234 Shares 5168 views

Boris Messerer: biografia

Boris Messerer przyznano wiele tytułów i nagród. On zdobył honorowy tytuł Artysty Ludowej Federacji Rosyjskiej, Orderem Zasługi, jest prezesem stowarzyszenia artystów teatru, kina i telewizji w Moskwie.


Charakterystyczną cechą jego twórczości jest fakt, że Borys nigdy nie był dany wektor, w którym pracował. On jest człowiekiem o szerokich poglądów i ogromny zakres twórczy. Boris Messerer – artysta z wielką literą, która nigdy nie była w jednym miejscu. On jest znany grafik, rzeźbiarz, sztalugi, najlepszą scenografię zarówno w okresie post-sowieckich i sowieckiej.

biografia

Messerer Boris Asafovich urodzony 15 marca 1933 w Moskwie. Arystokratyczne nazwisko brzmiało ich rodzin w całym kraju. Messerer – nazwa niezapomniany, legendarny i znany do dziś.

Jego ojciec był choreografem, słynny radziecki baletnicą i nauczycielem, a matka – aktorka z niemych filmów i muzyki, pracowała również przez wiele lat jako główny projektant moskiewskiego cyrku. W takiej atmosferze twórczego i zwiększenie przyszłego artysty legendarnego teatru, słynnego projektanta rosyjski etap – Boris Messerer. Jego biografia nadal być napisane dzisiaj.

Początek twórczy sposób

W słowach Boris Asafovich, od ojca, odziedziczył operację, a od matki – artystyczną wizję świata. Assaf M. (ojciec Borys) był bardzo silną wolę i energiczny człowiek, który nawet tańczyła jedno osiemdziesiąty jego słynnej sali koncertowej „Piłkarz”. A matka wielkiego artysty teatru był niezwykle piękna kobieta z tzw arystokratycznego piękna.

Od dzieciństwa, Boris innym samodzielnym charakterze, umiłowanie wolności i własnego zdania. To zawsze było poza wpływem nauczycieli.

Kiedy trzeba było wziąć kończenia nauki potrzeby najważniejszych decyzji życiowych: W jaki uniwersytet zrobić Boris Messeser boi się iść do sztuki. Obawiał się, że nie mógł zdać egzaminy i wytrzymać obciążenia, więc postanowiłem wprowadzić Instytut Architektury. I nigdy nie żałowałem o nim. uniwersytet architektoniczny dał przyszłość legendarnego scenografa dużo, a on wciąż bardzo to docenia.

malarstwo

Wielu nazywa Boris Messerer Nonkonformista, ale zawsze nazywa siebie artystą „czystej wody”. Nawet w 60 lat Messerer Boris Asafovich uważany za „króla Czech w Moskwie”. Wielki legendarny artysta obdarzony jest szczególnym, rzadki dar: obrócić zwykłych rzeczy do znaczących obrazów artystycznych. Na przykład, oddzielny cykl obrazów poświęconych pozornie normalnych rzeczy gospodarstwa domowego. Takich jak żelazka, gramofony, lampy nafta. Ale każdy z tych elementów na jego płótnie animacy i nabyć nowe, niektóre specjalne znaczenie.

Boris Messerer jest zawsze przede wszystkim chciał kojarzy się ze sztuką być słynnego artysty, ale w tym samym czasie musiał zmienić swój zawód. A przejście od sztuki do farb przedstawiają rzeczywistość teatru łączy artystów, zwłaszcza z jego wielkich nauczycieli i idoli, a przy Fonvizin Tyshler, ponieważ w tym czasie obraz mogłyby być sprzedawane wyłącznie przez Arts Council. Gdy tylko pojawiają się nawet najmniejszego śladu niezwykłym, innowacyjnego myślenia, a obraz jest natychmiast odrzucane.

Wtedy ratunkiem dla wielu artystów stał się teatr. To ta sama ścieżka, a następnie udał się do słynnego projektanta rosyjski stadium później – Boris Messerer. Obraz prezentowany jest w dalszej części tego artykułu.

teatr

Dziś znane nazwisko Borisa Asafovicha Messerera jest powiązane z więcej niż sto pięćdziesiąt teatralne, operowe i baletowe w różnych obu rosyjskich i zagranicznych teatrów.

Jego pierwsze występy inscenizacji legendarnego scenografa w Moskwie „Sovremennik”. Przedstawienia natychmiast przyniósł go na czele sztuki teatralnej. W końcu, to właśnie ta praktyka dała Messerer duże doświadczenie i duże nazwisko.

Z ręką wciąż wiążą te zdumiewające spektakle, jak „Carmen Suite” Alberto Alonso, który przyniósł ideę modernizmu w Teatrze Bolszoj, „The Queen of Spades”, „cykl” i „Trzeciego życzenie” w „Współczesna”. Performance „Potem cisza” w Moskiewskiej, „Suicide” i „Andrew” w Teatrze Satyry i wielu, wielu innych.

życie osobiste

Pierwszego małżeństwa, które zawarły Boris Messerer, kończył z Niną. Tancerka baletowa Państwowy Akademicki Teatr Bolszoj Rosji dał Boris syna Aleksandra. Ale małżeństwo artysty i aktorka nie zysk tak szczęśliwy, a oni szybko rozwiedli.

Od dzieciństwa, Alexander Nina próbuje przeciągnąć go do baletu, ale Boris powiedział kiedyś, że dziecko będzie artystą. I tak się stało. legendarny malarz ma nadać synowi poczucie koloru, uczę się, aby wybrać odpowiedni skład i tonu. Dzięki temu Alexander Messerer stał się znanym artystą, który posiada roczną wystawę swoich obrazów.

Jego druga żona, Bella Achmadulina Borys spotkał się w 1974 roku. Historia ich szczęścia, która trwała aż do śmierci ukochanej, choć wciąż żyje i oddycha w swoich wierszach i obrazach.

Historia miłości Borysa i Belli

Bell był słynny poeta i pisarz. Poznali się całkiem spontanicznie i przypadkowo w Domu Kina, znajduje się przy ul Cooka. Teraz jest aktor teatralny.

Boris Messerer właśnie zafascynowany. Bell zdobyła jego serce od pierwszego wejrzenia, kiedy poszedłem do domu kina w śniegu płatki śniegu na włosach. Przed spotkaniem z ulubionym Boris nie czytać jej wiersze i nawet nie wiem, że był znanym poetą.

Po spotkaniu, że nadal po prostu nie chcą czytać jej wiersze, ponieważ pisarz był zawsze wokół dużo ludzi. I nigdy nie dało się zrozumieć tych ludzi, którzy podziwiane czy poezji, albo najbardziej Bellą. Borys nie chciał stać się jednym z tych fanów.

Po powrocie do domu po pracy dzień, artysta znalazł Bella napisanie wiersza. Wtedy, po raz pierwszy po przeczytaniu jej tworzenie Boris chwycił pierwszy dostępny pod ramię i przybity gwoździami kawałek papieru z nią do sufitu. Więc on wisi czterdzieści lat.