tutaj regularnie lub mieszkają siedzący tryb życia. Ale istnieją pewne gatunki latające w obszarze podczas migracji.

Szczególnie interesujące capercaillie cietrzewia i leśnego. Kiedy tu bardzo długo. Teraz wszystko się zmieniło. Ale z drugiej strony, bielik stał się osiedlili mieszkaniec tych miejscach.

Połączenie zalewowych i górski krajobraz tworzy unikalne środowisko dla wielu gatunków dzikich zwierząt, dziesiątki gatunków nietoperzy, polubił lokalnej galerii. Aby nikt nie przeszkadzał nietoperze w zimie, wejścia do jaskini zablokowanej przez barów.

Zamiast epilogu

Samarskaya Luka – rzadkie zjawisko naturalne. Ministerstwo Zasobów Naturalnych z ukrytych motywów w czasie stworzył park narodowy. W okolicy miejsca, są unikalne i skład flory i fauny. Nie tak dawno temu na podstawie Zhigulevsky rezerw rezerwatu biosfery zostały odkryte. Ich celem było zapewnienie ochrony ziem krajobrazów Wołgą i Ziguli. Większość rezerwy gruntów położonych na terytorium Samara Bend. Wynika to głównie z faktu, że ziemie te nie są tak bardzo dotknięte wpływem człowieka. Tak więc, nadal istnieje szansa, aby jakoś utrzymać wszystko, co jest w tej chwili. Na terenie rezerwatu biosfery posiada unikalny ekosystem .. Plateau Samara Luka, kamień step, las mieszany, itp Ministerstwo Zasobów Naturalnych powinien przeprowadzić działania w zakresie ochrony środowiska, mające strzec ludzkiego oddziaływania na przyrodę. Ponieważ nie wszystkie działania człowieka są dla niej dobra.

Park Narodowy „Samarskaya Luka” – to wyjątkowe miejsce, wpływając na jej piękno. Odwiedź go i cieszyć się cudowny świat natury.